Kultūras notikumi martā

Martu iesāksim ar enerģiskā džeza kvarteta no Francijas “Impérial Orphéon” uzstāšano. Mēneša īpašais prieks – tikšanās ar trīs izciliem pianistiem Osokiniem vienā koncertā “Trīs osokini astotajā martā”, tāpat martā viesosies leģendārais Igora Moisejeva Valsts akadēmiskais tautas deju ansamblis, būs skatāma Latvijas Leļļu teātra godalgotā viesizrāde pieaugušajiem “Zelta zirgs” un ar koncerttūres atklāšanas koncertu uzstāsies grupa “Baritoni”. Mēnesi noslēgsim ar hiphop mākslinieku – Ozols, ansis, Viņa un Edavārdi - "Republikas tūres" koncertu un Jāņa Lūsēna 60. dzimšanas dienas lielkoncertu.
 
Katru dienu no 12.00-18.00, Mākslas galerija, bezmaksas, GORS
No 28. janvāra līdz 24. martam Latgales vēstniecībā GORS skatāma mākslinieka Aigara Bikšes izstāde, kurā autors dalās savās pārdomās par dažādiem personiskiem un sociāli politiskiem procesiem. Izstādē apkopoti darbi, kas pārstāv pēdējo desmit gadu periodu tēlnieka daiļradē un stāsta par atšķirīgām tēmām. Šis apkopojums izgaismo personas iekšējo pasauli un tās šķautnes. Vienlaikus tiek risināti autoram personīgi būtiski jautājumi un arī apšaubīts to būtiskums.
 
Piektdiena, 1. marts 18.00 Mazā zāle 3,50 €, GORS
GORS būs skatāma režisores Alises Zariņas spēlfilma “Blakus”. Filma ir par Luīzi un Kasparu, kuri nejauši satiekas braucienā uz Jāņiem. Viņa bēg no kaitinošiem kaimiņiem un vispārējas bezjēdzības sajūtas, viņš — no brūkošas laulības. Varbūt tāpēc viņu kopīgais izbrauciens pārvēršas par savādu, brīžiem komisku ceļojumu cauri attiecībām trīs gadu garumā. Galvenajās lomās - Anta Aizupe, Āris Matesovičs, Ģirts Jakovļevs, Jānis Sniķers, Uldis Sniķers, Marta Grigale.
 
Sestdiena, 2. marts 18.00 Mazā zāle 13,00–16,00 €, GORS
Francijas kvarteta “Impérial Orphéon” skanējums neatgādina nevienu citu apvienību uz plašās džeza mūzikas skatuves. Jau pēc pāris skaņdarbiem viņu koncerts pārvēršas par eksplozīvas enerģijas piesātinātu priekšnesumu, kas mudina uz dejošanu. “Impérial Orphéon” programmā dzirdamas melodijas no brazīļu ritmiem līdz Balkānu aizrautībai, no atpazīstamas popmūzikas līdz skumjām blūza melodijām.
 
Svētdiena, 3. marts 17.30, Lielā zāle 11,00–20,00 €
Daudzu paaudžu mīlētie Zaķis un Vilks no multfilmas "Nu, pogodi" atdzims uz skatuves. Latgales vēstniecībā GORS būs skatāma, pēc leģendārās multfilmas motīviem veidota, šova pirmizrāde. "Nu, pogodi" ir spilgta, interaktīva, licencēta izrāde ar krāsainām dekorācijām, dejām un, protams, ikviena skatītāja mīļāko mūziku. 2019. gadā kulta multfilma atzīmē savu 50. gadadienu, kas saskaņā ar statistiku joprojām ir viens no skatītāju mīlētākajiem animācijas seriāliem.
 
Piektdiena, 8. marts 18.00, Lielā zāle 7,00–17,00 €, GORS
Tēvs, profesors Sergejs Osokins, un dēli, daudzu starptautisku konkursu laureāti un spilgti mūzikas interpreti, Andrejs un Georgijs Osokini pasaules mūzikas arēnā ienākuši ar savu unikālo klavieru skanējumu. Katrs koncerts ir īpašs notikums, jo tiek veidots ļoti rūpīgi, radot koncertu dramaturģiju, izvēloties skaņdarbus, veidojot īpašas to versijas un pārlikumus trīs klavierēm. Koncerta programmā tiks ietvertas dažādu laikmetu un personību skaņu gleznas.
 
Svētdiena, 10. marts 17.00, Lielā zāle 12,00–20,00 €
2019. gadā apritēs tieši 40 gadi, kopš dienas gaismu uz skatuves, skaņu platē un videofilmā piedzīvoja Raimonda Paula un Jāņa Petera kopdarbs “Māsa Kerija”. Atzīmējot mūzikla jubileju, režisora Valda Lūriņa un horeogrāfa Alberta Kivlenieka tandēmā top šī stāsta jauna versija. Piedalās: deju grupa Alberta Kivlenieka vadībā, bet galveno varoņu – Kerijas, Herstvuda un Druē tēlos iejutīsies Kristīna Zaharova, Normunds Rutulis un Rihards Lepers.
 
Otrdiena, 12. marts 19.00, Lielā zāle 10,00–20,00 €
Koncerta klavierēm ar aktieri "Dialogi" pamatā ir tādu autoru kā K. Vonneguts, A. Kuprins, S. Dovlatovs, M. Zošenko slavenie stāsti un romāni. Daniila Spivakoska un Evgēnija Borecsa koncerts "Dialogi" ir pavisam jauns žanrs krievu teātra skatuvēs, tas ir kā saruna starp pianistu un aktieri, kurā katram ir sava pilnā balss. Viena koncerta laikā tiks prezentēts gandrīz viss teātra žanra spektrs: drāma, komēdija, traģēdija, satīra.
 
Trešdiena, 13. marts 19.00, Lielā zāle 15,00–40,00 €
13. martā Latgales vēstniecībā GORS varēsim skatīt argentīnietes Lauras Roatas iestudēto horeogrāfisko gleznu “Tango Del Plata” un moisejeviešu zelta klasiku – pasaules tautu dejas. Rēzeknes viesizrādē Igora Moisejeva vārdā nosauktais Valsts akadēmiskais tautas deju ansamblis dejos krievu, grieķu, spāņu, adigiešu, argentīniešu un ebreju dejas, kā arī savu jaundarbu – horeogrāfisko gleznu “Tango Del Plata”, kurā izklāstīs tango vēsturi no tā pirmsākumiem līdz mūsdienām.
 
Piektdiena, 15. marts 18.00, Lielā zāle 7,00–10,00 €, GORS
Dudas Paivas “Zelta zirgs” iestudējums Latvijas Leļļu teātrī kopā ar dramaturgu Matīsu Gricmani piedāvā mūsdienīgu skatījumu pieaugušajiem skatītājiem. Raiņa luga stāsta par jaunāko no trīs brāļiem – Antiņu, kurš latviešu valodā kļuvis par sugas vārdu neizlēmīgumam, neveiklumam un biklumam. Paivas stils apvieno laikmetīgo deju un leļļu teātri. Tas ir piedāvājums no jauna paskatīties uz Raiņa “Zelta zirgu” un Latvijas kultūru ar atsvešinātu skatījumu, dodot iespēju pārvērtēt Raiņa idejas. Galvenajā lomā  Druvis Anusāns.
 
Sestdiena, 16. marts 19.00, Lielā zāle 12,00–25,00 €
Grupa "Baritoni" dodas tūrē pa Latviju, lai priecētu ar sirsnīgu, skanīgu un krāšņu koncertu, kurš uzlādēs un neatstās vienaldzīgus. Koncertos tiks izpildītas jums jau zināmās dziesmas no "X-faktors" raidījumiem, kā arī pašu oriģināldziesmas no jaunā gaidāmā albuma. Būs arī īpašie viesi - romatiskais duets "Signe un Jānis", šarmantais Didzis Melderis un neatvairāmas dāmas no "Radio Trio" un pavadošais sastāvs "MC Orķestris".
 
Otrdiena, 19. marts 14.00 un 18.00, Mazā zāle 7,00–9,00 €, GORS
Izrāde ir neparasts piedzīvojums ar dažādiem interesantiem pavērsieniem, aizraujošām darbībām un mīklu minēšanu. Tajā tiks atklāti dažādi noslēpumi un sajaukta karte, bet sekojot slepenām norādēm izrādes varoņi atkal nokļūs uz pareizā ceļa un atradīs pirātu noslēptos dārgumus. Režisors: Armands Ekštets.
 
Piektdiena, 22. marts 20.00, Lielā zāle 8,00–15,00 €
Vieni no Latvijas aktualākajiem Latvijas hiphop māksliniekiem - Ozols, ansis, Viņa un Edavārdi aicina uz lielkoncertu sēriju, kas izskanēs arī Latgales vēstniecībā GORS. Apmeklētājiem būs iespēja baudīt četrus koncertus vienā vakarā un dzirdēt arī izpildītāju kopīgās dziesmas. Koncertā izskanēs ansis - Zemes Stunda (piedaloties Kristīnei Pāžei) un dziesmas no albuma “Balzams”, Ozols - Stils, Viņa - Tēja Ar Karalieni, Edavārdi - Viss Ir Sarežģīti (piedaloties Kristīnei Prauliņai).
 
Pirmdiena, 25. marts 18.00, Mazā zāle, bezmaksas, GORS
Komponistes Gundegas Šmites jaundarba pirmizrāde, kas tiks izrādīta kā laikmetīgs videokoncerts, ko veidojis jaunais kinorežisors Aleksandrs Okonovs. Šis skaņdarbs komponēts unikālajam ansamblim Arcandela, kurā muzicē dziedātāji Aiga Sprindža un Kārlis Saržants, vijolniece Liene Brence, akordeonists Māris Rozenfelds, pianists Rihards Plešanovs un kontrabasists Oskars Bokanovs. Sarunas ar radošo grupu vadīs mūzikas žurnālists Orests Silabriedis.
 
Piektdiena, 29. marts 19.00, Lielā zāle 15,00–35,00 €
29. martā savu 60. dzimšanas dienu svinēs komponists Jānis Lūsēns. Dzīves ritējumā viņa radošais ceļš krustojies ar ļoti daudziem Latvijas izpildītājiem, kurus komponists vienuviet pulcēs savā jubilejas koncertā Rēzeknē. Piedalīsies Zodiac, Ance Krauze, Zigfrīds Muktupāvels, Marija Naumova, Ingus Pētersons, Kristīne Zadovska, Andris Ērglis, Aija Vītoliņa, Uģis Roze, Aija Andrejeva u.c.