Magones Boleiko izstāde “Biotops”

Līdz 24. septembrim Latgales vēstniecības GORS Mākslas galerijā tiks eksponēta mākslinieces Magones Boleiko izstāde “Biotops”, kas aicina mākslas baudītājus vērot apbrīnojamos dabas procesus, tās nebeidzamās transformācijas formās, krāsās un būtībā.

Darbu izstādē “Biotops” māksliniece pauž apbrīnu par dabas procesiem. Jo ciešāk un uzmanīgāk ieskaties, jo vairāk spēj ieraudzīt. Piemēram, laiks. Laiks dabas procesos ir ļoti secīgs un strukturēts. Katram notikumam ir precīzs brīdis, to palaižot garām, nobruktu visa kārtība. Līdzsvars dabā ir apbrīnojami “noslīpēts”, dabiskos procesos visi elementi ir savienoti un lomas sadalītas. Cilvēks var plūst laikā, piepildīt to ar savu dabisko būtību, pildīt savu misiju, būt daļa no veseluma, bet var pretoties un cīnīties. Cilvēks var sadarboties, dzīvot simbiozē ar citiem šīs planētas organismiem, bet var atteikties no sadarbības un censties dzīvot pats, atsevišķi, veidot savus likumus. Formas dabiskajos procesos pilda funkciju. Neatkārtojamā meistarībā veidots katrs pumpurs, zieds, lapa, lai tie pildītu savu misiju vislabāk. Kā pumpurs sakļāvies auklē trauslo ziedu visu ziemu, kā sēklas lido ar saviem dažādajiem spārniem, kā auglis kārdina, lai tā sēklas tiktu aiznestas plašajā pasaulē - tie ir dabas inženierijas meistardarbi, grandioza arhitektūra un vienreizējas inovācijas.

Magone Boleiko (dz. 1985.g.) 2004. gadā absolvējusi Rēzeknes Mākslas vidusskolas Modes dizaina nodaļu, No 2005. gada studējusi Latvijas Mākslas akadēmijā scenogrāfiju, konceptuālo glezniecību, 2013. gadā iegūstot maģistra grādu mākslā. 2023. gadā ieguvusi RTA sertifikātu pedagoģiskā procesa vadībā un organizācijā. Sarīkojusi 14 personālizstādes. Darbi iekļauti Latvijas Nacionālā mākslas muzeja kolekcijā.  2023. gadā Izveidojusi interešu izglītības programmu “Dabas mākslas skola”.

Latgales vēstniecības GORS Mākslas galeriju iespējams apmeklēt no otrdienas līdz svētdienai, no plkst. 12.00 līdz plkst. 22.00. Vairāk informācijas: www.latgalesgors.lv.

Foto galerija