Kultūras notikumi aprīlī

Latgales vēstniecībā GORS aprīli sagaidīsim ar gaidīto Jaunā Rīgas teātra viesizrādi “Peldošie – ceļojošie” un izcilās vokālistes Ineses Galantes koncertprogrammu “Ar mīlestību no Ineses Galantes”. Aprīlī izskanēs koncertcikla “Latvijas gredzens” trešais koncertuzvedums “Vidzemes gredzens”, būs skatāma mākslinieces Magones Boleiko gleznu sērija “Paralēlās pasaules”, tāpat Rēzekni priecēs grupas “Musiqq” labāko dziesmu programma. 
 
Latgales vēstniecībā GORS būs skatāma pēc Mihaila Kuzmina romāna motīviem iestudētās teātra izrādes “Peldošie – ceļojošie“ 1. daļa. Izrāde atspoguļo Krievijas impērijas galvaspilsētas avangardiskākās kultūras bohēmas dzīvi starp divām 20. gs. sākuma revolūcijām – mīlas trīsstūri, četrstūri un piecstūri. Režisors Vladislavs Nastavševs. Izrādē piedalās vadošie Jaunā Rīgas teātra aktieri.
 
Inese Galante kā izcila vokāliste un jauno talantu patronese dāvina Latvijai 100 gadu jubilejā jaunu koncertprogrammu “Ar mīlestību no Ineses Galantes!”. Koncertā skanēs skaistāko operu mīlas ārijas un mūzikas skaņdarbi. Kopā ar Inesi Galanti un visu iemīļoto talantīgo pianistu Aivaru Kalēju šajā koncertā piedalīsies arī Ineses Galantes talantu konkursa laureāti – vokālisti un mūziķi. Koncerta programmu kuplinās Rēzeknes kamerorķestris diriģenta Jāņa Stafecka vadībā.
 
14. aprīlī Latgales vēstniecības GORS Lielajā zālē norisināsies starptautiskas sporta deju sacensības - Rēzeknes Domes Kauss 2018. Šo sacensību laikā LSDF piešķīra tiesības SDK "Viva" organizēt 10 deju reitinga sacensības, Latvijas Kausu, kas pulcēs labākos Latvijas pārus no visām Latvijas pilsētām. Sacensības  apmeklētājiem ļaus izbaudīt krāšņus svētkus - lielisku koncertu, kura laikā iespējams apbrīnot ne tikai labāko dejotāju kustību prasmi, bet arī izbaudīt patiesi profesionālu sniegumu, sacensību garu un gaidītās uzvaras prieku.
 
19. aprīlī uz Latgales vēstniecības GORS Lielās skatuves uzstāsies plaši pazīstamā humora šova "Greizais spogulis" ("Кривое зеркало") autori un izpildītāji. Jautras častuškas izpildīs Nikolajs Bandurins, kura tēla neatņēmamā sastāvdaļa noteikti ir koncertīna, un viņa jaunais skatuves kolēģis - pianists Oļegs Mihailovs. Ar tēlu dažādību un spilgtumu monologos variēs Natālija Korosteļova un Jurijs Hvostovs.
 
20. aprīlī uz Latgales vēstniecības GORS Lielās skatuves ar labāko dziesmu programmu uzstāsies grupa "Musiqq". Grupas pamatsastāvā darbojas divi liepājnieki – Marats Ogļezņevs un Emīls Balceris, kuri raksta, sacer, producē un aranžē savas dziesmas paši. “Musiqq“ ir  izdevuši trīs ierakstu albumus: “Šī ir tikai mūzika”, “Vēl viena mūzika” un "Silta Sirds".
 
Vidzeme – Latvijas nacionālās kultūras sakņu un simbolu dzimšanas vieta. Valsts karoga un Himnas šūpulis, gara gaismas – izglītības aizsākšanās un Dziesmu svētku pirmsākums. Latviešu pašapziņas un patriotisma mošanās vieta. Piedalās: Latvijas Radio koris, solisti. Muzikālais vadītājs un diriģents: Sigvards Kļava. Izstādes veidotāji: Guna Kalnača, Jānis Mitrēvics, "Dd studio".
 
Spēlfilma "Bille". LV100 filmu programma
Svētdiena, 22. aprīlis 15.00, Mazā zāle 3,50 €, GORS
Filma visai ģimenei pēc Vizmas Belševicas darba "Bille" motīviem. Smeldzīgs, vienlaikus dzīvi apliecinošs, asprātīgs un cerību pilns stāsts par kāda cilvēkbērna pieaugšanu un attiecībām ar pasauli Latvijā pagājušā gadsimta trīsdesmito gadu nogalē. Filma ir veltījums mums šodien, atgādinot par īstenām vērtībām. Režisore Ināra Kolmane, galvenajās lomās: Rūta Kronberga (Bille), Sofija Juška (mazā Bille), Elīna Vāne, Artūrs Skrastiņš, Lolita Cauka, Gundars Āboliņš, Lilita Ozoliņa, Guna Zariņa.
 
Magones Boleiko gleznu sērija “Paralēlās pasaules”
Katru dienu no 11.00, Mākslas galerija, bezmaksas, GORS
No 23. aprīļa līdz 17. jūnijam Latgales vēstniecībā GORS būs skatāma mākslinieces Magones Boleiko gleznu sērija “Paralēlās pasaules”, kuras kompozīcijās apvienotas divas ikdienišķas realitātes.  Divas nosacītas bezgalības: debesu un digitālā. “Paralēlās pasaules” ir fantāzijas rotaļa ar eļļu uz audekla, kurā apvienoti digitālās vides simboli ar debesu parādībām.
 
Folkloras draugu kopa un kapela “Vīteri” ir Rēzeknē, Latgalē un visā Latvijā zināms kolektīvs, kas jau 15 gadus kopj un attīsta latgalisko dziesmu, deju, rotaļu un dzīvesziņas tradīcijas. Jubilejas reizē folkloras kopas “Vīteri” izveidotāja Sandra Stare un kapelas vadītājs Einārs Lipskis aicinās satikt dažādu paaudžu “Vīteru” bērnus un jauniešus, kā arī iepazīstinās ar kolektīva jaunāko veikumu – latgaliešu dziesmu grāmatu un CD bērniem un vecākiem ”Zalta puče”. Jubilejas koncerta dienā notiks grāmatas “Zalta puče” atvēršanas un ieskandināšanas svētki.
 
Programmā izskanēs vairāk nekā 60 latviešu komponistu radītie a cappella skaņdarbi jauktajam korim, kas tapuši Māra Sirmā rosinātā projektā “Latvijas komponisti Latvijas simtgadei”. Piedalās: VAK “Latvija”, Latvijas Radio koris, Rīgas kamerkoris “Ave Sol”, kā arī citi Rīgas un Latvijas kori.
 
Liekot savu artavu Latvijas simtgades svētku noskaņu veicināšanā, čellu trio “Melo-M” 2018. gada pavasarī dosies koncertturnejā pa Latviju, repertuārā atskaņojot daudzu populāru latviešu komponistu dziesmu versijas īpašos aranžējumos. Koncertprogrammas repertuārā būs gan latviešu tautasdziesmu apdares, gan Emīla Dārziņa, Raimonda Paula, Imanta Kalniņa, Jāņa Lūsēna, Raimonda Tigula dziesmu versijas. Līdztekus koncertos skanēs arī grupu “Līvi”, “Prāta Vētra” un citu pazīstamu Latvijas mūzikas kolektīvu populārākās dziesmas.