Kultūras notikumi februārī

Februāra sākumā uzstāsies Krievijas estrādes zvaigzne Jeļena Vaenga un turpinās aktieris Jefims Šifrins ar koncertprogrammu “Bez trompetēm un bungām”. Februārī viesosies Dailes teātris ar izrādi “Klusā daba ar resno puisēnu”, būs skatāms muzikāls uzvedums “Vilkam tāda dvēselīt’”. Mēneša noslēgumā svinēsim vienu no gada gaidītākajiem notikumiem Latgalē – jau vienpadsmito reizi notiks Latgaliešu kultūras gada balvas “Boņuks” balvu pasniegšanas ceremonija. Pirms ceremonijas norisināsies prāta spēles “Aļberts brauc gostūs pi Boņuka” un būs tikšanās ar mākslinieku Aigaru Bikši izstādē “A. Bikšes cīņas ar tukšumu”.
 
Pirmdiena, 4. februāris 18.00, Mazā zāle 3,50 €, GORS
Režisora Edmunda Jansona animācijas filma “Jēkabs, Mimmi un runājošie suņi” ir viena no Latvijas simtgadei veltītajām filmām, kuru radījusi animācijas studija “Atom Art”. Filma ir aizraujošs piedzīvojumu stāsts par neparastu draudzību starp runājošiem suņiem un bērniem, kuri tic brīnumiem un nebaidās uzdrīkstēties. Notikumi risinās vienā no Rīgas noslēpumainākajiem rajoniem – Maskačkā –, kur vasaras brīvlaikā pie savas māsīcas Mimmi ciemojas puisēns Jēkabs.
 
Trešdiena, 6. februāris 19.00, Lielā zāle 15,00–20,00 €
Koncertā skanēs skaistākās fonda “Viegli” dziesmas no albumiem: “Viegli”, “Vakars.Pietura.Jasmīns” un “Loks paliek vaļā”.  Uzstāsies mūziķi, kuri piedalījušies visu trīs albumu ierakstā - Renārs Kaupers, Jānis Holšteins-Upmanis (Goran Gora), Māra Upmane-Holšteine, Raimonds Gusarevs (El Mars) kopā ar Vidzemes kamerorķestri, kā arī fonda “Viegli” draugi un atbalstītāji.
 
Piektdiena, 8. februāris 18.00, Lielā zāle 38,00–55,00 €, GORS
Ar Jeļenu Vaengu nav jāiepazīstina - mūzikas kritiķi un žurnālisti viņu dēvē par mākslinieci, dzejnieci, šansona karalieni utt. Viņa sevi dēvē ļoti vienkārši – mūziķe. Viņas dziesmas ir atklātas un jūtu pilnas. Jau daudzus gadus Jeļena ir miljonu cilvēku iemīļotākā dziedātāja Krievijā un aiz tās robežām. Jeļenas Vaengas trumpis ir vienkāršība un sirsnība.
 
Otrdiena, 12. februāris 12.00 Lielā zāle 7,00 €, GORS
12 bērnu vokālie ansambļi (apmēram 160 dziedātāju) no visas Latvijas muzikālā uzvedumā izdziedās stāstu par divām atšķirīgām pasaulēm – cilvēkiem un vilkiem. Stāsts par attiecībām, cilvēcību un vēlmi sadzirdēt sevi un citus, izjusts caur mazā vilcēna dzīvi. Koncerta muzikālo noformējumu radījuši divi jauni un veiksmīgi Latvijas mūziķi – komponisti Andris Sējāns un Reinis Sējāns.
 
Trešdiena 13. februāris 18.00, Lielā zāle 7,00–15,00 €, GORS
Datoru ģēnijs Pompīlijs dzīvo kopā ar savām trim tantēm. Šī ir pieklājīga māja, un tantes kā trīsgalvu pūķis sargā savu mīļoto krustdēlu no visa ļaunā. Mīlot un rūpējoties par savu dārgo krustdēlu, tantes pat Pompīlijam nolīgst prostitūtu Lilī. Viss nav tik vienkārši, jo Pompīlijs ir ļoti resns. Un ļoti jūtīgs. Tad arī sākas problēmas, jo Pompīlijs iemīlas Lilī. Lomās: Artis Robežnieks - Pompīlijs, krustdēls, Olga Dreģe, Akvelīna Līvmane, Lidija Pupure – tantes.
 
Piektdiena, 15. februāris 19.00, Mazā zāle 10,00–15,00 €
2019. gada janvāra izskaņā nāks klajā ģitārista Mārča Auziņa otrais albums “Aizrautība”, kurā būs apkopoti mūziķa skaņdarbi, kas tapuši pēdējo 2 gadu laikā. Albumā “Aizrautība” būs M. Auziņa komponēti skaņdarbi, kas papildināti ar divām kaverversijām – V. Krieviņa skaņdarbam “Meitenei kafejnīcā” un I. Kalniņa “Dūdieviņš”.
 
Otrdiena, 19. februāris 18.00, Lielā zāle 15,00–25,00 €, GORS
Publika zina – Jefims Šifrins ir spējīgs pārvērsties jebkurā tēlā un sasmīdināt pat visnopietnāko skatītāju zāli. Pilnīgi jaunā, divu stundu ilgā koncertprogrammā Latvijas skatītājus priecēs jauni monologi, piepildīti ar labestību un humoru, kuri liks gan smieties, gan nedaudz skumt. Koncertā būs gan mākslinieka slavenākie priekšnesumi, kuri šodien veido estrādes zelta fondu, gan jaunas dziesmas, tāpat neiztikt arī bez pārsteigumiem.
 
Piektdiena, 22. februāris 19.00, Lielā zāle 15,00–35,00 €
"Maskavas virtuozi" ir zvaigznes, kuru koncerti pulcina pilnas zāles visā pasaulē. Radošās darbības 40 gadu jubilejas veltītās Eiropas turnejas ietvaros leģendārie mūziķi sniegs koncertu arī Latgales vēstniecībā GORS. Kamermūzikas ansamblis Vladimira Spivakova vadībā apvieno Krievijas galvaspilsētas labākos muzikantus, uzturot augstāko meistarības līmeni un tiesības uz ambiciozo nosaukumu "Maskavas virtuozi". Koncertā izskanēs Pjotra Čaikovska, Antonio Vivaldi un Astora Pjacollas "Gadalaiki". Pie diriģenta pults – Aleksandrs Solovjovs.
 
Svētdiena, 24. februāris 12.00, 3. stāva konferenču telpa 5,00 €
24. februārī par prieku Latgaliešu kultūras gada balvai “Boņuks 2018”, “Aļberts” brauks ciemos pie “Boņuka”, piedāvājot īpašo prāta spēļu notikumu, kas veltīts Latgalei. Prāta spēles veidotas ar mērķi attīstīt loģikas, atmiņas, radošās domāšanas un prāta spējas. Īpašajā “Aļberts” notikumā “Boņukā” jautājumi būs veltīti Latgales un Latgaliešu kultūras gada balvas tēmai.
 
Svētdiena, 24. februāris 15.15, Mākslas galerija, bezmaksas, GORS
No 28. janvāra līdz 24. martam Latgales vēstniecībā GORS būs skatāma mākslinieka Aigara Bikšes izstāde, kurā autors dalās savās pārdomās par dažādiem personiskiem un sociāli politiskiem procesiem. Izstādē apkopoti darbi, kas pārstāv pēdējo desmit gadu periodu tēlnieka daiļradē un stāsta par atšķirīgām tēmām. Šis apkopojums izgaismo personas iekšējo pasauli un tās šķautnes. Vienlaikus tiek risināti autoram personīgi būtiski jautājumi un arī apšaubīts to būtiskums.
 
Svētdiena, 24. februāris 16.00, Lielā zāle 5,00–7,00 €, GORS
24. februārī jau vienpadsmito reizi tiks pasniegtas Latgaliešu kultūras gada balvas “Boņuks”. Tā ir vienīgā balva, kas īpaši izceļ un godina sasniegumus un paveikto latgaliskās kultūras dzīvē. Pasākuma mērķis ir veicināt latgaliešu kultūrvides saglabāšanu un attīstību. Apkopot un godināt spilgtākos un nozīmīgākos sasniegumus latgaliešu kultūrā pagājušā gada griezumā.