Izstāde "Es atkal neatvados"

No 3. jūnija līdz 6. augustam Latgales vēstniecības GORS 1. stāva telpā būs skatāma Ziedoņa muzeja ceļojošā izstāde “Es atkal neatvados”.  

Imants Ziedonis – viens no latviešu literatūras stūrakmeņiem un spēcīga personība Latvijas kultūras laukā. Viņa idejas un darbi atstājuši nospiedumu viņa laikā, līdzgaitniekos un paveiktais turpina dzīvot sabiedrībā joprojām. Šķietami neaizskarams, taču, lai arī sabiedrībā zināma personība, viņš, protams, pamatā ir cilvēks – kā mēs visi. Ar savas personības šķautnēm un izpausmēm, kas bijušas arī bezbēdīgas, smieklīgas, traģikomiskas, pretrunīgas, amizantas, pat neticamas. Ceļojošā izstāde “Es atkal neatvados” aicina svinēt Imanta Ziedoņa dzimšanas dienu un viņa klātesamību. Tā īpaši akcentē dzejnieka sūtību runāt par aktuālo un vitāli svarīgo, to vienmēr ietērpjot izcilā vārdu spēlē. Izstādē akcentēta arī Imantam tuvā dabas tēma dažādos veidos – atspoguļoti gan Imanta Dageru braucieni, viņa mājdzīvnieks ēzelis un citi krāšņi dabas tēmai veltīti stāsti. Ziedoņa muzeja komanda aicina Latvijas sabiedrību dalīties ar saviem stāstiem par to, kā viņu paši satikuši Imantu Ziedoni – personīgi vai kopā paveiktajos darbos. Izstāde uzdod jautājumus – kādu Imantu Ziedoni esat satikuši jūs un kāda bijusi šī tikšanās?

Nozīmīga daļa izstādē veltīta nupat iznākušajai Ērika Hānberga un Ziedoņa muzeja veidotajai grāmatai “Amizantais? Katram savs Imants Ziedonis”. Ziedoņa muzeja vadītāja Rūta Šmite par grāmatu stāsta: “Imanta Ziedoņa draugs un laika biedrs Ēriks Hānbergs ierosināja atkal atcerēties un sapulcināt grāmatā stāstus par cilvēku Imantu Ziedoni. Grāmatas lasīšana būs kā piedalīšanās šajās Imanta Ziedoņa deviņdesmitgades viesībās, kurās katrs var nākt ar savu tostu par daudzšķautni – mūsu visu Imantu Ziedoni. Grāmatas tapšanā piedalījies arī mākslinieks Aivars Vilipsons (Vilipsōns), kurš Ziedoņa delverības paspilgtinājis ar saviem mākslas darbiem.”

Vairāk informācijas par grāmatu un izstādi iespējams atrast Ziedoņa muzeja sociālo tīklu profilos Facebook un Instagram.