GORS 9. dzimšana diena. GAISMAS LĀSE

28. maijā plkst. 18.00, Latgales vēstniecība GORS aizvadīs devītās dzimšanas dienas svinību koncertu “Gaismas lāse”, kur apmeklētāji būs aicināti tikties ar koncertzālei seniem un mīļiem draugiem – Latvijas Radio kori, diriģentu Sigvardu Kļavu, pianistu Reini Zariņu, kā arī ar komponistiem, kas katrs ir bijis klātesošs koncertzāles tapšanas un veidošanās stāstā – Jāni Ivanovu, Mārtiņu Braunu un Imantu Zemzari. 

Koncertprogramma būs īpaša ar tās pirmo daļu – tā izskanēs Latgales vēstniecības GORS foajē telpā, kur Jāņa Ivanova vokalīzes saspēlēsies ar Imanta Zemzara klavierminiatūrām, bet Latvijas Radio kora balsis – ar pianista Reiņa Zariņa vārdos netveramo skārumu. Koncerta otrajā daļā GORS Lielajā zālē skanēs spēkpilnās dziesmas no iecerētā, taču  nerealizētā Mārtiņa Brauna jubilejas koncerta “Mārtiņrozes un novembris”.

Tuvojoties devītās gadskārtas koncertam, koncertzāles ilggadējs draugs un pianists Reinis Zariņš teic: “Svētku reizēs vēlos vairāk runāt par jubilāru, nevis dzimšanas dienas koncerta programmu, tā kā GORAM piemīt īpašs gars - to es esmu jutis jau kopš mana pirmā koncerta 2014. gadā. Īpašo koncertzāles garu un tās dvēseli rada šī nama cilvēki, komanda, kas vienmēr liek justies kā mājās, parādot daudz plašāku viesmīlību, kā varētu sagaidīt. Es kā mūziķis, kurš šeit viesojas salīdzinoši reti, saucu par laimīgiem tos, kas koncertzālē aizvada ikdienu!”.

Latgales vēstniecība GORS tika atklāta pirms deviņiem gadiem, 2013. gada 29. un 30. maijā aizvadot koncertzāles atklāšanas koncertus un kļūstot par pirmo augsta līmeņa akustisko koncertzāli Latvijā, kas uzcelta pēc valsts neatkarības atjaunošanas. 

Koncerta “Gaismas lāse” biļetes iespējams iegādāties GORS un “Biļešu Paradīze” kasēs un biļešu sistēmās internetā. GORS Vēstnieku karšu un ISIC/ITIC karšu īpašniekiem biļešu iegāde ar 10% atlaidi.

Aktuālajai informācijai par koncertu ciklu norises laikiem un citu informāciju var sekot līdzi www.latgalesgors.lv, kā arī @latgalesgors platformās Facebook, Instagram un Twitter.