Hanss Svarovskis. Marisa Jansona skolotājs

Šogad ir Vīnes Valsts operas 150. jubilejas gads, kad 120 aprit arī vienam no šīs operas visnozīmīgākajiem diriģentiem - skolotājam, pianistam, rakstniekam un tulkotājam Hansam Svarovskim (Hans Swarowsky). 10. oktobrī 12.30 notiks H. Svarovskim veltītās izstādes atklāšana Latgales vēstniecībā GORS.
 
Hansa Svarovska atstātais muzikālais mantojums līdz mūsu dienām ietekmē Vīnes operu un visu klasiskās mūzikas pasauli. H. Svarovskis ir dzimis un audzis 20. gadsimta sākumā Vīnē, un viņa saknes aizsniedzas līdz pat Austroungārijas monarhijas centram. Svarovska biogrāfija ir pārpilna ar visnozīmīgākajām Šindlera saraksta un 20. gadsimta kultūras un mūzikas vēstures personām.
 
Svarovska muzikālais mantojums pārsniedz 3000 diriģētu koncertu (neskatoties uz aizliegumu uzstāties nacistiskajā Vācijā) un neskaitāmus koncertierakstus. Viņš bija viens no pirmajiem, kas nopietni pievērsās Štrausa, Mālera un Jaunās Vīnes skolas komponistu darbu atskaņošanai un vēsturiski informētai izpildījuma praksei, sarakstīja neskaitāmas publikācijas un iztulkoja vairāk nekā 30 operas. Svarovskis bija skolotājs aptuveni 600 studentiem, ieskaitot Marisu Jansonu, Zubinu Metu, Klaudio Abbādo, Ivanu Fišeru, Plasido Domingo, Martu Argeriču, Albana Berga kvartetu, Ādamu Fišeru, Džuzepi Sinopoli.
 
Izstāde “Hanss Svarovskis. Marisa Jansona skolotājs” Latgales vēstniecībā GORS apskatāma no 10. oktobra līdz 9. novembrim. Izstāde skatāma bez ieejas maksas darbadienās no 12.00 līdz 18.00 un brīvdienās no 12.00 līdz 16.00, kā arī stundu pirms pasākumiem un to laikā.
 
Izstādes norisi Latgales vēstniecībā GORS atbalsta Austrijas vēstniecība Rīgā.