Kultūras notikumi augustā

Augustā Latgales vēstniecībā GORS turpināsies kino un mūzikas vakari uz Jumta terases, un kā pirmais šī mēneša mūzikas vakars būs kopā ar latviešu dziesminieci Anneli Arro un ģitāristu Rihardu Lībieti. Tāpat nemainīgi Rēzeknē notiks Starptautiskais īsfilmu kinofestivāls “Open Place”, kad skatītājus priecēs dažādi zināmi mākslinieki, kā Jevgēnijs Kuļiks, Maksims Averins, Alika Smehova un citi. Mēnesi noslēgsim ar festivālu “LNSO vasarnīca”, un jau otro gadu skatītāji varēs baudīt dažādu akadēmisku un neakadēmisko programmu festivāla ietvaros.  
 
 
Piektdiena, 9. augusts 21.30, Jumta terase 7,00 €, GORS
Vakara muzikālajā daļā dziesmiece Anneli Arro un ģitārists Rihards Lībietis. Savukārt filma būs par to, kā galvaspilsētā no laukiem ierodas jauns un nabadzīgs, taču ambiciozs mākslinieks Juris Upenājs, lai iekarotu savu vietu mākslas pasaulē. Jau pirmajā vakarā nokļūstot mākslinieku bohēmā un satiekot savu mīlestību, Jura pirmie soļi Rīgā izvēršas par komisku, reizēm aizkustinošu pārpratumu virknējumu. Filma latviešu valodā ar subtitriem krievu valodā.
 
Sestdiena, 10. augusts 22.00, Jumta terase 5,00 €, GORS
Volless Everijs necieš savu darbu. Viņš ir nopūdelējis lielāko izdevību savā dzīvē, arī personīgās attiecības cietušas krahu. Nevēlēdamies šķetināt samilzušās grūtības, viņš inscenē savu nāvi un, nopircis viltus identitāti, uzsāk jaunu skaistu dzīvi kā profesionāls golfa spēlētājs Artūrs Ņūmens. Iepazīšanās ar simpātisku, taču neceļos noklīdušu jaunu sievieti Maiku, ienes negaidītu pavērsienu viņa jaunizlolotajā dzīves gājumā. Abi likteņa nesaudzētie svešinieki satuvinās un uzsāk kopīgus klejojumus. Savādais pārītis izklaidējas, saimnieku prombūtnes laikā ielaužoties viņu mājās un tēlojot svešas dzīves, lai galu galā tiktu skaidrībā paši ar sevi. Filma angļu valodā ar subtitriem latviešu valodā.
 
VII Starptautiskais īsfilmu kinofestivāls “Open Place”
No 14. līdz 18. augustam
Jau septīto reizi Rēzeknē norisināsies Starptautiskais īsfilmu kinofestivāls “Open Place”. Festivāla mērķis ir popularizēt un sekmēt Baltijas jūras reģiona valstu kino attīstību, rosināt jaunu un talantīgu kino nozares profesionāļu pieredzes apmaiņu un sadarbību, kā arī veicināt Rēzeknes atpazīstamību.
 
 
Trešdiena, 14. augusts 19.00, Lielā zāle  7,00–12,00 €
Atklāšanas koncertā piedalīsies zināmie Krievijas aktieri - Jevgēnijs Kuliks, Alika Smehova, Olga Prokofjeva, Oļegs Haritonovs, Lika Rula, Iļja Jermolovs un citi. Koncertu vadīs Krievijas kino un teātra aktieris Maksims Averins un Rīgas M. Čehova krievu teātra aktrise Veronika Plotņikova.
 
Ceturtdiena, 15. augusts 13.00, Mazā zāle 2,00 €
 
Ceturtdiena, 15. augusts 16.00, Mazā zāle 2,00 €
Piektdiena, 16. augusts 16.00, Mazā zāle 2,00 €
 
Ceturtdiena, 15. augusts 20.00, Mazā zāle 2,00 €
Piektdiena, 16. augusts 20.00, Mazā zāle 2,00 €
Sestdiena, 17. augusts 12.00, Mazā zāle 2,00 €
 
Piektdiena, 16. augusts 13.00, Mazā zāle 2,00 €
Sestdiena, 17. augusts 10.00 un 16.00, Mazā zāle 2,00 €
 
Pilnmetrāžas spēlfilmas “Reiz Rēzeknē“ pirmizrāde  
Sestdiena, 17. augusts 19.30, Lielā zāle 2,00 €
 
Ceturtdiena, 15. augusts 19.30, Lielā zāle 2,00 €
Reiz kādā mazā provinces viesnīcā satiekas viņš un viņa. Tā sākas romāns, kurš ilgst ceturtdaļgadsimtu. Mainās politiskās iekārtas, sociālie statusi, materiālais stāvoklis, dzimst un izaug bērni. Nemainīga galveno varoņu dzīvē ir tikai viena lieta – viņi nākamgad atkal tiksies tai pašā laikā, tai pašā vietā. Viena diennakts gadā, kas ļauj viņiem dzīvot līdz nākamajai tikšanās reizei. Galvenajās lomās – Maksims Averins un Anna Jakuņina. Režisors – Miroslavs Maličs.
 
Svētdiena, 18. augusts 16.00, Lielā zāle 5,00–10,00 €
Kinofestivāla “Open Place 2019“ noslēguma pasākumā piedalās: Aleksandrs Postolenko, Larisa Kadočņikova, Dmitrijs Nesterovs, Katja Semjonova, Ija Ninidze, Sergejs Šnirevs un citi. Koncertu vada Latvijas Nacionālā teātra aktrise Dita Lūriņa un kino un teātra aktieris Andris Bulis.
 
Piektdiena, 16. augusts 21.30, Jumta terase 7,00 €, GORS
Filma ir par jaunu sievieti 20. gs. sākumā, kura, būdama 29 gadus veca, piedzīvo autoavāriju, pēc kuras brīnumainā kārtā iegūst spēju nenovecot. Teju astoņdesmit gadus Adelaina dzīvo noslēgtībā, liedzot sev pietuvoties tuvāk. Adelainas meita ir vienīgā, kas par to zina. Pēc vientulībā pavadītiem gadiem Adelaina beidzot sastop vīrieti, ar kuru kopā vēlētos novecot. Adelaina atgūst kaisli dzīvot un mīlēt, taču brīdī, kad viņas noslēpums varētu tikt atklāts, pieņem lēmumu, kas izmainīs visu viņas dzīvi. Filma angļu valodā ar subtitriem latviešu valodā.
Sestdiena, 17. augusts 22.00, Jumta terase 5,00 €, GORS
Nadja, parasta meitene no Irkutskas, neatlaidīgi un pacietīgi trenējoties, ir guvusi ievērojamus panākumus. Talantīgo daiļslidotāju ir pamanījis leģendārs sportists, un Nadja ir vien soļa attālumā no visu savu sapņu piepildījuma… Bet partnera kļūda noved viņu slimnīcas gultā, pārvelkot treknu svītru sportam un visiem viņas plāniem. Taču tad Nadjas dzīvē ienāk hokejists Saša, slimnieku kopējs. Sākumā viņi nevar viens otru ciest, nemaz nenojaušot, ka šī nepatika pamazām pāraugs skaistā mīlestībā. Filma krievu valodā ar subtitriem latviešu valodā.
Rēzeknes Mākslas un dizaina vidusskolas absolventu darbu izstāde “Ars Longa”
No 20. augusta līdz 10. novembrim, bezmaksas, GORS
Rēzeknes Mākslas un dizaina vidusskolas darbības vīzija ir “Esi gudrs, brīvs un radošs mūsdienu tehnoloģiju un sajūtu pasaulē”. Un tas nozīmē – saprast un orientēties modernajā pasaulē, pakļaut sev un saviem darbiem un izdomām  tehnoloģijas un savām rokām prast radīt. Izstādē Latgales vēstniecības GORS būs skatāma RMDV absolventu darbu retrospekcija 60 gadu griezumā un tajā būs skatāmi šobrīd Latvijas mākslā redzamāko absolventu darbi.
 
Festivāls “LNSO vasarnīca 2019”
No 23. līdz 25. augustam
Latvijas Nacionālā simfoniskā orķestra (LNSO) festivāls “LNSO vasarnīca” jau otro gadu notiks Rēzeknē, Latgales vēstniecībā GORS, un tajos izskanēs plaša akadēmiskās un neakadēmiskās mūzikas programma. Festivālā būs četri programmas virzieni: simfoniskais, izglītojošais, jaunradošais un izklaidējošais. Ikviens neatkarīgi no vecuma varēs atrast sev ko interesantu. Uz “Vasarnīcu” aicinātas ģimenes, draugi, LNSO pastāvīgie klausītāji un visi, kas gatavi atklāt jaunas mākslas teritorijas.
Piektdiena, 23. augusts 19.00, Mazā zāle 5,00–10,00 €, GORS
Festivāla “LNSO vasarnīca” atklāšanas koncertā meistarklašu ansamblis spēlēs jauno talantu kompozīcijas, savukārt Rēzeknes kamerorķestris Jāņa Stafecka vadībā sniegs Jāņa Ivanova noslēpumaino un iespaidīgo mistēriju stīginstrumentiem Poema luttuoso.
Piektdiena, 23. augusts 21.30, Jumta terase 7,00 €, GORS
Kino un mūzikas vakaru uz GORS Jumta terases muzikālo daļu ar savu uzstāšanos noslēgs festivāla “LNSO vasarnīca” mūziķu apvienība. Kā arī būs iespēja redzēt filmu, kurā film noir elementi sajaucas ar satīrisku komēdiju, atspoguļo itāļu kino zelta laikmetu stāstā par trim daudzsološiem scenāristiem, kas kļūst par galvenajiem aizdomās turētajiem slavena producenta slepkavības izmeklēšanā. Notikumi risinās pagājušā gadsimta 90. gados, kad Pasaules kausa fināla vakarā no Tibras izceļ producenta līķi... Filma itāļu valodā ar subtitriem latviešu un krievu valodā.
 
Sestdiena, 24. augusts 17.00, Mazā zāle 10,00 €, GORS
Svētdiena, 25. augusts 15.00, Mazā zāle 10,00 €, GORS
Pirmizrādi piedzīvos komponista Edgara Mākena un Latvijas Leļļu teātra galvenā režisora Ģirta Šoļa jaunā muzikālā izrāde visai ģimenei “Loranga jeb Stāsts par vienu gluži traku māju”. Izrādes pamatā ir zviedru mūsdienu rakstnieces Barbru Lindgrenas asprātīgais un ēverģēlīgais piedzīvojumu stāsts “Loranga”. Uz izrādi tiek aicināti pirmskolas un jaunākā skolas vecuma bērni ar vecākiem. Izrādē tiks iesaistīti gan LNSO mūziķi, gan skatītāji, un darbību virzīs aktieri.
Sestdiena, 24. augusts 14.00, 1. stāva foajē, bezmaksas, GORS
Festivāla laikā būs iespēja izzināt mežu kopīgā piedzīvojumā – meža ekspedīcijā, sadarbībā ar AS “Latvijas Valsts meži”. Pārgājiens notiks mežsaimnieku vadībā ar meža izziņas pieturām. Ekspedīcijas dalībnieki pildīs daudzveidīgus uzdevumus un gūs izpratni par meža kā “zaļā zelta“ nozīmi Latvijas pagātnē un nākotnē!
 
Sestdiena, 24. augusts 16.00 un 18.00, 2. stāva konferenču telpa, bezmaksas, GORS
"Perpetuum ritmico" ir Latvijā pagaidām vienīgais regulāri muzicējošais sitaminstrumentu ansamblis; tas jau ilgāku laiku darbojas kā pastāvīga vienība. Mūziķi iepazīstinās jaunos skatītājus ar ritma pasauli un perkusiju daudzveidību. Ritma spēles varēs piedalīties ikviens, izmantojot orķestrī atrodamos sitaminstrumentus, dažādus sadzīves priekšmetus un arī paši savu ķermeni.
 
Sestdiena, 24. augusts 19.00, Mazā zāle 10,00–20,00 €, GORS
Latvijas, Zviedrijas un Dānijas komponistu trio radījis skaņdarbu, kas veltīts atraktīvajam pūšaminstrumentu kvintetam Carion un Latvijas Nacionālajam simfoniskajam orķestrim. Latviju pārstāv viens no mūsu zemes izcilākajiem skaņražiem Andris Dzenītis, Zviedriju – jaudīgā Brita Bīstrema, Dāniju – vitālais Anderss Nordentofts.
Sestdiena, 24. augusts 22.00, Jumta terase 5,00 €, GORS
Pagājušā gadsimta 50. gadu Amerika, Konīailendas izklaides parks - uz šī košā un ņirbošā fona risinās spraiga attiecību drāma, kurā cieši savijas četru varoņu dzīves. Džinija ir emocionāli nestabila izbijusi aktrise, kas tagad strādā par viesmīli jūras velšu ēstuvē, viņas prastais vīrs Hamptijs ir karuseļu operators, izskatīgais glābējs Mikijs sapņo kļūt par dramaturgu, bet Kerolaina, Hamptija meita, ilgu laiku bija atsvešinājusies no tēva, bet nu spiesta slēpties viņa dzīvoklī no gangsteriem. Filma angļu valodā ar subtitriem latviešu valodā.
Svētdiena, 25. augusts 11.00, Horeogrāfijas zāle, bezmaksas, GORS
Festivāla noslēdzošajā dienā uz “Muzikālo rītarosmi” dzīvās mūzikas pavadījumā tiek aicināti bērni vecumā no 5 līdz 8 gadiem. Rosīšanos vadīs laikmetīgās dejas horeogrāfe Alise Putniņa, un kustēšanās notiks asociāciju un sajūtu rotaļās, ļaujot iepazīt un apzināt savu ķermeni ar jogas kustību un elpošanas vingrinājumiem.
 
Svētdiena, 25. augusts 12.00, Mēginājumu zāle, bezmaksas, GORS
Mazuļus vecumā no 1 līdz 3 gadiem priecēs, atskaņojot populārus klasiskās mūzikas skaņdarbus, kas bagātināti ar teatralizētām darbībām. Ņemot vērā mazuļu uztveri, tiek veidota tieši šai vecuma grupai atbilstoša programma, kurā četri LNSO mūziķi un pasākuma vadītājs papildinās muzikālo sniegumu ar aktieriskiem elementiem.
 
Svētdiena, 25. augusts 17.00, Mazā zāle 12,00–25,00 €, GORS
2019. gada festivāla noslēguma koncertā LNSO apvienosies ar Latvijas Radio bigbendu (LRB), lai veidotu klasiska un laikmetīga simfodžeza programmu. Ne viens, ne otrs kolektīvs pats par sevi nav šī mūzikas virziena praktizētāji ikdienā (turklāt sastāva ziņā bigbendam pietrūkst stīginstrumentu, simfoniskajam orķestrim – metālpūtēju ar pieredzi šādā mūzikā), taču apvienojoties ir iespējams izveidot augstas kvalitātes koncertprogrammu, kurā abu kolektīvu spēcīgās īpašības spēj klausītājiem sniegt spēcīgu muzikālu pārdzīvojumu.
Sestdiena, 31. augusts 16.00, Lielā zāle 12,00–25,00 €, GORS
Jaunā Rīgas teātra viesizrāde “Vēstures izpētes komisija” ir par “čekas maisu” epopeju. Kad maisi tiek atvērti, rodas jautājums – ko ar tur atrodamajiem faktiem darīt? Izrāde liek aizdomāties par vēstures un tagadnes saikni. Par to, kā iespējams manipulēt ar cilvēkiem un kā iespējams manipulēt ar vēsturi. Gan toreiz, gan tagad. Izrādē piedalās – Kaspars Znotiņš, Andris Keišs, Vilis Daudziņš, Guna Zariņa, Jevgēņijs Isajevs un Inga Tropa.