Kultūras notikumi novembrī

Novembris Latvijā ritēs Latvijas valsts simtgades zīmē un tam par godu Latgales vēstniecībā GORS taps valsts svētku koncerts, kura īpašie viesi būs grupa “Musiqq” un grupas “The Sound Poets” līderis Jānis Aišpurs. Novembri iesāksim ar Valmieras teātra viesizrādi “Nepabeigtās kāzas” un festivāla “Porta” koncertu, kurā uzstāsies “DakhaBrakha” un “Tautumeitas”. Ar vienīgo koncertu Baltijā, Latgales vēstniecībā GORS, uzstāsies Iveta Apkalna un Kremerata Baltica ar koncertprogrammu “Bahs un Baltija”. Arī novembrī būs skatāmas filmas no LV100 filmu programmas: dokumentālā filma “Lustrum” un animācijas filma “Saule brauca debesīs”, savukārt ar stāvkoncertu mēneša izskaņā uzstāsies grupa “Bermudu divstūris”.
 
18. oktobris līdz 10. decembris,  1. stāva konferenču zāle, bezmaksas, 0,50 €, GORS
Rakstniecības un mūzikas muzejs Latgales vēstniecībā GORS piedāvā izzināt Baumaņu Kārļa flīģela un Latvijas Republikas himnas stāstu ekspozīcijā “Valsts pirmā flīģeļa stāsts”. Izstāde sniegs iespēju tieši Latvijas simtgades svētku laikā apskatīt unikālu, latviešu oriģinālmūzikas attīstībā nozīmīgu instrumentu – Baumaņu Kārļa flīģeli, pie kura savulaik komponēta arī mūsu valsts himna. Bezmaksas izstādes apskate iespējama pasākuma apmeklētājiem vienu stundu pirms pasākumiem, starpbrīdī un pusstundu pēc pasākuma, pieteiktām ekskursijām pa Latgales vēstniecību GORS, 11. novembrī no 12.00 līdz 16.00 un 18. novembrī no 12.00 līdz 19.00. Pārējā laikā izstādes apskate ir maksas pakalpojums.
 
Piektdiena, 2. novembris 18.00, Lielā zāle 5,00–15,00 €, GORS
Latgales vēstniecībā GORS būs skatāma autoru Vara Braslas un Alvja Lapiņa komēdija “Nepabeigtās kāzas”. Izrādē par cilvēku krāpšanu policija aizturējusi divus pilsoņus, kuri uzdevās par neesošas firmas darbiniekiem. Krāpnieki slēdza fiktīvus līgumus par skaitītāju uzstādīšanu, saņēma naudu avansā un nozuda. Lomās: Januss Johansons, Vizma Kalme, Ģirts Rāviņš, Regīna Devīte u.c.
 
Sestdiena, 3. novembris 18.00, Lielā zāle 10,00–18,00 €
“DakhaBrakha” ir pasaules mūzikas kvartets no Kijevas, Ukrainas. Atspoguļojot fundamentālus skaņas un dvēseliskus elementus, Ukraiņu “etniskā haosa” grupa veido negaidīta skanējuma pasauli. Eksperimentējot ar ukraiņu folkmūziku, mākslinieki to papildinājuši ar apkārtējās pasaules ritmiem, radot spilgtu, unikālu un neaizmirstamu skanējumu. "Tautumeitas” ir tradicionālās mūzikas grupa, kurā apvienojušās septiņas mūziķes. Šobrīd dalībnieces izkopj latviešu tradicionālo daudzbalsīgo dziedāšanu, kas viņām ir sevišķi tuva.
 
Svētdiena, 4. novembris 16.00, Lielā zāle 10,00–15,00 €, GORS
Ar vienīgo koncertu Latvijā 4. novembrī Latgales vēstniecībā GORS tiks uzsākta Eiropas koncerttūre, kur pirmo reizi Rēzeknē satiksies ērģelniece Iveta Apkalna un kamerorķestris “Kremerata Baltica”. Koncerta programmā: Pētera Vaska simfonija “Balsis”, Johana Sebastiāna Baha “Čakona” no Partitas nr. 2, Lepo Sumera Simfonija stīgām un sitaminstrumentiem, Ērika Ešenvalda opuss ērģelēm un stīgu orķestrim “Okeāna balss”.
 
Ceturtdiena, 8. novembris 14.00, Mazā zāle, visas biļetes izpārdotas, GORS
Austrumnieciskās noskaņās veidotais koncertuzvedums vēstīs par tālu smilšu valstību, kurā mīt noslēpumains Zelta putns. To meklē Tuksneša valdnieks, šakālis, princese un tuksneša laupītāji. Visi zina – kas Zelta putnu atradīs, tam laime uzsmaidīs, - bet zelta putnu atrast nav viegli. Programmā: Milija Balakireva, Fazila Seja, Kamila Sensānsa skaņdarbi un azerbeidžāņu tautas melodijas. Uzveduma īpašais akcents - Smilšu kino.
 
Piektdiena, 9. novembris 18.00, Mazā zāle, 3,50 €, GORS
Filma stāsta par VDK darbības metodēm 80.  gados un 90. gadu sākumā, liekot izprast  padomju totalitāro sistēmu, kas Latvijas inteliģences ziedam  vēl aizvien liek analizēt, melot, nožēlot, atzīties, taisnoties vai skaidrot. Seansa laikā būs tikšanās ar filmas radošo komandu. Režisors un scenārija autors - Gints Grūbe. Līdzautore - Sanita Jemberga.
 
Sestdiena, 10. novembris 19.00, Lielā zāle 10,00–18,00 €
Latgales vēstniecībā GORS skanēs “Čikāgas piecīšu” solista Alberta Legzdiņa, Emmy balvas laureātes, komponistes Lolitas Ritmanes un Andra Ritmaņa dziesmu spēle “Eslingena”. Tas ir aizkustinošs stāsts par latviešu likteni, kultūras un sabiedrisko dzīvi vienā no lielākajām bēgļu nometnēm pēckara gados, kura izveidojās kara neskartajā Eslingenā, Vācijā. Te satiekas likteņi, kultūras darbinieki un mākslinieki, veidojas skolas, teātris, baleta skola un tiek izdotas avīzes.
 
Trešdiena, 14. novembris 19.00, Lielā zāle 12,00–20,00 €
Turpinot tradīciju "ar cieņas apliecinājumu savai zemei un rotaļīgu vieglumu mūzikā", top Latvijas simtgadei un Daugavai veltīts jauns koncertstāsts “Pūt, vējiņi”. Tas ir stāsts par cilvēka garu un Daugavu, par tiltu starp pagātni un šodienu, tiltu mūsu dzīvei, likteņiem un attiecībām, kas izskanēs Imanta Kalniņa, Zigmara Liepiņa, Raimonda Paula, Jāņa Lūsēna, Kārļa Lāča, Raimonda Tigula, Mārtiņa Brauna, Ulda Marhilēviča u.c. komponistu melodijās. Koncertstāstā “Pūt, vējiņi” piedalīsies Dainis Skutelis, Anmary, Atis Ieviņš, Ginta Krievkalna, Antra Stafecka, Kristapa Krievkalna mūziķu orķestris un dejotāji.
 
Valsts svētku koncerts “Dzimšanas diena”
Svētdiena, 18. novembris 19.00, Lielā zāle, bezmaksas, GORS
Latvijas valsts dzimšanas dienas svētku koncerts būs Rēzeknes skolu jauniešu veltījums dzimtajai pilsētai un dzimtenei – tieši viņi būs tie, kas turpmākajos gados veidos mūsu Latviju. Koncerta dalībnieki, kas izdziedās un izspēlēs valsts svētku noskaņu – Rēzeknes vidusskolu jauktie kori, zēnu kori, ansamblis “Noskaņa”, instrumentālā grupa Eināra Lipska vadībā. Koncerta īpašie viesi – grupa “Musiqq” un grupas “The Sound Poets” līderis Jānis Aišpurs.
 
“Saule brauca debesīs”. Animācijas filma
Pirmdiena, 19. novembris 14.00, Mazā zāle, 3,50 €, GORS
Vizuāla poēma par Latviju kā Saules meitu, kura piedzimst tumsā, tiek nozagta, bet vēlāk atbrīvota, lai uzplauktu kā skaists zieds mūžībā. Saulei un Mēnesim piedzimst bērns, kuru sveikt ierodas ķekatnieki. Vispārējā līksmībā neviens nepamana, ka Saules meita pazūd. Atrast Sauli no ķekatniekiem piesakās Nabašnieks, kāda meitene un viņas brālītis, un visi dodas pasaulē, lai atrastu un pārvestu mājās Saules meitu. Palīgiem dotas trīs dienas – ja šajā laikā Saules meita netiks atrasta, viņa zaudēs savu spēku un kļūs par parastu meiteni. Visiem kopā izdodas pārvarēt Tumsas valdnieces Selēnas izliktos slazdus un atbrīvot Saules meitu. Režisore: Roze Stiebra.
 
Otrdiena, 20. novembris 18.00, Lielā zāle 6,00–10,00 €, GORS
Detektīvs Caps ir pēdu dzīšanas leģenda. Kādu dienu pie viņa skoloties ierodas jaunais censonis Basters. Caps ar prieku nododas sava jaunā kolēģa apmācībai. Tomēr kriminālā pasaule nesnauž. Kopā ar viņa jauno kolēģi, Capam nākas atšķetināt vēl nepieredzēti sarežģītas mīklas, kas, iespējams, ir daļa no kāda lielāka, ļauna, bet ģeniāla plāna. Režisors: Ģirts Šolis.
 
Jauniešu konkurss “Popiela 13”. GENERATION Z
Trešdiena, 21. novembris 17.00, Mazā zāle 5,00 €
Latgales vēstniecībā GORS notiks ARPC Jauniešu atvērtā centra "JACis" rīkotais  jauniešu konkurss "Popiela 13", kas šogad norisināsies jau 13. reizi. Katru gadu konkursā piedalās jaunieši gan no Rēzeknes skolām, gan arī pārstāvji no Latgales novada skolām un organizācijām. Šī gada pasākuma tēma ir “Generation Z” – jaunieši vecumā līdz 19 gadiem, kuri ir uzauguši digitālajā vidē un mūzika ir viena no būtiskākajām viņu dzīves sastāvdaļām.
 
Piektdiena, 23. novembris 20.00, Lielā zāle 15,00–20,00 €, GORS
23. novembrī Latgales vēstniecībā GORS ar stāvkoncertu Lielajā zālē uzstāsies grupa “Bermudu divstūris”. “Bermudu divstūris” pēc vairāku gadu darba studijā izdevis spēcīgāko ballīšu CD – “Ballplēsis”, un kopā ar albuma iznākšanu dodas koncerttūrē, kurā skanēs hīti no jaunākā albuma.
 
Sestdiena, 24. novembris 18.00, Lielā zāle 7,00–15,00 €, GORS
24. novembrī Latgales vēstniecībā GORS notiks koncerts “Šlāgerprieks”, kurā uz vienas skatuves tiksies trīs grupas – “Apvedceļš”, “Sestā jūdze” un “Roja”. Koncertā izskanēs visu laiku populārākās dziesmas no grupu repertuāriem – „Zemenes“, “Putni”, “Kamenes deja” , “Gan jau” u.c.