Mīlestības šūpuļdziesmas

Latgales vēstniecībā GORS skanēs Mīlestības šūpuļdziesmas

Mīlestības svētku priekšvakarā, 13. februārī, Latgales vēstniecībā GORS skanēs koncerts "Mīlestības šūpuļdziesmas". Skaistākās Latvijas un pasaules mīlestības dziesmas izpildīs Ieva Kerēvica, Liene Šomase, Andris Ērglis, Marta Ritova, Ivo Grisniņš Grīslis un Marts Kristians Kalniņš.

"Patiesa mīlestība ir kaut kur dziļi sirdī - tā ir netverama, nesataustāma un nereāla. Un mīlestības dziesmās ir ielikts ļoti daudz. Šajās dziesmās katrs komponists un dzejnieks ir ielicis savu tā brīža sajūtu. Izcila mīlestības dziesma ir tā, kur vārdi ar mūziku atrodas uz vienas stīgas. Tā ir dziesma, kura man rada mīlestības pārdzīvojumu," teic Marts Kristians Kalniņš.

Izpildot Latvijā un plaši pasaulē iemīļotākās mīlestības dziesmas, kas ar savu stāstu un melodiju aizķērušas miljoniem dvēseles stīgu visā pasaulē - kā neglābjamu romantiķu, tā arī nelabojamu skeptiķu – uz Latgales vēstniecības GORS skatuves uzstāsies izcili Latvijas mākslinieki - Ieva Kerēvica, Liene Šomase, Andris Ērglis, Marta Ritova, Ivo Grisniņš Grīslis, Marts Kristians Kalniņš un Latvijā populārais pianists un aranžētājs Kristaps Krievkalns ar pavadošo grupu.

Mīlestības dienas priekšvakarā mūziķi sola, ka koncerta repertuārs būs tikpat dažāds kā viņi paši, sākot no skaistākajiem latviešu mīlas duetiem, leģendārām džeza kompozīcijām, līdz pat lielākajiem pasaules mīlas hitiem. Stāsta Ieva Kerēvica: "Tas, ka koncerts ir veltīts mīlestības tēmai, nebūt nenozīmē, ka dziesmām ir jābūt lēnām un liriskām, bet kopumā koncerta sajūta un enerģētika būs liriska. No visa bezgalīgā pasaules un Latvijas dziesmu klāsta bija grūti izvēlēties pašas īpašākās dziesmas, jo skaistas mūzikas ir tik daudz! Tāpēc, veidojot repertuāru, mēs vadījāmies katrs pēc savām mīlas jūtām un domāju, ka būsim trāpījuši tuvu desmitniekam."

Liene Šomase atzīst: "Man šķiet, brīnišķīgi, ka ir radīta šāda koncertprogramma, jo tajā caur mīlestības dziesmām tiek atspoguļota katra mākslinieka individuālā personība. Februāris ir mīlestības mēnesis, un skatītāji koncerta laikā noteikti sajutīs to mijiedarbību un mīlestību, kas nāk no skatuves. Jo vairāk mīlestības, jo vairāk smaidu, jo vairāk smaidu, jo vairāk prieka. Jo vairāk būs prieka – vairāk būs pozitīvisma, kas šajā laikā ir ļoti nepieciešams, it īpaši – mums Latvijā."

Koncerts "Mīlestības šūpuļdziesmas" Latgales vēstniecībā GORS norisināsies 13. februārī plkst. 19. Biļetes uz koncertu var iegādāties "Biļešu servisa" kasēs un Latgales vēstniecības GORS kasē Rēzeknē, Pils ielā 4. "Mīlestības šūpuļdziesmas" izskanēs arī Liepājā, Valmierā, Limbažos un Rīgā.

 

Vēstis sagatavoja
Aija Eriņa
Latgales vēstniecības GORS Mārketinga nodaļas vadītāja