KULTŪRAS NOTIKUMI JŪNIJĀ

Latgales vēstniecība GORS aicina uz jūnija notikumiem, starp tiem – vasaras satikšanās festivāla #VASALIGORĀ ieskaņa, Jumta terases atklāšana, brokastis kafejnīcas ZĪDS dārzā pūtēju orķestra “Rēzekne” mūzikas pavadījumā, jubileju svinības, kā arī katru sestdienu aicinām izzināt GORU vasaras ekskursijās.

CEĻĀ UZ LATVIJAS DZIESMU UN DEJU SVĒTKIEM. Latgales apvienotais akordeonistu orķestris
Ceturtdiena, 1. jūnijs 19.00, Lielā zāle bezmaksas

Latgales Apvienota akordeonistu orķestra koncerts “Ceļā uz Latvijas Dziesmu un Deju svētkiem” veltīts Starptautiskai bērnu aizsardzības dienai. Koncerta piedalīsies akordeonisti no visas Latgales reģionā mūzikas un mākslas skolām – aptuveni 50-70 dalībnieki. Šogad Latgales akordeonisti apvienoti ar vienu ideju – kvalitatīvi sagatavoties un piedalīties 2025. gada Latviešu Dziesmu un Deju svētku Vislatvijas akordeonistu orķestra koncerts “Skan akordeons!”.  Koncertā skanēs latviešu komponistu - R. Paula, M. Lasmaņa, U. Lapsiņa, R. Ungura, O. Stroka un latviešu tautas mūzika.

FREEDOM. Deju studijas DYNAMIC HIT 15 gadu jubilejas koncerts
Sestdiena, 3. jūnijs 17.00, Lielā zāle 7,00 €

DYNAMIC HIT ir viena no lielākajām deju studijām Latvijā, kurā šobrīd dejo vairāk nekā 180 dejotāji vecumā no 5-55 gadu vecumam. 4 pedagogu vadībā dejotāji apgūst dažādu deju stilu horeogrāfijas, piedalās starptautiskās deju sacensībās un iegūst godalgotas vietas. 15 gadu laikā ir izdejoti 12 atskaites koncerti, 8 no tiem Latgales vēstniecībā GORS.

ES ATKAL NEATVADOS. Ziedoņa muzeja ceļojošā izstāde
3. jūnijs – 6. augusts, GORS 1. stāva telpa

Ceļojošā izstāde “Es atkal neatvados” aicina svinēt Imanta Ziedoņa dzimšanas dienu un viņa klātesamību. Tā īpaši akcentē dzejnieka sūtību runāt par aktuālo un vitāli svarīgo, to vienmēr ietērpjot izcilā vārdu spēlē. Izstādē akcentēta arī Imantam tuvā dabas tēma dažādos veidos – atspoguļoti gan Imanta Dageru braucieni, viņa mājdzīvnieks ēzelis un citi krāšņi dabas tēmai veltīti stāsti.

MUZIKĀLĀS BROKASTIS ZĪDA DĀRZĀ. Kopā ar pūtēju orķestri RĒZEKNE
Sestdiena, 4. jūnijs 11.00, Kafejnīcas ZĪDS dārzā

"Muzikālās brokastis kafejnīcas ZĪDS dārzā" aicina ne tikai brokastotājus, bet gan ikvienu, kurš vēlas baudīt vasarīgu atmosfēru pūtēju orķestra “Rēzekne” uzburtajās skaņās Rēzeknes upes krastā. Gaidīsim ciemos arī tos, kuri vēlas baudīt līdzpaņemtos gardumus vai iet rīta pastaigā kopā ar mīluli!

#VASALIGORĀ ieskaņa. KINO UN MŪZIKAS VAKARS UZ JUMTA TERASES. Komēdija “Džezā tikai meitenes” un muzikālais viesis – Jānis Ruņģis
Piektdiena, 9. jūnijs 20.00, Jumta terase 13,00 – 15,00 €

Kā jau ierasts, aicinām baudīt vasaras vakarus ar kino un mūziku uz koncertzāles Jumta terases. Pasākuma muzikālajā daļā ar ģitārspēli un balsi lutinās Jānis Ruņģis, bet vasaras kino vakarus atklāsim ar komēdiju "Džezā tikai meitenes".

10 ATBOLSŪS. Rēzeknes novada vokālās studijas SKONAI 10 gadu jubilejas koncerts
Sestdiena, 10. jūnijs 18.00, Lielā zāle 8,00 – 10,00 €

Rēzeknes novada vokālā studija SKONAI savas muzikālās gaitas uzsākusi 2013. gadā, un šo 10 gadu laikā pulcējusi vairāk kā 100 bērnus un jauniešus, kuri sevi dēvē par lielu ģimeni. Piedzīvojuši gan elpu aizraujošus izaicinājumus, gan veiksmīgas sadarbības, gan skaistas muzikālas virsotnes.

SKATUVE JAUNAJIEM. J. Ivanova Rēzeknes Mūzikas vidusskolas koncerteksāmens
Pirmdien, 12. jūnijs 12.00, Mazā zāle bezmaksas

Koncerts paredzēts divās daļās, kur pirmajā izskanēs topošo absolventu eksāmena daļa, bet otrajā – ansambļu sniegums un pedagogu īpaši sarūpētā koncetprogramma. Apmeklētāji varēs baudīt džeza mūzikas brīvību, improvizāciju un pulsējošo ritmu. Koncerta programmā absolventi izpildīs ne tikai džeza standartus, bet arī latviešu autoru skaņdarbus un savas veidotās skaņdarbu aranžijas.

BAROKA PĒRLES. Kamermūzikas koncerts
Sestdiena, 17. jūnijs 18.00, Mazā zāle 10,00 – 12,00 €

Pateicoties Ievas Salietes  izcilajai spēlei un oriģinālajām idejām, arī nerimstošajai zinātkārei un spējai aizraut, klavesīns Latvijas koncertdzīvē ieguvis jaunu elpu. Savulaik par izcilu darbu ansamblī ar Lielo mūzikas balvu novērtētā māksliniece šajā koncertprogrammā apvienojusies ar četriem labi zināmiem latviešu mūziķiem, kuru ikdienas gaitas aizrit dažādu kolektīvu sastāvos, – flautisti Maiju Zandbergu, fagotistu Jāni Semjonovu, vijolnieku Sandi Šteinbergu un kontrabasistu Oskaru Bokanovu.

TĒJAS AROMĀTS. INNER MONGOLIA ART THEATRE (Ķīna). Mūzikas, deju un cirka izrāde
Svētdiena, 18. jūnijs 17.00, Lielā zāle 7,00 €

“Inner Mongolia Art Theatre” ir Ķīnas Iekšējās Mongolijas Nacionālās mākslas teātra izcilāko izpildītāju, dziedātāju, dejotāju un instrumentālo mūziķu izlases turnejas ansamblis. Viena no viņu galvenajām misijām ir Ķīnas mongoļu kultūrai raksturīgu skatuves darbu atskaņošana un popularizēšana. Izrādē iekļauti gan pārsteidzošie mongoļu garo toņu un rīkles dziedāšanas demonstrējumi, gan tradicionālo instrumentu spēle, kā arī krāsainas un atlētiskas dejas mongoļu tērpos.

VASARAS EKSKURSIJAS
Katru sestdienu 12.00, pulcēšanās pie GORS Informācijas centrā
Vasaras sezonā katru sestdienu apmeklētājus pulksten 12.00 Informācijas centrā gaidīs gids, kura vadītajai ekskursijai varēs pievienoties ikviens gribētājs. Lai prognozētu ekskursantu skaitu, apmeklētāji aicināti ekskursijām pieteikties līdz piektdienas pēcpusdienai, zvanot +371 64633303 vai rakstot koncertzale [at] rezekne.lv. Ekskursijas maksa, neatkarīgi no cilvēku skaita, ir 2,00 €, bet skolēniem, studentiem un pensionāriem 1,50 €.

Vairāk informācijas par aktualitātēm un iespējamajām notikumu izmaiņām www.latgalesgors.lv vai GORS sociālo tīklu lapās Facebook un Instagram.