Jumta terases kino un mūzika

Sākusies biļešu tirdzniecība uz Latgales vēstniecības GORS Jumta terases vasaras sezonas notikumiem. GORS Jumta terases kino un mūzikas vakari jūlijā un augustā kļuvuši par rēzekniešu un pilsētas viesu iemīļotu vasaras tradīciju. Jumta terases sezonas atklāšanas koncertā šogad spēlēs grupa “Rahu The Fool”, bet jūlijā un augustā skatītājus gaidīs astoņi kino vakari, kurus piektdienās papildinās kāda muzikāla uzstāšanās.
 
Vasaras kino un mūzikas Jumta terases vakari Latgales vēstniecībā GORS notiks piektdienu un sestdienu vakaros, ļaujot baudīt nepiespiestu vasarīga viegluma sajūtu pilnu brīvdabas kino. Jumta terases sezona šajā vasarā tiks atklāta 19. jūlijā plkst. 21.30 ar blūza/folka grupas “Rahu The Fool” koncertu. Piektdienās pirms kino seansiem paredzēta pusstundu ilga kāda mūziķa vai mūziķu apvienības uzstāšanās – 26. jūlijā tie būs jaunie Rēzeknes džeza mūziķi, 9. augustā Anneli Arro un Rihards Lībietis, 16. augustā ģitārists Gints Smukais, bet 23. augustā festivāla “LNSO vasarnīca” mūziķu apvienība.
 
Jumta terases sezonas atklāšanā pērn uzstājās Vladislavs Nastavševs un grupa “Ezeri” ar koncertprogrammu “Lēnās dejas”, bet šogad terases atklāšana nodota blūza/folka apvienības “Rahu The Fool” mūzikai. Grupa “Rahu The Fool” ir izveidota 2016. gada vasarā un spēlē mūziku, kas nāk no 20. gadsimta pirmās puses – tautas mūzika, blūzs, džezs, jūrnieku un karavīru dziesmas, kā arī šlāgeris tā visklasiskākajā izpratnē. “Rahu The Fool” 2018. gada sākumā piedalījās Latvijas Televīzijas dziesmu konkursā “Supernova”, bet 2018. gada beigās izdeva debijas dubultalbumu. Grupas sastāvā spēlē Pēteris Narubins, Jāzeps Podnieks, Lauma Bērza, Evita Bambāne un Benijs (Benny) Zeltkalis. Grupa par sevi saka: “Mums ir svarīga dzīva mūzika, tāpēc pārsvarā cenšamies mūziku spēlēt akustiski un radīt to sajūtu, it kā klausītājs būtu kādā veco laiku ballē, mudinot klātesošos iesaistīties un dzīvot līdzi ar mums.” Šādu dzīvās zaļumballes sajūtu grupa radīs arī 19. jūlijā uz GORS Jumta terases.
 
Savukārt filmu piedāvājumā šovasar būs skatāmi kinodarbi no Itālijas, ASV, Ungārijas, Krievijas un Latvijas. Filmu vidū gan populārākais pašmāju simtgades kino darbs, režisores Annas Vidulejas filma “Homo Novus”, ungāru režisora Lāslo Nemeša, kura debijas filma “Saula dēls” saņēma “Labākās ārzemju filmas” titulu prestižajā “Oskaru” ceremonijā, drāma “Saulriets”, itāļu režisora Paolo Dženovēzes aizraujošas spriedzes un smalkuma pilnā filma “Pilnīgi svešinieki”, gan pasaulslavenā režisora un scenārista Vudija Alena drāma “Nesaprātīgs cilvēks” un citas.
 
Latgales vēstniecības GORS kino un mūzikas vakaru uz Jumta terases 2019. gada vasaras programma:
 
Lai arī Latgales vēstniecība GORS, baudot kino un mūziku uz Jumta terases, būs parūpējusies par sildošajām lampām un plediem, tomēr aicinām apmeklētājus ģērbties pēc iespējas siltāk. Sliktu laikapstākļu gadījumā kino un mūzikas vakaru norises vieta var mainīties. Jumta terases sezonas atklāšanas koncerta biļešu cena 10,00 € (GORS Kultūras vēstnieku programmas dalībniekiem 7,00 €), piektdienu kino un mūzikas vakaru notikumiem – 7,00 € (GORS vēstniekiem 6,00 €), bet sestdienu kino seansiem 5,00 € (GORS vēstniekiem 4,00 €). Biļetes nopērkamas tikai Latgales vēstniecības GORS biļešu tirdzniecības sistēmā – internetā latgalesgors.lv, GORS Informācijas centrā-kasē vai pusstundu pirms vakara pasākuma pie ieejas Jumta terasē. Apmeklētāju ievērībai – pērkot biļetes tieši pirms pasākuma, nevarēs norēķināties ar maksājumu kartēm. Ierobežotā skatītāju vietu skaita dēļ un, ņemot vērā iepriekšējo gadu interesi, aicinām biļetes iegādāties laikus.