Kultūras notikumi februārī

Februārī Latgales vēstniecība GORS aicina uz bagātīgu programmu ar pašmāju un ārzemju izpildītājiem. Klasiskās mūzikas cienītāji īpaši varēs novērtēt akadēmiskās mūzikas tēva Johana Sebastiana Baha mūziku gan kamermūzikas koncertā, gan arī mūsdienīgā grupas “Dagamba” izpildījumā, bet mēnesi noslēgt ar Latvijas Nacionālo simfonisko orķestri. Populārās mūzikas piekritēji laipni gaidīti grupas “Galaktika” un “Majesty” (UK) koncertos, kā arī jau skatītāju iemīlētajā koncertuzvedumā “Atgriežamies Latgolā”. Februārī savu otro sezonu atklāj arī Mazo kultūras vēstnieku programma ar Mazā Cēsu teātra izrādi bērniem “Gadalaiki”.

MĀLS. Līgas Skariņas izstāde
No 30. janvāra līdz 8. aprīlim, Latgales vēstniecības GORS Mākslas galerija

Izstāde tapusi kā pētījums par Latvijas teritorijā sastopamajiem māliem, to ģeoloģiskajiem toņiem un pustoņiem. Nemanot pētījums pārvērties par stāstu – jaudīgu vēstījumu, kas uztverams, vienlīdz aktīvi izmantojot gan ķermeņa maņas, gan prātu, gan arī personisko un kolektīvo atmiņu pieslēgumus. Ekspozīcijā vienotā veselumā iekļaujas dažādas vizuālās izteiksmes formas: instalācijas, gleznas un fotogrāfijas. To visu centrā ir zeme, kas, kā zināms, pārstrādā neaptveramu un nekontrolējamu informācijas daudzumu, glabā sevī bezgalīgi daudz pagātnes nogulšņu, kas baro nākotni. Zemes sastāvdaļa ir arī māls, no kura top formas un tēli, trauki, tai skaitā – cilvēks, saskaņā ar Bībeli.

B.A.C.H. Kamermūzikas koncerts
Piektdiena, 2. februāris 18.00, Mazā zāle 10,00 - 12,00 €

Koncertprogrammas pamatu veido Johana Sebastiana Baha ietekme mūzikas vēsturē un balstās uzskatā, ka pēctecīgie komponisti vienā vai otrā veidā veidojuši dialogu ar Baha mantojumu, to turpinot un pielāgojot sava laika un daiļrades specifikai vai atklāti to noraidot, fokusējoties uz atšķirīgiem mūzikas radīšanas aspektiem. Koncertā piedalās Herta Hansena (klavieres), Ilona Meija (flauta), Ēriks Kiršfelds (čells), Andrejs Jegorovs (vijole). 

GUOJU PA JAZZ. II Starptautiskais etnodžeza mūzikas ansambļu konkurss
Ceturtdiena, 8. februāris 12.00, Mazā zāle - ieeja bez maksas

Konkursa galvenais mērķis ir Latgales reģiona tradicionālo vērtību izcelšana un tautas mūzikas elementu iekļaušana mūsdienu mūzikas žanrā. Par to jau liecina konkursam piešķirtais nosaukums, kuru iedvesmojusi latviešu tautasdziesma “Guoju pa mežu”. Ar šo konkursu organizatori vēlas sekmēt jauno mūziķu profesionālo izaugsmi, personas vispusīgu attīstību, pilnveidot mūzikas izglītības iestāžu audzēkņu kolektīvās uzstāšanās prasmi un pieredzi.

ATGRIEŽAMIES LATGOLĀ. Režisors Valdis LŪRIŅŠ. Koncertuzvedums
Sestdiena, 10. februāris 14.00 un 18.00, Lielā zāle 17,00 - 32,00 €
PAPILDIZRĀDE. Svētdiena, 11. februāris  16.00, Lielā zāle 22,00 - 32,00 €

Latgales cilvēku spēks un humora dzirksts, kā arī vairāk nekā 100 nospēlētas “Latgola.lv” izrādes iedrošinājušas autorus veidot koncertuzvedumu “Atgriežamies Latgolā”. Šajā kompānijā ir apvienojušies režisors Valdis Lūriņš, komponists Valdis Zilveris, dziesmu tekstu autors Jānis Peters, Latvijas Nacionālā teātra aktieri un grupa “Baltie lāči”. Un kas gan var būt interesantāks par patiesiem stāstiem!... Stāstiem, kuros klausoties mute paliek vaļā:” Ej nu ej!, Nelej!, Vai tiešām tā var būt?”...Latgales stāsti ir stipri un krāsaini kā Latgales keramika.

MUMS PIEDER TIK DAUDZ. Grupa GALAKTIKA
Trešdiena, 14. februāris 19.00, Lielā zāle 20,00 - 30,00 €

Populārā šlāgermūzikas grupa “Galaktika” dodas Latvijas koncerttūrē, kuras laikā tiks prezentēts jaunais albums “Mums pieder tik daudz”. Kā stāsta paši grupas dalībnieki: “Albumā iekļautas gan pirmspandēmijas laikā tapušās, gan klausītāju jau iemīļotās dziesmas “Lai mīlestības nepietrūkst”, ”Lai put pa gaisu”, ”Vasara Tevī” u.c.  Esam arī ražīgi pastrādājuši, lai varētu jūs pārsteigt ar jaunumiem, un to būs daudz!”. Solistam Normundam Zušam un taustiņinstrumentālistam Vitoldam Gorņevam – pievienosies pavadošā grupa ”Crazy Daisy”, kurā muzicē Raitis Keišs - bass, Gatis Ivans - ģitāras, Mikus Rullis - bungas, Haralds Stenclavs - taustiņinstrumenti.

GADALAIKI. Cēsu Mazais teātris. Izrāde bērniem
Piektdiena, 16. februāris 13.00 un 14.30, Lielās zāles skatuve 5,00 €

Caur spēli, mūziku, kustību iziet cauri gadalaikiem. Atrast jaunu draudzību, radīt katram gadalaikam atbilstošu atmosfēru, emociju, radīt jaunu pasauli no nekā, to visu veikt caur rotaļāšanās prieku. Visas darbības centrā koks, kuram arī ir dažādas emocijas, kurš ir būtisks izrādes dalībnieks. Izrādē apvienoti kustību, sajūtu, improvizācijas teātra elementi. Izrāde saņēmusi Spēlmaņu Nakts nomināciju "Gada izrāde bērniem un jauniešiem 2022./2023. gada sezonā".

BACH AGAINST THE MACHINE. Grupa DAGAMBA
Sestdiena, 17.februāris 15.00 un 19.00, Lielā zāle 25,00-40,00 €

Jaunajā koncertprogrammā tikai DAGAMBA mūziķiem raksturīgajā manierē sakausēta akadēmiskās mūzikas tēva, izcilā komponista Johana Sebastiana Baha mūzika un vienas no ietekmīgākajām rokgrupām pasaulē - Rage Against The Machine daiļrade.

LNSO, MĀLERA PIEKTĀ UN PAGANĪNI. Diriģents Tarmo PELTOKOSKI
Piektdiena, 23.februāris 18.00, Lielā zāle 12,00 - 24,00 €

Uz GORS skatuves tiksies LNSO mākslinieciskais vadītājs Peltokoski un korejiešu izcelsmes pianists Hjong-Gi Džū. Šajā vakarā varēs dzirdēt Sergeja Rahmaņinova Rapsodiju par Paganīni tēmu, Vitolda Lutoslavska Variācijas par Paganīni tēmu divām klavierēm un Gustava Mālera Piekto simfoniju.

THE ULTIMATE TRIBUTE TO QUEEN. Grupa MAJESTY (UK)
Sestdiena, 24.februāris 19.00, Lielā zāle 35,00 - 55,00 €

“Majesty” ir Eiropas labākā “Queen” piemiņas grupa, kas izveidota aizrautīgu vēlmi izrādīt cieņu izcilākajai rokgrupai pasaulē. Grupas misija ir uz skatuves iedzīvināt to maģiskumu un enerģiju, ko savu nepārspējamo uzstāšanos laikā radīja grupa “Queen”. Uzstājoties visā pasaulē, grupa “Majesty”  pievērš vislielāko uzmanību visām detaļām, tādējādi radot kulta grupas “Queen” skanējuma visprecīzāko atveidojumu.

Biļetes iespējams iegādāties Latgales vēstniecības GORS un “Biļešu Paradīze” biļešu sistēmā internetā un kasē Pils ielā 4, Rēzeknē. Vairāk informācijas par aktualitātēm un iespējamajām notikumu izmaiņām www.latgalesgors.lv vai GORS sociālo tīklu lapās Facebook un Instagram.