Koncertu cikls "Atmosfēras"

Jau 30. aprīlī plkst. 18.00 Latgales vēstniecībā GORS tiks atklāts vēl nebijis koncertu un meistarklašu cikls “Atmosfēras”, kura mākslinieciskais vadītājs un iedvesmotājs ir komponists, pianists un džeza mūziķis Edgars Cīrulis. Četros koncertos klausītāji tiksies ar īpaši izraudzītiem māksliniekiem, kuru daiļrade aicina aizmirst par robežām laikā un telpā.

Koncertu sērijā tiks prezentēts plašs mūzikas spektrs, paturot prātā kopējo konceptu – kā nesteidzināt laiku, kā justies labi šeit un  tagad, kā “palēlināties”. Klausītājus ar savu “Atmosfēru” būtību iepazīstinās meksikāņu vokāliste, komponiste, dzejniece Fuensanta Mendez, amerikāņu vokālists, komponists un ģitārists Sam Amidon, vāciešu pianists un komponists  Pablo Held, kā arī Līva Dumpe - latviešu vokāliste, komponiste ar ļoti unikālu skatījumu uz mūzikas un performatīvās mākslas kombinēšanu. Katrs no māksliniekiem sniegs meistarklasi Jāņa Ivanova Rēzeknes mūzikas vidusskolas audzēkņiem, citiem mūziķiem un interesentiem, ko plānots tiešraidīt arī Latgales vēstniecības GORS Facebook lapā.

Par koncertu cikla “Atmosfēras” 30. aprīļa atklāšanas koncerta mākslinieku ir izraudzīts vācu pianists un improvizators Pablo Helds. Viņš sadarbojas ar tādiem džeza grandiem kā Džons Skofīlds (John Scofield) un Kriss Poters (Chriss Poter), visbiežāk viņš spēlē trio sastāvā un solo programmās dzirdams samērā reti. Helds uzskata, ka klavierēm kā solo instrumentam ir īpašs valdzinājums. Klavieru solo programmās pianists darbojas kā stāstītājs - viņš glezno savus sapņu tēlus, prezentē iecienītāko dažādu mūzikas skaņdarbu versijas apvienojumā ar džeza ekspresiju un skaņveidi.  Helda spēle ir intensīva, mērķtiecīga un dziļi personiska, jo viss, ko viņš dzird, tiek asimilēts un transorfmēts vien viņam piemītošā mūzikas valodā.

Kā pauž koncertu cikla kurators Edgars Cīrulis: “Šis koncertu cikls klausītājiem neteiks priekšā, ko būtu jādomā. Mūzika telpu nodalīs no tā, kas notiek apkārt, radīs drošu vidi, kad var aizvērt acis un justies pilnībā klātesošs, aicināts, iekļauts, ieintriģēts. Šī cikla mērķis ir vide, kur klausītāja klātesamība veido mijiedarbību ar telpu, atmosfēru, mūziķi un citiem klausītājiem.”

Biļetes uz koncertu ciklu “Atmosfēras” iespējams iegādāties GORS un “Biļešu Paradīze” kasēs un biļešu sistēmās internetā.

Aktuālajai informācijai par koncertu ciklu norises laikiem un citu informāciju var sekot līdzi www.latgalesgors.lv, kā arī @latgalesgors platformās Facebook, Instagram un Twitter.