Pasaules tautu mūzika

Pasaules tautu mūzika Latgales vēstniecībā GORS

Šī un nākamā nedēļa Latgales vēstniecībā GORS tiks pavadīta pasaules tautu mūzikas zīmē – lai izspēlētu un izdziedātu dažādu zemju tautas mūziku, 30. janvārī uz Lielās skatuves etniskā garā vienosies valsts kamerorķestris "Sinfonietta Rīga", koklētāja Laima Jansone un etno dziedātāja Biruta Ozoliņa, savukārt 5. februārī kultūras draugus priecēs viešņa no tālās Atlantijas okeāna salas Kaboverdes – par etnodžeza dīvu dēvētā Maira Andrade. Abu koncertu apmeklētājiem biļetes par draudzīgu cenu!

Valsts kamerorķestris "Sinfonietta Rīga", diriģents Normunds Šnē, koklētāja Laima Jansone, dziedātāja Biruta Ozoliņa un dejotājs Krišjānis Sants aicina baudīt folklorā iedvesmotu skaņdarbu izlasi koncertā Latgales vēstniecībā GORS 30. janvārī plkst. 18. Līdzās lietuviešu, ungāru un somu autoru kompozīcijām pirmoreiz tiks atskaņots Laimas Jansones komponētais opuss kamerorķestrim un koklēm. Etnisko tradīciju garā ieturēto vakaru kuplinās karēļu, sāmu un rumāņu intonācijas, ko varēsim salīdzināt ar mūsu pašu tautas mūzikas krāsām. Programmā skanēs Laima Jansone Skaņdarbs koklei, etnodziedātājai, dejotājam un kamerorķestrim, Veli Mati Pūmala "Chains of Camenae", Broņus Kutavičus "Ziemeļu vārti" un Bēla Bartoks "Rumāņu tautas dejas".

5. februārī plkst. 19 Latgales vēstniecībā GORS koncertu sniegs par etnodžeza dīvu dēvētā Maira Andrade no Kaboverdes. Atlantijas okeāna salas Kaboverdes vārdu pasaulē slavenu padarīja par baskājaino dīvu dēvētā Sezārija Evora, saukta arī par salām raksturīgo dziedājumu mornu karalieni. Visā pasaulē mīlētā un gaidītā dziedātāja pirms diviem gadiem 70 gadu vecumā aizgāja mūžībā. 28 gadus vecā dziedātāja Maira Andrade tiek raksturota kā citāda Kaboverde, kā Sezārijas Evoras atbalss. Ar dziļo un poētisko balsi apveltītā Maira Andrade izstaro gaismu, viņas dziedāšana ir dzirksteļojoša - dejojošu krāsu, samtainu ritmu un pikantu melodiju sajaukums. Viņas dziesmas raisa domas par bezgalīgo vasaru, kas dažreiz mēdz būt arī rasaina un miglā tīta. Izdziedātas Kaboverdes kreolu, angļu un portugāļu valodā, viņas dziesmas ierauj savā siltajā, aizraujošajā un pārsteigumu pilnajā pasaulē.  

Biļetes uz koncertiem iegādājamas "Biļešu paradīzes" tirdzniecības vietās visā Latvijā, tai skaitā Latgales vēstniecībā GORS Rēzeknē, Pils ielā 4, kā arī interneta vietnē www.bilesuparadize.lvPērkot biļetes uz "Sinfonietta Rīga" un Laimas Jansones koncertu, biļetes uz Mairas Andrades koncertu iegādājamas ar 30% atlaidi (tikai Latgales vēstniecības GORS kasē)!

 

Vēstis sagatavoja
Aija Eriņa
Latgales vēstniecības GORS Mārketinga nodaļas vadītāja