Alvīne Bautra. Nejauša eksistence

Latgales vēstniecības GORS Mākslas galerijā atklāta jaunās gleznotājas Alvīnes Bautras personālizstāde „Nejauša eksistence”. Izstādē eksponēti četrpadsmit mākslinieces darbi, kas tapuši pēdējo divu gadu laikā. „Nejauša eksistence” Rēzeknē būs skatāma līdz 2020. gada 16. februārim.

Alvīne Bautra ieguvusi maģistra grādu Latvijas Mākslas akadēmijā (2019). Līdz šim māksliniece sarīkojusi trīs personālizstādes Latvijā. Tikko, 2019. gada vasarā, A. Bautrai bija personālizstāde mākslas galerijā „Meno Parkas” Kauņā, Lietuvā. 2018. gadā gleznotāja piedalījusies „Royal Arts Prize V. Edition” izstādē Londonā, iekļauta starptautiskā mūsdienu mākslas kuratoru platformas izlasē-grāmatā „100 Artists of the Future”. Saņēmusi „Brederlo – von Sengbusch mākslas prēmiju 2018”. Novembra sākumā atgriezusies no Vācijā notiekošās mākslas meses KUBOSHOW, kā arī 70 dalībnieku konkurencē iekļuvusi finālistu vidū Lietuvā rīkotajā Baltijas jauno mākslinieku konkursā „Young Painter Prize”.

Māksliniece Alvīne Bautra (1990) gleznās portretē cilvēkus, kuru apveidi šķietami izšķīst tukšā telpā. Sejas un figūru daļas vizuāli pārklājas, dubultojas, aizslīd un kļūst teju netveramas skatītāja acīm, kamēr gleznās atveidotie tēli aizvien raugās skatītājā – cits vienaldzīgi, cits ironiski smaidot, cits garlaikots. Tas ir veids, kā māksliniece reflektē par cilvēka eksistenci, par to, kā nezināmais var tapt apzināts. Caur emocijām un pārdomām, citiem nezināmām, atklājas cilvēka grūti tveramā iekšējā pasaule. Caur mūsu ķermeni, tā vieliskumu un kustību, ko redz ikviens, realizējas apziņa, lai arī cik niecīgas būtu šīs kustības. Alvīne Bautra gleznu sērijā izmanto kustības atveidu kā metaforu indivīda daudzslāņainajai, mainīgajai un nepastāvīgajai dabai. Izstādē „Nejauša eksistence” māksliniece uzdod jautājumu sev un skatītājiem – kā cilvēka prāts uztver savu esību, sevis paša eksistenci šajā pasaulē, un – vai mūsu eksistence patiešām ir nejauša?

A. Bautras personālizstāde „Nejauša eksistence” Latgales vēstniecības GORS Mākslas galerijā skatāma no 2019. 12. novembra līdz 2020. gada 16. februārim no otrdienas līdz svētdienai no 12.00 līdz 22.00, bet pirmdienās no 12.00 līdz 18.00, izstādes apmeklējums ikvienam interesentam ir bezmaksas. Izstādes norisi atbalsta Valsts kultūrkapitāla fonds un Rēzeknes pilsētas dome.