Latvijas skolas soma

Latgales vēstniecība GORS programmas "Latvijas skolas soma" piedāvājums

01.01.2020.-31.05.2020.

Īpašs piedāvājums skolām programmai „Latvijas skolas soma”, kas paredz biļešu cenas uz Latgales vēstniecības GORS rīkotiem pasākumiem skolēnu grupām līdz 7,00 EUR.

Pieteikšanās kārtība un noteikumi:

  • Pieteikšanās uz pasākumiem, biļešu rezervācija: e-pasts: koncertzale [at] rezekne [dot] lv, telefons +371 64633303. Darbalaiks 12.00-18.00 darbadienās, sestdien un svētdien 12.00-16.00. Ja Informācijas centrs-kase nav sazvanāma un vēlaties, lai Jums atzvana, tad nospiediet taustiņu „1”.
  • Informācijas centrā-kasē tiek veikta biļešu rezervācija uz kādu no pasākumiem. Lai saglabātu veikto rezervāciju līdz pasākumam, 2 darba dienu laikā nepieciešama garantijas vēstule, ko var iesniegt ieskenētu e-pastā, taču 2 nedēļu laikā nepieciešams iesniegt garantijas vēstules oriģinālu.
  • Garantijas vēstule – juridisks dokuments/vēstule, kas garantē rezervētā pasākuma apmaksu. Apmaksa jāveic 10 dienu laikā pēc elektroniskā rēķina saņemšanas.
  • Uz noteiktiem pasākumiem biļešu skaits ir ierobežots.
  • Īpašais kultūras skolas somas piedāvājums nesummējas ar citām Latgales vēstniecības GORS piedāvātajām atlaidēm.
  • Skolotājam vai grupu pavadošai personai – ieeja bez maksas. No 1. līdz 5. klasei uz 15 skolēniem vienam skolotājam ieeja bezmaksas. 6.-12. klasei uz 20 skolēniem vienam skolotājam ieeja bezmaksas.

Līdz ar ārkārtējās situācijas Latvijā pagarināšanu līdz 12. maijam, Latgales vēstniecībā GORS, pildot valdības rīkojumu un rūpējoties par sabiedrības veselību, visi līdz 12. maijam iecerētie pasākumi tiek pārcelti uz vēlāku laiku. Iegādātās biļetes lūdzam saglabāt - tās būs derīgas pasākumu jaunajos norises datumos!

Programmas piedāvājums Latgales vēstniecībā GORS var tikt papildināts!

PĀRCELTS!
MEŽA DZIESMAS
Koncertprogramma bērniem
Latvijas skolas somas piedāvājums: 7,00 €
Mērķauditorija - sākumskola
 
Pasākums pārcelts! Datums tiks precizēts!

Koncertprogrammu “Meža dziesmas” komponists Edgars Raginskis radījis, iedvesmojoties no tēlainajiem un labestīgajiem Jāņa Baltvilka dzejoļiem bērnu auditorijai. Dzejoļu tematika veltīta dabas iepazīšanai, saudzēšanai un iemīlēšanai, kā arī dažām pilsētas dzīves ainām. Skaņdarbi paredzēti diezgan plašai vecuma grupai – klausītājiem no 4 līdz 10+ gadu vecumam. Programmā piedalās Madara Botmane (mecosoprāns), Arvīds Kazlausks (saksofoni, balss) un Rihards Plešanovs (taustiņinstrumenti, balss). Sadarbībā ar mākslinieci un dizaineri Madaru Krieviņu tapusi koncertprogrammas vizuālā identitāte, bet Madara Botmane (LMA Modes mākslas nodaļas maģistrantūras absolvente) radījusi “Meža dziesmām” pieskaņotus tērpus. “Meža dziesmas” ir bērnus un vecākus iesaistoša izrāde, kurā ikviens aicināts piedalīties jau no koncertzālē ienākšanas mirkļa.

Plašāk par pasākumu: TE

 
PĀRCELTS!
DZEIVIS GRAIDI
Koncertuzvedums 
Latvijas skolas somas piedāvājums: 5,00 
Mērķauditorija - pamatskola, vidusskola
 
Pasākums pārcelts! Datums tiks precizēts!
 
Izrādes idejas autors ir vīru kora “Graidi” diriģents Jānis Mežinskis, kurš, vēloties rosināt komponistus jaunu vīru kora dziesmu radīšanai, šim darbam uzrunāja vairākus Latgalē dzīvojošus komponistus. Nu tapušas desmit oriģināldziesmas ar Ilonas Rupaines un Guntras Kuzminas-Juknas mūziku un Inetas Atpiles-Juganes un Oskara Orlova (pseidonīms – Raibīs) tekstiem. Koncertizrādes galvenie varoņi – kora “Graidi” dziedošie vīri un pūšamo instrumentu orķestra “Rēzekne” mūziķu grupa. Teicēja lomā – latgaliešu literāts un multimākslinieks Oskars Orlovs. Nosaukumā “Dzeivis graidi” atklāsies koncertizrādes galvenā ideja – vīru radošā kopdarbība, dzīves ainas, piedzīvojumi un pārdzīvojumi ir kā krāsains dzīpars dzīves audeklā.

Plašāk par pasākumu: TE

PĀRCELTS!
ČAIKOVSKIS, GRĪGS UN RAHMAŅINOVS
Vestards Šimkus un LNSO
Ceturtdiena, 10. septembris 19.00, Lielā zāle
Latvijas skolas somas piedāvājums: 7,00 €
Mērķauditorija - 9. klase, vidusskola
 
Pasākums pārcelts no 3. aprīļa uz 10. septembri!
 

Čaikovska mūzika ataino šekspīrisku kaislību vētru. Grīga klavierkoncertā apvienojas grandiozs plašums, cildenums, melodiskums, vienkāršība un pāri plūstoša enerģija. Bet Rahmaņinovs, atkal atgriežoties pie simfonijas žanra, radījis absolūta skaistuma paraugu uz 20. gadsimta traģiskās robežas. Koncerta programmā: Pēteris Čaikovskis “Vētra“, Edvards Grīgs Klavierkoncerts un Sergejs Rahmaņinovs Otrā simfonija. Koncerta diriģents – Ainārs Rubiķis.

Plašāk par pasākumu: TE

PĀRCELTS!
POLIANNA
Liepājas teātra viesizrāde
Piektdiena, 18. septembris 18.00, Lielā zāle
Latvijas skolas somas piedāvājums: parters – 7,00 €, balkons – 5,00 €
Mērķauditorija – 1.-7. klase
 
VIETU NAV!
 
Pasākums pārcelts no 17. aprīļa uz 18. septembri!

Liepājas teātra izrādes bērniem “Polianna“ režisors ir Dž. Dž. Džilindžers. Lomās: Elizabete Marija Brante, Signe Dancīte, Leons Leščinskis un citi. Izrāde nominēta 2018./2019. sezonas “Spēlmaņu nakts” balvai 2 nominācijās: “Gada izrāde bērniem” un “Gada scenogrāfs” (Aigars Ozoliņš). Kādā depresijas māktā pilsētā ierodas vienpadsmit gadus veca meitene Polianna, lai ar prieka spēles palīdzību pierādītu apkārtējiem, ka pasaule ir ļoti jauka vieta, kurā dzīvot. It sevišķi savai krustmātei Pollijai, kura nocietinājusi savu sirdi un neļaujas nedz priekam, nedz emocijām.

Plašāk par pasākumu: TE

PĀRCELTS!
ĢĒRBĒJS
Liepājas teātra viesizrāde
Sestdiena, 19. septembris 15.00, Lielā zāle
Latvijas skolas somas piedāvājums: 7,00 €
Mērķauditorija – vidusskola
 
Pasākums pārcelts no 18. aprīļa uz 19. septembri!

Liepājas teātra izrādes-ilūziju drāmas “Ģērbējs“ režisors ir Dmitrijs Petronko. Lomās: Edgars Pujāts, Rolands Beķeris, Inga Apine, Herberts Laukšteins un citi. Izrāde nominēta 2018./2019. sezonas “Spēlmaņu nakts” balvai 2 nominācijās: “Gada aktieris” (Rolands Beķeris) un “Gada muzikālās partitūras autors” (Arturs Maskats). Vai maz kāds zina, cik daudz enerģijas prasa ģērbēja amats? Nākas ne tikai tīrīt kostīmus, bārdas un ūsas, bet risināt arī aktiera personiskās problēmas, lai viņš vispār spētu kāpt uz skatuves. Normans, kurš savā amatā kalpojis kungam 16 gadus, zina visu, kas notiek teātrī un kunga galvā.

Plašāk par pasākumu: TE

PĀRCELTS!
REINAS ZEMES IEDVESMOTIE
Aurēlija Šimkus un Rēzeknes kamerorķestris
Piektdiena, 2. oktobris 18.00, Lielā zāle
Latvijas skolas somas piedāvājums: 5,00
Mērķauditorija - 8.-9. klase, vidusskola
Pasākums pārcelts no 8. maija uz 2. oktobri!
Koncertprogrammas “Reinas zemes iedvesmotie” iedvesma gūta tieši tur, Reinas zemē. Koncertā skanēs šī gada jubilāru – vācu komponistu Roberta Šūmaņa, kuram svinētu 210. jubileju, un Ludviga van Bēthovena, kuru šogad godina 250. dzimšanas dienā, – skaņdarbi. Līdzās Šūmaņa 3. “Reinas” simfonijai izskanēs Bēthovena 4. koncerts klavierēm ar orķestri, kurā klavieru solo atskaņos Aurēlija Šimkus, kura šobrīd studē Vācijā, Ķelnes Mūzikas augstskolā.
Programmā:
Ludviga van Bēthovena 4. koncerts klavierēm ar orķestri.
Klavieru solo – Aurēlija Šimkus
Roberta Šūmaņa 3. ”Reinas” simfonija
Plašāk par pasākumu: TE

 

RĒZEKNES BIGBENDS
Koncertsekcija "Cauri laikiem. No džeza klasikas līdz mūsdienu pophītiem. Muzikāls ceļojums kopā ar bigbendu"
Mērķauditorija - 7.-12. klase
Pēc pieprasījuma!
 
Rēzeknes bigbenda koncerts ar stāstījumiem par džeza vēsturi, komponistiem, stiliem.
Rēzeknes bigbends ir profesionālā pūšamo instrumentu orķestra “Rēzekne” mūziķu vienība, kas darbojas jau vairāk kā 20 gadus. Bigbenda mākslinieciskais vadītājs ir trombonists, džeza mūziķis Lauris Amantovs. Kolektīva mājvieta un regulārākā koncertvieta ir Latgales vēstniecība GORS. Rēzeknes bigbends atskaņo latviešu un ārvalstu komponistu estrādes un džeza mūzikas kompozīcijas.
 
Iespējams piesaistīt arī dažādus Latvijā populārus solistus, piemēram,  dziedātājus Kristīni Prauliņu, Diānu Pīrāgs, Andri Ērgli un citus.
 
Plašāka informācija par piedāvājumu, kā arī pieteikšanās, zvanot 64633303 vai rakstot koncertzale [at] rezekne [dot] lv
LATVIEŠU FILMU SEANSI
 
Programmā „Latvijas skolas soma” Latgales vēstniecībā GORS iespējams noskatīties dažādas Latvijā veidotas filmas:
  • Animācijas filma visām paaudzēm “Projām” - Pēc lidmašīnas avārijas galvenais varonis attopas uz noslēpumainas salas, kur plešas meži, tuksneši un lagūnas. Taču uz šīs salas mīt arī milzīgs, tumšs gars, kurš sāk puisi vajāt. Lai izglābtos un atgrieztos mājās, puisis dodas izaicinošā ceļojumā pāri salai kopā ar savu jauniegūto draugu — mazu putnēnu.
  • Guntas Gekas dokumentālā filma “Katra diena simtgadē. Gadalaiki” - Filma sastāv no četrām daļām: “Ziema”, “Pavasaris”, “Vasara”, “Rudens”. Tā ir tapusi, iemūžinot katru aizvadīto dienu 2018. gadā. Filma ir tautas atspulgs Latvijas simtgades gadā: tās kadros skatītāji viegli atpazīs sevi un savu personīgo stāstu. Jau sākot ar Jaungada nakti 1. janvārī, kad cauri salūta skaņām pasaulē ierodas pirmais simtgades bērns – mazā Jete, un beidzot ar klavierspēli, kas skan pār sniegoto un saules izgaismoto Latvijas panorāmu; filmā ir iemūžinātas simtiem cilvēku dzīves. Turklāt, filmējot katru no 365 dienām, dažkārt pat ar vairākām kino kamerām, un, raugoties uz norisēm dabā, laukos un pilsētvidē, indivīda, ģimenes un sabiedrības dzīvē, operatoriem caur kinokameras aci spilgti izdevies notvert šo stāstu dažādos pretmetus: skaisto, skaudro, dižo, bezjēdzīgo, komisko un absurdo.
  • u. c.
Minimālais skolēnu skaits, lai nodrošinātu filmas seansu, ir 100 skolēni. Cena katram filmas seansam individuāla un atkarīga no skolēnu skaita, robežās no 2,50-5,00 €. Plašāka informācija par piedāvājumu, kā arī pieteikšanās filmām, zvanot 64633303 vai rakstot koncertzale [at] rezekne [dot] lv
 
EKSKURSIJA LATGALES VĒSTNIECĪBĀ GORS
 
Latgales vēstniecība GORS piedāvā doties organizētās ekskursijās, lai labāk iepazītu koncertzāli un tās piedāvātās iespējas.
Ekskursijas laikā, kura ilgst vienu stundu, tiek iepazīta Lielā zāle “Gors”, Mazā zāle “Zīdaste”, semināru zāles, Mēģinājumu zāle, Horeogrāfijas zāle, tāpat ir iespēja pabūt aizskatuves zonā un ielūkoties mākslinieku grimētavās. Ekskursijas noslēgumā ikviens tiek laipni aicināts aplūkot aktuālo izstādi pirmā stāva Mākslas galerijā.
 
Ekskursiju pieteikšana
Darba dienās: 12.00–18.00
Sestdienās, svētdienās: 12.00–16.00
 
Ekskursiju apmeklējuma laiks
Katru dienu no 9.00-17.00, izņemot pasākuma dienās pēdējais laiks 2h pirms pasākuma sākuma
 
Cena
Grupām, kurās interesentu skaits ir 10 un vairāk – ekskursijas maksa ir 2,00 € personai (skolēniem 1,50 €). Skolēnu grupām uz 10 skolēniem vienam skolotājam kā pavadošajai personai ieeja ir bez maksas.