Kultūras notikumi decembrī

Decembri un pirmo adventi Latgales vēstniecībā GORS iesāksim ar Rēzeknes kamerorķestra, Jolantas Strikaites-Lapiņas un Ievas Salietes koncertprogrammu “Mūzika Adventa laikam”. Mēneša vidū  izskanēs Sinfonietta Rīga un Inga Kalna koncertprogrammā “Mūžīgais Mocarts”. Decembrī ar jubilejas programmu viesosies leģendārā Krievijas/Kazahstānas grupa “A-Studio”. Gada pēdējā mēnesī gaidāmi vairāki koši pasākumi Ziemassvētku noskaņās – Anthony Strong & Latvijas radio bigbends, “Moscow City ballet” izrāde “Riekstkodis” u.c. Gadu noslēgsim ar Vecgada koncertu, kurā piedalīsies Liepājas Simfoniskais orķestris, operdziedātāja Elīna Šimkus un vijolniece Kristīne Balanas.
 
Sestdiena, 1. decembris 19.00, Lielā zāle 12,00–30,00 €
Mikrofons - viena no savulaik iecienītākajām Latvijas Radio programmām, kur daudzi desmiti komponistu un mūziķu, desmitiem tūkstošu klausītāju Latvijā un citur pasaulē, balsoja par savu dziesmu. Koncertos visā Latvijā piedalīsies: Viktors Lapčenoks, Žoržs Siksna, Uģis Roze, Credo, Mārtiņš Brauns, Jānis Lūsēns, Boriss Rezņiks, Brāļi Ziemeļi, Olga Rajecka, Nauris Puntulis, Aija Vītoliņa, Andris Ābelīte, Olga Stupiņa, Inta Gudovska, Anita Levša, muzikālā apvienība "Vintāža" un citi mūziķi. Koncertu vadīs leģendārie Latvijas radio raidījumu vadītāji un diktori - Gunārs Jākobsons un Lija Guļevska.
 
Svētdiena, 2. decembris 16.00, Lielā zāle 7,00 €, GORS
Šī gada Ziemassvētku ieskaņas koncertam izvēlēta baroka laika mūzika – dižā Johana Sebastiāna Baha skaņdarbi, simboliski sasaucoties ar ilgu gadu Rēzeknes tradīciju – Baroka mūzikas dienām Rēzeknē. Piedalās - Jolanta Strikaite-Lapiņa (soprāns), Ieva Saliete (klavesīns), Agnese Kanniņa (vijole), Andis Klučnieks (flauta), Rēzeknes kamerorķestris, J. Ivanova Rēzeknes mūzikas vidusskolas jauktais koris. Diriģents Jānis Stafeckis.
 
Trešdiena, 5. decembris 19.00, Lielā zāle 38,00–60,00 €, GORS
5. decembrī Latgales vēstniecībā GORS ar savu jubilejas koncertprogrammu uzstāsies grupa “A-Studio”. Grupa ir leģendārs Kazahstānas/Krievijas kolektīvs ar unikālu muzikālo stilu, gaumi un aranžējumiem, kas izpilda  romantiski-dejisko pop-roku. Galvenie grupas dalībnieki ir Baigali Serkebajevs, Vladimirs Miklošičs un Keti Topurija.
 
Ceturtdiena, 6. decembris 19.00, Lielā zāle 12,00–18,00 €
Solists, mūziķis un dziesmu autors Andris Baltacis, svinot dzīves piecdesmito jubileju, koncertprogrammā “Dzīves motīvs” uz vienas skatuves pulcēs cilvēkus, ar kuriem kopā kādreiz un vēl šobaltdien tiek izdziedātas dažādās dziesmas. Koncertos piedalīsies Atis Auzāns un kopā dibinātā kapella “Dunduri” (atjaunotā sastāvā), vijolniece Inga Zeile no kapellas “Rakari”, ģitārists Aivars Meijers no Daugavpils grupas “Stikls”, Aldis Kise un Gregs no grupas “Baltie lāči”, Ata Auzāna vadītais bērnu pop ansamblis “Domino”, kā arī citi mūziķi, ar kuriem krustojies Andra Baltača radošais ceļš.
 
Sestdiena, 8. decembris 19.00, Lielā zāle 10,00–30,00 €
Sestdiena, 8. decembris 15.00, Lielā zāle 10,00–30,00 €
Pēc ilgāka pārtraukuma iemīļoti un populāri latviešu mākslinieki šoruden satiksies koncertos, lai izdziedātu Mārtiņa Freimaņa dziesmas jaunās versijās, kuras ieskaņotas topošajā veltījumu albumā “Mans draugs Mārtiņš Freimanis”. Pasākumu vadīs Lauris Reiniks, kuru ar Mārtiņu Freimani vienoja ilga un skaista draudzība.
 
Līdz 10. decembrim,  1. stāva konferenču zāle, bezmaksas, 0,50 €, GORS
Rakstniecības un mūzikas muzejs Latgales vēstniecībā GORS piedāvā izzināt Baumaņu Kārļa flīģeļa un Latvijas Republikas himnas stāstu ekspozīcijā “Valsts pirmā flīģeļa stāsts”. Izstāde sniegs iespēju tieši Latvijas simtgades svētku laikā apskatīt unikālu, latviešu oriģinālmūzikas attīstībā nozīmīgu instrumentu – Baumaņu Kārļa flīģeli, pie kura savulaik komponēta arī mūsu valsts himna. Bezmaksas izstādes apskate iespējama pasākuma apmeklētājiem vienu stundu pirms pasākumiem, starpbrīdī un pusstundu pēc pasākuma, pieteiktām ekskursijām pa Latgales vēstniecību GORS, 11. novembrī no 12.00 līdz 16.00 un 18. novembrī no 12.00 līdz 19.00. Pārējā laikā izstādes apskate ir maksas pakalpojums.
 
Otrdiena, 11. decembris 18.00, Lielā zāle 11,00–18,00 €
Fikši-šova operācija "Jaunais gads" pirmizrāde būs pilna ar pārsteigumiem un svētku brīnumiem no leģendārajiem fiksikiem.  Arī Salavecis gaida šo pasākumu, bet pēkšņi... Salavecis pazūd! Viņu nolaupa Datoru Valstības krāpnieki! Kāds Jaunais gads bez Salaveča, bez brīnumiem un dāvanām? Neuztraucieties! Fiksiki zina risinājumu un aicina piedalīties izrādē-atrakcijā kopā ar DimDimiču, Noliku un Simku Profesora Čudakova laboratorijā.
 
Piektdiena, 14. decembris 19.00, Lielā zāle 15,00–25,00 €
Koncertprogrammā “Reiz Ziemassvētkos…” piedalīsies Guntars Račs un "Saldās sejas", kā arī “Dzeguzīte”, Ivo Fomins, Lauris Reiniks un citi. Koncertprogrammā skanēs populāras R. Paula, J. Lūsēna, U. Marhileviča, A. Virgas, Z. Muktupāvela un T. Kleina Ziemassvētku dziesmas ar Guntara Rača vārdiem - "Eglīte", "Reiz Ziemassvētkos", "Nakts", "Zvani un sveces", kā arī dziesmas no “Jauns Mēness”, “bet bet” un grupas “Līvi” repertuāra.
 
Sestdiena, 15. decembris 18.00, Lielā zāle 8,00–12,00 €, GORS
Sinfonietta Rīga satiekas ar brīnišķīgo mocartisti Ingu Kalnu. Līdzās Mocarta trāpīgajiem opertēlu portretiem programmā lieliski iederas divas austriešu ģēnija simfonijas. 17. simfonijas tēmas ietērptas vīrišķīgās trijstūra cepurēs un dejiski plīvojošās kleitās, bet 32. simfonija līdzinās nelielai trijdaļīgai uvertīrai pirms operas, kurā paveras priekškars un varoņi iesilda skatuves dēļus ar dažiem reveransiem pirms atraisās drāma ar piedzīvojumu līkločiem. Diriģents – Normunds Šnē.
 
Piektdiena, 21. decembris 19.00, Lielā zāle 10,00–18,00 €
Decembrī Latgales vēstniecībā GORS izskanēs jauns jauns Ulda Marhileviča un Guntara Rača dziesmu cikls. Jaunā dziesmu cikla epicentrā Romāna Vanaga vadītais Jāzepa Mediņa  Rīgas 1. Mūzikas skolas zēnu koradziedātāji un soliste Antra Stafecka tandēmā ar populāro dziedošo Dailes teātra aktieri Gintu Grāveli un izcili muziķi, pie klavierēm komponists Uldis Marhilevičs.
 
Ceturtdiena, 27. decembris 18.00, Lielā zāle 23,00–35,00 €, GORS
Maskavas Pilsētas baleta trupa ar krāšņu izrādi "Riekstkodis" ir lieliska iespēja gada pēdējās dienās baudīt izcilas horeogrāfijas burvību brīnumu pilnajā gaisotnē. Maskavas Pilsētas balets (Moscow City ballet), ko 1988. gadā izveidojis Viktors Smirnovs-Golovanovs, lepojas ar vislabākajām, visizsmalcinātākajām Krievijas klasiskā baleta tradīcijām.
 
Piektdiena, 28. decembris 19.00, Lielā zāle 10,00–20,00 €
Arī šogad Latvijas mūziķi turpinās sadarbību projektā "Tev tuvumā" un aicinās ikkatru no mums sajust sirds siltumu, sniegt to visiem, kas pēc šī siltuma ilgojas un atcerēties, ka patiesībā tas ir nepieciešams ik dienu visu gada garumā! Šogad mūzikas projektā "Tev tuvumā" apvienosies Aija Andrejeva, Marts Kristiāns Kalniņš, grupa "Putnu Balle” un kāds īpašs Viesis. Speciāli šim projektam taps skaņdarbi, ko radīs Renārs Kaupers, Jānis Lūsēns, Aivars Hermanis.
 
Sestdiena, 29. decembris 18.00, Lielā zāle 8,00–12,00 €, GORS
29. decembrī ar koncertu Ziemassvētku noskaņās Latgales vēstniecības GORS Lielajā zālē uzstāsies Entonijs Strongs, Latvijas Radio bigbends un Radio Vokālais Trio. Entonijs Strongs ir dziedātājs, kuru britu mediji dēvē par jauno Anglijas džeza superzvaigzni. Viņa debijas ieraksts sasniedzis 1. vietu Lielbritānijas džeza mūzikas topā tādās radiostacijās kā BBC Radio 2, Jazz FM u.c.
 
Svētdiena, 30. decembris 17.00, Lielā zāle 5,00–12,00 €, GORS
Latgales vēstniecībā GORS notiks Vecgada koncerts ar Liepājas Simfonisko orķestri un solistēm – operdziedātāju Elīnu Šimkus un vijolnieci Kristīni Balanas. Programmā Bizē, Masnē, Lannera, Dvoržāka, Štrausa, Čaikovska un citu komponistu skaņdarbi.