JAU SESTDIEN "TRASUNS.FABULAS"

Šonedēļ Latgales vēstniecība GORS turpina savas jubilejas svinības “10 kā 1”, kas notiks 29. aprīlī ar pirmatskaņojumu dziesmuspēlei latgaliski “Trasuns. Fabulas”, kas ir piecu komponistu - Platona Buravicka, Oresta Silabrieža, Ievas Paršas, Sniedzes Prauliņas un Ernesta Mediņa muzikālais jaundarbs.

Idejas autore ir GORA Mākslinieciskās un pasākumu nodaļas vadītāja Ilona Rupaine, kura atzīmē: "GORA jubilejas reizē iecerējām radīt jaunu muzikāli skatuvisku darbu latgaliešu valodā, iedvesmojoties no mūsu izcilā novadnieka Franča Trasuna fabulām. Šis jaundarbs savā ziņā atsauks atmiņā pirms desmit gadiem koncertzāles Atklāšanas koncertos pirmatskaņoto dziesmuspēli "Ķēniņmeita. Latgales pasaka". Toreiz bijām nedaudz jaunāki, arī nepieredzējušāki, tomēr iedvesmoti un liela entuziasma pilni, lai uz skatuves pulcinātu vairāk nekā 100 bērnu, jauniešu un profesionālu mūziķu sastāvu, kas ieskandināja un iedejoja GORA Lielās zāles skatuves grīdu. Arī dziesmuspēli "Trasuns. Fabulas" veido entuziasma pilna, profesionāla un ļoti atraktīva komanda. Ar izrādes mūzikas materiālu strādā pieci komponisti - Platons Buravickis, Orests Silabriedis, Ieva Parša, Sniedze Prauliņa un Ernests Mediņš, kuri "taps redzami", jo viņi reizē būs arī savu jaundarbu izpildītāji. Jaundarbu atskaņojumā piedalīsies arī Rēzeknes kamerorķestra mūziķi, Trasuna dzejas tekstus izspēlēs aktieri, muzikāli teatrālo darbību vadīs diriģents Jānis Stafeckis un režisore Inese Mičule. Dziesmuspēles scenogrāfe Ieva Kauliņa, skatuves iekārtojumam izmantos mākslinieces Ivetas Vaivodes Latgalē tapušās fotogrāfijas."

28. aprīlī, iestudējot Latgales vēstniecībā GORS dziesmuspēli “Trasuns. Fabulas”, notiks komponistu Platona Buravicka, Oresta Silabrieža, Ievas Paršas, Sniedzes Prauliņas un Ernesta Mediņa meistarklases projektā iesaistītajiem Jāņa Ivanova Rēzeknes Mūzikas skolas jaunajiem mūziķiem.

Latgales vēstniecības GORS jubilejas svinību pasākumu cikla “10 kā 1” kulminācija ir gaidāma 13. maijā koncertprogrammā “Saldi rūgti mūžīgais”, kur uz Lielās zāles skatuves pulcēsies Latvijas Nacionālais simfoniskais orķestris, Valsts Akadēmiskais koris “Latvija” un diriģents Andris Poga, kas ir koncertzāles ilggadējie draugi. 20. maijā koncertuzvedumā “Ziedonis” tiksimies ar Renāru Kauperu, Jāni Strazdiņu, Latvijas Radio kori un diriģentu Sigvardu Kļavu, lai izdziedāt Imanta Kalniņa dziesmas ar Imanta Ziedoņa dzeju, kā arī būt Imanta Ziedoņa dzejoļos un paša autora balss ieskaņotās pārdomās. Jubilejas pasākumu ciklu noslēgsim 27. maijā, satiekoties dabā, muzikālā līdzdarbības izrādē “Visi putni skaisti dzied”.

Latgales vēstniecības GORS desmitgades notikumu norise tiek īstenota ar Rēzeknes pilsētas domes un Eiropas Reģionālā attīstības fonda atbalstu.