Boņuka pretendentu vērtēšana

Latgaliešu kultūras Gada balvas "Boņuks 2013" pretendentu vērtēšana

Līdz 10. februārim norisināsies Latgaliešu kultūras Gada balvas "Boņuks 2013" pretendentu izvērtēšana, lai jau 23. februārī godinātu 2013. gada sniegumus latgaliešu kultūras dzīvē. Žūrijas kodolu veido cilvēki, kuru veikums latgaliešu kultūras dzīves veicināšanā jau kādreiz novērtēts ar "Boņuka" balvu.

Latgaliešu kultūras Gada balvas "Boņuks 2013" žūrijas komandā aicināti neatkarīgi eksperti un savas jomas lietpratēji: Ilga Šuplinska, Anita Ločmele, Ruta Cibule, Ilmārs Dreļs, Andris Slišāns, Jānis Streičs, Diāna Zirniņa, Ingars Gusāns, Atis Auzāns, Aigars Runčis, Artūrs Uškāns, Sandra Stare, Lolita Greitāne, Guntars Račs, Līga Rundāne, Ilze Sperga, Anna Rancāne, Raibīs (Oskars Orlovs) un Līga Seiksta-Deksne.

Latgaliešu kultūras Gada balva "Boņuks" radīta ar mērķi veicināt latgaliešu kultūrvides saglabāšanu un attīstību, kā arī apkopot un godināt spilgtākos un nozīmīgākos sasniegumus latgaliešu kultūrā pagājušā gada griezumā. "Boņuks" ir vienīgā gada balva, kas īpaši izceļ un godina sasniegumus latgaliešu kultūras dzīvē, un šogad tā tiks pasniegta jau sesto gadu.

Šogad ieviestas nelielas izmaiņas nolikumā un nominācijās – vairākas apvienotas, bet dažas nākušas klāt, piemēram, pirmo reizi tiks pasniegtas balvas par sasniegumiem vizuālajā, audiovizuālajā un skatuves mākslā. Pirms izveidot 2013. gada balvas nolikumu, Latgales vēstniecība GORS aicināja ikvienu kultūras draugu paust savu redzējumu un ieteikumus par balvas nominācijām, vērtēšanu un citiem ar balvu saistītiem jautājumiem. Lielākā daļa viedokļu paudēju atzina, ka balvas nomināciju skaits varētu būt mazāks, rezultātā šogad "Boņuku" paredzēts pasniegt 21 nominācijā. "Boņuks 2013" rīkotāji ir Latgales vēstniecība GORS un biedrības "Kukuži" un "Latgolys Producentu grupa".

"Boņuka" balvu pasniegšanas ceremonija norisināsies 23. februārī plkst. 16 Latgales vēstniecības GORS Lielajā zālē. Biļetes uz balvu pasniegšanas pasākumu iegādājamas Latgales vēstniecības GORS un "Biļešu paradīzes" kasēs visā Latvijā, kā arī interneta vietnē www.bilesuparadize.lv.

Latgaliešu kultūras Gada balvas "Boņuks 2013" norisi atbalsta Valsts Kultūrkapitāla fonds ar Latgales reģiona attīstības aģentūras Latgales kultūras programmas projekta finansējumu.

 

Vēstis sagatavoja
Aija Eriņa
Latgales vēstniecības GORS Mārketinga nodaļas vadītāja