Kultūras krustpunkti GORĀ

5.- 6.oktobrī Latgales vēstniecības GORS sadarbībā ar Latvijas Kultūras akadēmijas Kultūras un mākslu institūtu aicina uz konferenci “Kultūra reģionos: iespējas, izaicinājumi un perspektīvas”, kas notiek konferenču sērijas “Kultūras Krustpunkti” ietvaros.

Konferences mērķis ir atskatīties un izvērtēt, kā līdz ar reģionālo koncertzāļu tīkla izveidi ir mainījusies profesionālās mākslas pieejamība Latvijas reģionos, vai un kā mainījies mākslinieciskais piedāvājums un auditorijas pieprasījums, vai un kā tas ir mainījis mūs un sabiedrību mums apkārt. Tāpēc konferences rīkotāji šīs tēmas ir sadalījuši četrās tematiskajās  sekcijās.

5.oktobrī:
1. Kultūra reģionu koncertzālēs: izturētspēja un ilgtspēja
2. Kultūras dzīve, infrastruktūra un politika Baltijas valstu reģionos

6.oktobrī:
3. Profesionālās mākslas piedāvājums reģionos
4.Jauniešu auditorija reģionos: līdzdalības un sadarbības prakses

Uzklausot 15 referentu, tostarp, Baltijas valstu kolēģu pieredzes stāstus un atziņas, diskutēsim par sadarbības iespējām un veidiem kā stiprināt reģionālās kultūras institūcijas, pilnveidot un bagātināt daudzveidīgo kultūrvidi reģionos. Konferenci moderēs Anete Ašmane-Vilsone, bet paneļdiskusiju vadīs Edgars Raginskis.

Mērķauditorija - valsts un pašvaldību kultūras jomas organizatori, kultūrpolitikas veidotāji, Latvijas reģionālo kultūras institūciju darbinieki, izglītības iestāžu atbildīgie pārstāvji, studenti un citi interesenti.

Visa konferences programma ŠEIT

Konferences valodas: latviešu un angļu.

Interesentiem būs iespējams konferences gaitu vērot tiešraidē. Informācija par translāciju būs atrodama Latgales vēstniecības GORS Facebook un Instagram vietnē. 

Pieteikties konferencei iespējams līdz 3. oktobrīm  TE 

Konference “Kultūra reģionos: iespējas, izaicinājumi un perspektīvas” notiek sadarbībā ar Latvijas Kultūras akadēmijas Kultūras un mākslu institūtu. Tā uzdevums ir veicināt humanitāro un sociālo zinātņu attīstību un veikt starptautiski aktuālu un Latvijai nozīmīgu jautājumu izpēti kultūras un mākslas jomā. Saskaņā ar šo misiju, Zinātniskās pētniecības centrs organizē ikgadēju starptautisku zinātnisku konferenci “Kultūras Krustpunkti”.