Izstādes

Ar gleznotāja Roberta Muža izstādes „Latvija. Ainava. Portrets“ atklāšanu 2016. gada 26. februārī ir iezīmēta jauna iniciatīva – Latgales vēstniecības GORS Mākslas galerija, kas turpmāk koncertzāles apmeklētājiem,  blakus skatuves mākslas notikumiem, piedāvās Latvijas kultūrtelpā nozīmīgu un interesantu dažādos žanros strādājošu mākslinieku darbu kolekcijas.
 
Mākslas galeriju no 11. oktobra var apmeklēt katru dienu no plkst. 12.00 līdz 21.00.
 
Izstāžu zālē uzņemam tikai individuālus apmeklētājus (1 persona vai 1 mājsaimniecībā dzīvojošie).
Mutes un deguna aizsegu lietošana, apmeklējot izstādi, ir obligāta.
Starp apmeklētājiem un darbiniekiem jāievēro 2m distance (izņemot personas, kuras dzīvo vienā mājsaimniecībā).
Vienai personai tiek nodrošināti vismaz 25m2  publiski pieejamas telpas.
 
Saziņai un jautājumiem:
 
gors [dot] izstades [at] rezekne [dot] lv vai +371 64633303
 
Guna Kalnača,
Latgales vēstniecības GORS Mākslas izstāžu kuratore 
 
Ilona Rupaine,
Latgales vēstniecības GORS Mākslinieciskās nodaļas vadītāja
 

Aktuālās izstādes:

Mākslinieki Anna Grinčuka (1984) un Valdis Baškirovs (1984) ir dabas bērni un, absolvējot mākslas studijas Rīgā, abi pārceļas uz dzīvi Latgales lauku viensētā. Dziļā saikne ar dabu vērojama abu mākslinieku darbos. Annu un Valdi vieno arī grafikas tehnika – linogriezums, taču katra individuālās iekšējās pasaules ārējās izpausmes veids mākslā ir atšķirīgs. Annas darbos dominē dzīvības formu teselācija jeb atkārtošana ģeometriskos, hipnotizējošos ritmos. Valdis veido  ilustratīvas, smalki satīriskas kompozīcijas ar dzīvnieku simboliku, tajos izskan arī trauksme par iespējamo ekoloģisko krīzi.

Anna ir dzimusi Daugavpilī. Kopš agras bērnības interesējusies par dabu un izjutusi  spēcīgu vēlmi radīt. Četru gadu vecumā par pašas sakrāto naudu nopirkusi savu pirmo mikroskopu un sākusi caur to pētīt pasauli. Četrpadsmit gadu vecumā mamma Annai uzdāvina videokameru un kopš tā laika viņa sāk filmēt un fotografēt. Māksliniece ir mācījusies Rēzeknes Mākslas vidusskolā un Latvijas Mākslas akadēmijā, iegūstot maģistra grādu vizuālajā komunikācijā. Absolvējot Latvijas Mākslas akadēmiju Rīgā, pārceļas uz dzīvi Latgales laukos. Paralēli grafikai un glezniecībai Annu aizrauj dabas un tās procesu iemūžināšana video un foto formātā, īpaši aizraujoties ar makro pasauli.

Valdis ir dzimis Balvos, taču daļu bērnības pavadījis vecvecāku viensētā Valmieras novadā, kur iemācījies sajust dzīvās dabas un cilvēka mijiedarbību un savstarpējās saites. Izglītību ieguvis Valmieras Mākslas vidusskolā un Latvijas Mākslas akadēmijas Grafikas nodaļā. Pēc Rīgas perioda Valdis pārceļas uz dzīvi dziļos laukos Latgalē, kur dzīvo viensētā meža ielokā, audzējot dārzeņus, turot  kazas, vistas un zosis. Valda dzīves stils atspoguļojas viņa mākslas darbos. Piemēram, linogriezumā ''Kaķis un vārna'' mākslinieks attēlo pieradināto vārnu, kuru ironiski paša kaķis šovasar arī apēda. Mākslinieka grafikās caur simbolisku, estētiski vizuālu informāciju tiek attēloti gan dzīvnieki, gan trauksme par ekoloģisko krīzi.

Izstādes iespējams apmeklēt katru dienu no plkst. 12.00 līdz 21.00, GORS Mākslas galerijā.