ATMOSFĒRAS. Rudens

Latgales vēstniecībā GORS 10. septembrī plkst. 18.00 izskanēs koncertcikla “Atmosfēras” rudens koncerts, kad uz skatuves kāps ASV dziedātājs, multiinstrumentālists Sems Amidons (Sam Amidon) un trio. Pirms koncerta, plkst. 13.00, mākslinieks meistarklasē dalīsies radošajā pieredzē ar ikvienu interesentu. Koncertcikla mākslinieciskais vadītājs un iedvesmotājs ir komponists, pianists un džeza mūziķis Edgars Cīrulis.

Sems Amidons ir dziedātājs un multiinstrumentālists (bandžo, ģitāra, vijole) no Vērmontas. Viņš ir izdevis septiņus atzinīgi novērtētus solo albumus. Sems Amidons ir uzstājies kā viesmākslinieks kopā ar tādiem mūziķiem kā Bon Iver, Emmylou Harris, Tune-Yards, John Prine, Jason Moran, un viņa sievu Beth Orton. Tāpat viņš ir uzstājies starptautiski kā solists, uzstājoties ar tādiem ansambļiem kā "Kronos Quartet", "Austrālijas kamerorķestris" un "Britten Sinfonia".

Meistarklasē Sems interesentus iepazīstinās ar tradicionālās mūzikas un improvizācijas kombinēšanas iespējām, kā arī apskatīs vijoles, bandžo un akustiskās ģitāras spēles tehnikas. Meistarklases mērķauditorija ir mūzikas skolu, vidusskolu audzēkņi, kā arī jebkurš cits folka, blūza un improvizācijas interesents. Informācija par pieteikšanos: www.latgalesgors.lv .

Par koncertciklu “Atmosfēras”
Koncertu sērijas vadmotīvs – kā nesteidzināt laiku, justies labi šeit un tagad, kā “palēlināties”. Četru gadalaiku garumā izvērstajā koncertciklā klausītājus ar savu “Atmosfēru” būtību iepazīstinās četri mākslinieki: 30. aprīlī norisinājās vācu pianista un komponista Pablo Held koncerts, 20. augustā uz vasaras koncertu klausītājus pulcēja Līva Dumpe, 10. septembrī koncertēs amerikāņu vokālists, komponists un ģitārists Sam Amidon, taču kā koncertcikla noslēdzošā māksliniece, 2023. gada sākumā uz GORS skatuves uzstāsies  meksikāņu vokāliste, komponiste, dzejniece Fuensanta Mendez.

Kā pauž koncertu cikla kurators Edgars Cīrulis: “Šis koncertu cikls klausītājiem neteiks priekšā, ko būtu jādomā. Mūzika telpu nodalīs no tā, kas notiek apkārt, radīs drošu vidi, kad var aizvērt acis un justies pilnībā klātesošs, aicināts, iekļauts, ieintriģēts. Šī cikla mērķis ir vide, kur klausītāja klātesamība veido mijiedarbību ar telpu, atmosfēru, mūziķi un citiem klausītājiem.”

Biļetes uz koncertu ciklu “Atmosfēras” iespējams iegādāties GORS un “Biļešu Paradīze” kasēs un biļešu sistēmās internetā.