MOMENTUM. Izstādes atklāšana–lekcija

2016. gada 13. janvārī ar lekciju un atklāšanas pasākumu Latgales vēstniecībā GORS tika svinīgi atklāta fotogrāfa Artūra Kondrāta pirmā personālizstāde MOMENTUM, kuras pamatā ir māksliniekam aktuāla tēma — cilvēka raksturportrets.  
 
Fotogrāfiju sērija sastāv no 30 dažādu cilvēku portretiem ar sabiedrībā atpazīstamiem cilvēkiem. Izstādē iemūžināti basketbolists Kristaps Porziņģis, dziedātājs Intars Busulis, šefpavārs Mārtiņš Sirmais, kulinārijas eksperte Signe Meinarte, modes mākslinieks Bruno Birmanis, stiliste Iveta Vecmane, televīzijas personība Renārs Zeltiņš, aktrise Madara Botmane un daudzi citas sabiedrībā zināmas personas. Fotoizstāde būs pirmā Latvijā, kur, pateicoties mūsdienu tehnoloģijām,  fotogrāfijas tiks „atdzīvinātas”. Izmantojot papildinātās realitātes mobilo aplikāciju „Overly”, apmeklētāji, skenējot fotogrāfiju, savās mobilajās ierīcēs varēs dzirdēt vairāku fotoportretu  stāstus.
 
„Fiksēts mirklis ir maza laika vienība cilvēka dzīvē, tomēr visbiežāk tieši viens moments ir nozīmīgs pagrieziena punkts, būtisks elements notikumu virknē. Mirklis fotogrāfijā ir pats būtiskākais. Sekundes simtdaļas ātrumā ietvertā informācija un noskaņa dod tālākus impulsus emocijām, sajūtām, prātam, atmiņām un domām,” izstādes darbus raksturo pats fotogrāfs Artūrs Kondrāts.
 
Artūrs Kondrāts (1984) pilnasinīgi sauc sevi par profesionālu fotogrāfu pēdējos divus gadus, kopš izveidojis savu fotostudiju. Fotogrāfija apgūta lielākoties individuāli, pašmācības ceļā, veltot tai visu savu brīvo laiku, interesi un patiku. Ar dabisku motivāciju un uzkrāto pieredzi ilggadīga aizraušanās kļuvusi par pilna laika darbu. Artūra Kondrāta foto bieži parādās lielākajos Latvijas modes un stila izdevumos, tomēr Artūrs sevi pozicionē vairāk kā portretu fotogrāfu, nevis modes fotogrāfu.
 
Pirms izstādes svinīgās atklāšanas Artūrs Kondrāts aicināja interesentus uz lekciju „No fotogrāfa skata punkta”, kurā tika apskatīti jautājumi, kas skar ikviena topoša un esoša fotogrāfa darba lauku: ar ko sākt, ja vēlies kļūt par fotogrāfu, kā iekarot vietu tirgū, kur smelties iedvesmu? Lekcijā tika sniegts ieskats foto industrijā, kā arī piedāvāti portfolio izveides un foto piemēri.
 
Foto: Andrejs Vasjukevičs/ Latgales vēstniecība GORS