Izstādes

Saziņai un jautājumiem:

gors.izstades [at] rezekne.lv vai +371 64633303

Guna Kalnača,
Latgales vēstniecības GORS Mākslas izstāžu kuratore 
 
Ilona Rupaine,
Latgales vēstniecības GORS Mākslinieciskās nodaļas vadītāja
 
 

IZSLUDINĀTS IZSTĀŽU PROJEKTU KONKURSS 2024. GADAM

Latgales vēstniecība GORS izsludina izstāžu projektu konkursu GORS Mākslas galerijā skatāmajām izstādēm. Projektu konkursā aicināti piedalīties gan mākslinieki, gan izstāžu kuratori vizuālās mākslas, dekoratīvi lietišķās mākslas un dizaina jomā, piedāvājot grupu vai personālizstādes, kuratora veidotas u. c. izstādes. Pieteikumi konkursā tiek pieņemti līdz šī gada 22. maijam.

Mākslas galerijas tipa izstāžu telpa Latgales vēstniecībā GORS tika atklāta 2016. gada februārī. Šajā laikā galerijā bijuši skatāmi gan unikāli, rezonansi raisoši, gan aizkustinoši, izzinoši un lielā daļā īpaši eksponēšanai Rēzeknē veidoti izstāžu projekti, ko veidoja  Roberts Muzis„ Diāna Īve, Āris Smildzers, Osvalds Zvejsalnieks, Taja Bella (Taya Bell), Francisks Varslavāns un Frančeska Kirke, Magone Boleiko, Annele Slišāne, Aigars Bikše, Rolands Krutovs, Vija Zariņa, Romualds Geikins, Aleksejs Naumovs, Kristīne Kutepova, Leonarda Laganovska, Signe Vanadziņa, Artis Bute, Anatolijs Šandurovs, Karinē Paronjanca un vēl daudzi citi mākslinieki.

Šis gads GORS Mākslas galerijā sākās ar apcerīgo, bet spēcīgo kuratora Guntara Gritāna un mākslinieka Jāņa Šneidera veidoto izstādi “Maraņasati. Latgales māju stāsti”, Intas Rukas fotoizstādi “Zem tām pašām debesīm”. Keramiķa Daiņa Pundura darbu sērijas “Lielo dzīvnieku gaidot” un “Vāzes invazīviem ziediem” atklāja koncertzāles jubilejas pasākumu ciklu “10 kā 1”.

Latgales vēstniecības GORS Mākslas galerija ir viena no apmeklētākajām mākslas ekspozīciju vietām ne tikai Latgales reģionā, bet visā Latvijā, dodot iespēju iepazīties ar augstvērtīgiem mākslas darbiem un stāstiem ļoti plašam interesentu lokam. GORS Mākslas galerijā 2024. gadā plānotas piecas līdz sešas izstādes, vienas izstādes apskatei paredzot aptuveni divus mēnešus. Iespējams, kāda no izstādēm varētu tikt pārcelta uz 2025. gada sākumu, iepriekš to saskaņojot ar izstādes mākslinieku un kuratoru.

Jautājumu un neskaidrību gadījumā aicinām sazināties ar Latgales vēstniecības GORS Mākslas galerijas izstāžu kuratori Gunu Kalnaču (+371 29112872) vai Latgales vēstniecības GORS Mākslinieciskās un pasākumu nodaļas vadītāju Ilonu Rupaini (gors.izstades [at] rezekne.lv; +371 26119946).

Konkursa nolikums PDF formātā: ŠEIT

Informācija par tehnisko nodrošinājumu: ŠEIT

Pieteikuma anketa .docx formātā: ŠEIT

Pieteikuma anketas SAITE. 

 
 
 

Aktuālā izstāde:

Līdz 1. jūnijam Latgales vēstniecības GORS Mākslas galerijā tiks eksponētas divas Daiņa Pundura keramikas darbu sērijas “Lielo dzīvnieku gaidot” un “Vāzes invazīviem ziediem”, kas atklāj koncertzāles desmit gadu jubilejas pasākumu ciklu “10 kā 1”.

Izstāde ietver divas autora jaunāko darbu sērijas, kuras saistītas ar trauka un objekta ideju. Izzinot keramikas materiālu un tā veidošanas procesu kā pašizpausmes fenomenu, autora izpildījumā trauks, tā tilpums un tektoniskais veidols kļūst par konteksta un satura konteineru. Autora izaicinājums – veidot trauku un piepildīt to ar saturu keramikai raksturīgā estētiskas sinerģijas vizuālajā valodā.

Tituldarbs "Lielo dzīvnieku gaidot" ir darbu sērija, kur autors uzlūko trauku tā maksimālajā izpausmē, kā abstraktu ideju par trīsdimensionālu objektu ar iekšējo tilpumu, tiecoties ekspozīcijas telpā radīt vizuālu rituāla noskaņu, sasniedzot ekspresijas intensitāti, kas robežojas ar fiziski sajūtamu klātbūtni. Lielais dzīvnieks un gaidīšanas sajūta ir mistiskā ekspozīcijas telpiskumu caurvijošā tēma, kas ir saistīta ar personisku pieredzi pagātnē, kā arī personiskajiem mītiem, kuri netiek pilnībā atklāti.

Dainis Pundurs ir Rēzeknes Lietišķās mākslas vidusskolas Keramikas nodaļas absolvents (1986), šobrīd Latvijas Mākslas akadēmijas asociētais profesors, Vizuāli plastiskās mākslas nodaļas vadītājs. Mākslinieks strādā ar porcelānu, mālu, akmens masu, šamotu, darina traukus, interjera objektus un to grupas. Jau kopš 1992. gada piedalījies starptautiskos keramikas un porcelāna simpozijos Dzintaros, Kauņā, Ķīlē, Lielbritānijā, Helsinkos, Dienvidkorejā u.c., kā arī. Latvijas mākslu pārstāvējis mākslas biennālē "ArtGENDA" Kopenhāgenā, izstādē "Art Letton" Strasbūrā, izstādēs ANO mītnē Briselē, "European Ceramic Context 2006" Dānijā, "Utopijas uz ikdienības sliekšņa", Baltijas keramikas izstādē Mineapolisā ASV u.c. Sarīkojis ap 15 personālizstāžu Latvijā un ārvalstīs.

Ieguvis Dekoratīvās mākslas un dizaina muzeja galveno balvu par labāko radošo sniegumu, atzinības diplomu keramikas izstādē "Mungyeong Traditional Tea Bowl Festival" Dienvidkorejā, 1. vietu 12. starptautiskajās Olustveres māla virpošanas sacensībās Igaunijā, Dienas gada balvu 2012 kultūrā, Martinsona balvu 1. un 3. Latvijas starptautiskajā keramikas biennālē. Nominēts Purvīša balvai 2019. gadā par personālizstādi “Porcelāns un apzinātie sapņi” galerijā Daugava.

Latgales vēstniecības GORS Mākslas galeriju iespējams apmeklēt no otrdienas līdz svētdienai, no plkst. 12.00 līdz plkst. 21.00. Vairāk informācijas: www.latgalesgors.lv.

Foto galerija

IZSTĀŽU ARHĪVS: