Latvijas skolas soma

Latgales vēstniecība GORS programmas "Latvijas skolas soma" piedāvājums

01.09.2020.-31.12.2020.

Īpašs piedāvājums skolām programmai „Latvijas skolas soma”, kas paredz biļešu cenas uz Latgales vēstniecības GORS rīkotiem pasākumiem skolēnu grupām līdz 7,00 EUR.

Pieteikšanās kārtība un noteikumi:

  • Pieteikšanās uz pasākumiem, biļešu rezervācija: e-pasts: koncertzale [at] rezekne [dot] lv, telefons +371 64633303. Darbalaiks 12.00-18.00 darbadienās, sestdien un svētdien 12.00-16.00. Ja Informācijas centrs-kase nav sazvanāma un vēlaties, lai Jums atzvana, tad nospiediet taustiņu „1”.
  • Informācijas centrā-kasē tiek veikta biļešu rezervācija uz kādu no pasākumiem. Lai saglabātu veikto rezervāciju līdz pasākumam, 2 darba dienu laikā nepieciešama garantijas vēstule, ko var iesniegt ieskenētu e-pastā, taču 2 nedēļu laikā nepieciešams iesniegt garantijas vēstules oriģinālu.
  • Garantijas vēstule – juridisks dokuments/vēstule, kas garantē rezervētā pasākuma apmaksu. Apmaksa jāveic 10 dienu laikā pēc elektroniskā rēķina saņemšanas.
  • Uz noteiktiem pasākumiem biļešu skaits ir ierobežots.
  • Īpašais kultūras skolas somas piedāvājums nesummējas ar citām Latgales vēstniecības GORS piedāvātajām atlaidēm.
  • Skolotājam vai grupu pavadošai personai – ieeja bez maksas. No 1. līdz 5. klasei uz 15 skolēniem vienam skolotājam ieeja bezmaksas. 6.-12. klasei uz 20 skolēniem vienam skolotājam ieeja bezmaksas.

Programmas piedāvājums Latgales vēstniecībā GORS var tikt papildināts!

ĒRĢELES UN ARFA. ORGANismi 2020 
Julia Christine Lukan (arfa), Valentin Fheodoroff (ērģeles)
Ceturtdiena, 22. oktobris 18.00, Mazā zāle
Latvijas skolas somas piedāvājums: 7,00 €
Mērķauditorija: 8.-9. klase, vidusskola
 
Arfiste Jūlija Kristīne Lukana (Julia Christine Lukan) un ērģelnieks Valentīns Fjodorovs (Valentin Fheodoroff) koncertē kopā dažādās pasaules koncertzālēs jau piecus gadus. Unikālā duetā Johana Sebastiāna Baha, Sezāra Franka, Morisa Ravēla, Kloda Debisī un citu komponistu skaņdarbos vareno ērģeļu balsis savīsies ar trauslajām arfas skaņām.
 
 
Plašāk par pasākumu: TE
ĶIRŠU KOKS. ORGANismi 2020 
Gundars Āboliņš (teicējs), Iveta Apkalna (ērģeles) un JIRMV bērnu koris
Svētdiena, 25. oktobris 16.00, Lielā zāle
Latvijas skolas somas piedāvājums: 7,00 €
Mērķauditorija: sākumskola, pamatskola
 
Koncertuzvedums “Ķiršu koks”. Pirmizrāde.
Piedalās: Iveta APKALNA (ērģeles), Gundars ĀBOLIŅŠ (stāstnieks), J. Ivanova Rēzeknes mūzikas vidusskolas bērnu koris un citi.
Koncertuzveduma pamatā ir itāļu rakstnieces Andželas Noreti grāmata “Mans vectēvs ir ķiršu koks”, kas stāsta par attiecībām starp paaudzēm un mīlestību, kurai nav robežu. Tas vēsta par laimīgo bērnības zemi, kurā var kāpt ķirsī, jāt uz zoss un brokastīs dabūt gogelmogli. Koncertuzvedumā skanēs dziesmas no R.Paula cikla “Mazs, laimīgs zēns”.
 
 
Plašāk par pasākumu: TE
Mans mīļākais karš
Dokumentāla animācijas filma
Otrdiena, 27. oktobris 18.00, Mazā zāle
Latvijas skolas somas piedāvājums: 3,50 

Mērķauditorija: 7.-9.klase, vidusskola
 
Bērnības atmiņās balstīts dokumentāls stāsts par Latviju no 70. gadiem līdz Atmodai, no padomju režīma līdz neatkarības atjaunošanai. Filma “Mans mīļākais karš“ ir animēts dokumentālais stāsts, pilns sirsnības un godīguma, par pieaugšanu absurda pilnajā laikā no 70. gadiem līdz Latvijas neatkarības atjaunošanai. Filmas pamatā ir režisores Ilzes Burkovskas-Jakobsenas atmiņās balstīti autobiogrāfiski motīvi. Vēsturiskiem faktiem, sadzīviskām reālijām un personiskām atmiņām savijoties ar humoru, nopietnību un atklātību, veidojas cilvēciska un dzīva liecība par vēsturiski nozīmīgu laiku. Režisore: Ilze Burkovska-Jacobsen.
 
TRIO VEIN (ŠVEICE) UN LATVIJAS RADIO BIGBENDS
Piektdiena, 30. oktobris 18.00, Lielā zāle
Latvijas skolas somas piedāvājums: 7,00 €
Mērķauditorija: 8.-9.klase, vidusskola
 
VIETU NAV!
 
Koncerta programmā – trio VEIN īpašie aranžējumi Latvijas Radio bigbendam no programmām “VEIN Plays Ravel” un “Symphonic Bop”.
Trio “VEIN” kopumā izdevis 12 albumu. Viņu jaunākais veikums ir mūzikas kritiķu un klausītāju augsti vērtētais “VEIN Plays Ravel” (2017), kurā lieliski atklājas šī trio īpašā muzikālā krāsa – džezam piemītošās aizrautības, enerģijas un meistarīgas improvizācijas savienojums ar Eiropas klasiskās mūzikas šedevriem.
 
 
Plašāk par pasākumu: TE
MANA TAUTASDZIESMA   
Grupa “Tautumeitas”, Laima Jansone un DJ Monsta, Annija Putniņa, Miks Dukurs u.c.
Otrdiena, 10. novembris 14.00, Lielā zāle
Latvijas skolas somas piedāvājums: 7,00 €
Mērķauditorija: pamatskola
 
VIETU NAV!
 
Latviešu tautas dziesmas dzīvo cauri laikiem un katra paaudze ienes tajās arvien jaunas vēsmas. Cik tautas dziesma var būt dzīva, mainīga un moderna, parādīs koncertprogrammas izpildītāji – grupas “Tautumeitas” soliste Asnāte Rancāne, Jēkaba Nīmaņa instrumentālā grupa (taustiņi, klarnete, trombons, tuba, sitaminstrumenti), koklētāja Laima Jansone un DJ Monsta, dziedātāji Annija Putniņa un Miks Dukurs, kā arī Siguldas deju grupas dejotāji Gunas Brižas vadībā. Koncertā varēs saklausīt, kāda nozīme tautas dziesmai atvēlēta mūziķu sirdīs un saklausīs jaunas vēsmas tās skanējumā.
Programmā: Latviešu tautas dziesmas oriģinālās aranžijās.
Fake News!
Teātra trupas KVADRIFRONS viesizrāde
Piektdiena, 13. novembris 18.00, Lielā zāle
Latvijas skolas somas piedāvājums: 7,00 

Mērķauditorija: 8.-9. klase, vidusskola
 
Kādā siltā, lietainā pēcpusdienā divi aktieri, horeogrāfe un scenogrāfs nolēma uztaisīt izrādi par to, kā viss ir patiesībā. Izrādījās, ka patiesībā viss ir vis kaut kā, jo patiesību ir ļoti daudz. Reizēm tās viena otru izslēdz, citreiz neizslēdz, dažkārt palīdz dzīvot vai vismaz netraucē, citkārt – garlaiko, samulsina vai nogalina. Patiesību netrūkst. Jāsaprot tikai, ko ar tām iesākt.Mēnešiem ilgi viņi pētīja, skrollēja, lasīja un stāstīja, gremdējās atmiņās un paredzēja nākotni, zīmēja, dejoja, rakstīja dzejoļus un rādīja burvju trikus. Tomēr kaut kas joprojām bija ne tā.
Aktieri: Reinis Boters, Arīna Buboviča, Andris Kaļiņins, Ance Strazda
 
Plašāk par pasākumu: TE
MEŽA DZIESMAS
Koncertprogramma bērniem
Otrdiena, 24. novembris 14.00, Mazā zāle
Latvijas skolas somas piedāvājums: 7,00 €
Mērķauditorija - sākumskola
 
Koncertprogrammu “Meža dziesmas” komponists Edgars Raginskis radījis, iedvesmojoties no tēlainajiem un labestīgajiem Jāņa Baltvilka dzejoļiem bērnu auditorijai. Dzejoļu tematika veltīta dabas iepazīšanai, saudzēšanai un iemīlēšanai, kā arī dažām pilsētas dzīves ainām. Skaņdarbi paredzēti diezgan plašai vecuma grupai – klausītājiem no 4 līdz 10+ gadu vecumam. Programmā piedalās Madara Botmane (mecosoprāns), Arvīds Kazlausks (saksofoni, balss) un Rihards Plešanovs (taustiņinstrumenti, balss). Sadarbībā ar mākslinieci un dizaineri Madaru Krieviņu tapusi koncertprogrammas vizuālā identitāte, bet Madara Botmane (LMA Modes mākslas nodaļas maģistrantūras absolvente) radījusi “Meža dziesmām” pieskaņotus tērpus. “Meža dziesmas” ir bērnus un vecākus iesaistoša izrāde, kurā ikviens aicināts piedalīties jau no koncertzālē ienākšanas mirkļa.

Plašāk par pasākumu: TE

OSOKINS – BĒTHOVENAM 
Pianista Andreja Osokina solo programma
Piektdiena, 27. novembris 18.00, Mazā zāle
Latvijas skolas somas piedāvājums: 7,00 €
Mērķauditorija:  9. klase, vidusskola
 
Pianista Andreja Osokina soloprogramma. Būt par vēstnesi sava iemīļotā komponista mūzikai. Šo godu Ludviga van Bēthovena 250. jubilejas gadā uzņēmies viens no Latvijas talantīgākajiem pianistiem Andrejs Osokins. Koncerta programmas iedvesmas pamatā ir veltījums un fantāzija – savienojot nostalģisku, apcerīgu muzikālo pārdzīvojumu ar visbrīvāko, visstihiskāko un improvizācijai pateicīgāko mūzikas un domas formu.
 
 
Plašāk par pasākumu: TE
LĀCIS UN VIŅA DRAUGI
Radošā apvienība “Teātris un Es”
Trešdiena, 2. decembris 14.00 un 18.00, Mazā zāle
Latvijas skolas somas piedāvājums: 7,00 €
Mērķauditorija: 1.-2. klase
 
Lācis ir nolēmis atkal satikt savus mīļos draugus – Sivēnu, Trusi, Ēzelīti un Pūci. Vispirms viņš dosies ceļā pie Sivēna. Viņi abi cīnīsies ar bitēm, lai tiktu pie medus. Tad, viņi apciemos Trusi, kurš nu nemaz nebūs gaidījis tik ēdelīgus ciemiņus! Un skat, laiks doties pie drauga  Ēzelīša, kuram izrādās šodien ir dzimšanas diena! Nu tikai ir jāatrod dāvanas, jāsatiek Pūce un dzimšanas diena būs izdevusies!
Šī izrāde ir domāta visiem - gan lieliem, gan maziem, jo kurš gan nezina mīļo, jauko Lāci? Tiekamies leļļu izrādē LĀCIS UN VIŅA DRAUGI!
Režisors: Armands Ekštets
 
REINAS ZEMES IEDVESMOTIE
Aurēlija Šimkus un Rēzeknes kamerorķestris
Piektdiena, 2. oktobris 18.00, Lielā zāle
Latvijas skolas somas piedāvājums: 5,00
Mērķauditorija - 8.-9. klase, vidusskola
 
Koncertprogrammas “Reinas zemes iedvesmotie” iedvesma gūta tieši tur, Reinas zemē. Koncertā skanēs šī gada jubilāru – vācu komponistu Roberta Šūmaņa, kuram svinētu 210. jubileju, un Ludviga van Bēthovena, kuru šogad godina 250. dzimšanas dienā, – skaņdarbi. Līdzās Šūmaņa 3. “Reinas” simfonijai izskanēs Bēthovena 4. koncerts klavierēm ar orķestri, kurā klavieru solo atskaņos Aurēlija Šimkus, kura šobrīd studē Vācijā, Ķelnes Mūzikas augstskolā.
Programmā:
Ludviga van Bēthovena 4. koncerts klavierēm ar orķestri.
Klavieru solo – Aurēlija Šimkus
Roberta Šūmaņa 3. ”Reinas” simfonija
 
Plašāk par pasākumu: TE

DZEIVIS GRAIDI 
Koncertuzvedums 
Piektdiena, 11. decembris 19.00, Lielā zāle
Latvijas skolas somas piedāvājums: 5,00 €
Mērķauditorija - pamatskola, vidusskola

Izrādes idejas autors ir vīru kora “Graidi” diriģents Jānis Mežinskis, kurš, vēloties rosināt komponistus jaunu vīru kora dziesmu radīšanai, šim darbam uzrunāja vairākus Latgalē dzīvojošus komponistus. Nu tapušas desmit oriģināldziesmas ar Ilonas Rupaines un Guntras Kuzminas-Juknas mūziku un Inetas Atpiles-Juganes un Oskara Orlova (pseidonīms – Raibīs) tekstiem. Koncertizrādes galvenie varoņi – kora “Graidi” dziedošie vīri un pūšamo instrumentu orķestra “Rēzekne” mūziķu grupa. Teicēja lomā – latgaliešu literāts un multimākslinieks Oskars Orlovs. Nosaukumā “Dzeivis graidi” atklāsies koncertizrādes galvenā ideja – vīru radošā kopdarbība, dzīves ainas, piedzīvojumi un pārdzīvojumi ir kā krāsains dzīpars dzīves audeklā.

Plašāk par pasākumu: TE

RĒZEKNES BIGBENDS
Koncertsekcija "Cauri laikiem. No džeza klasikas līdz mūsdienu pophītiem. Muzikāls ceļojums kopā ar bigbendu"
Mērķauditorija - 7.-12. klase
Pēc pieprasījuma!
 
Rēzeknes bigbenda koncerts ar stāstījumiem par džeza vēsturi, komponistiem, stiliem.
Rēzeknes bigbends ir profesionālā pūšamo instrumentu orķestra “Rēzekne” mūziķu vienība, kas darbojas jau vairāk kā 20 gadus. Bigbenda mākslinieciskais vadītājs ir trombonists, džeza mūziķis Lauris Amantovs. Kolektīva mājvieta un regulārākā koncertvieta ir Latgales vēstniecība GORS. Rēzeknes bigbends atskaņo latviešu un ārvalstu komponistu estrādes un džeza mūzikas kompozīcijas.
 
Iespējams piesaistīt arī dažādus Latvijā populārus solistus, piemēram,  dziedātājus Kristīni Prauliņu, Diānu Pīrāgs, Andri Ērgli un citus.
 
Plašāka informācija par piedāvājumu, kā arī pieteikšanās, zvanot 64633303 vai rakstot koncertzale [at] rezekne [dot] lv
LATVIEŠU FILMU SEANSI
 

Programmā „Latvijas skolas soma” Latgales vēstniecībā GORS iespējams noskatīties dažādas Latvijā veidotas filmas.  Minimālais skolēnu skaits, lai nodrošinātu filmas seansu, ir 100 skolēni. Cena katram filmas seansam individuāla un atšķiras no skolēnu skaita.

Plašāka informācija par piedāvājumu, kā arī pieteikšanās filmām zvanot 64633303 vai rakstot koncertzale [at] rezekne [dot] lv

 
EKSKURSIJA LATGALES VĒSTNIECĪBĀ GORS
 
Latgales vēstniecība GORS piedāvā doties organizētās ekskursijās, lai labāk iepazītu koncertzāli un tās piedāvātās iespējas.
Ekskursijas laikā, kura ilgst vienu stundu, tiek iepazīta Lielā zāle “Gors”, Mazā zāle “Zīdaste”, semināru zāles, Mēģinājumu zāle, Horeogrāfijas zāle, tāpat ir iespēja pabūt aizskatuves zonā un ielūkoties mākslinieku grimētavās. Ekskursijas noslēgumā ikviens tiek laipni aicināts aplūkot aktuālo izstādi pirmā stāva Mākslas galerijā.
 
Ekskursiju pieteikšana
Darba dienās: 12.00–18.00
Sestdienās, svētdienās: 12.00–16.00
 
Ekskursiju apmeklējuma laiks
Katru dienu no 9.00-17.00, izņemot pasākuma dienās pēdējais laiks 2h pirms pasākuma sākuma
 
Cena
Grupām, kurās interesentu skaits ir 10 un vairāk – ekskursijas maksa ir 2,00 € personai (skolēniem 1,50 €). Skolēnu grupām uz 10 skolēniem vienam skolotājam kā pavadošajai personai ieeja ir bez maksas.