Izplauks "Ķiršu koks"

Piektdien, 13. maijā, plkst. 18.00 Latgales vēstniecībā GORS pie skatītājiem dosies pēc itāļu rakstnieces Andželas Noreti grāmatas “Mans vectēvs bija ķiršu koks” veidotais koncertuzvedums “Ķiršu koks”. Uz skatuves līdzdarbosies J. Ivanova Rēzeknes mūzikas vidusskolas bērnu koris, ērģelniece Iveta Apkalna un aktieris Gundars Āboliņš. Sākotnēji koncertuzvedums tika plānots kā daļa no aizvadīto divu gadu Starptautiskā ērģeļmūzikas festivālu “ORGANismi” programmas, taču pandēmijas izraisīto pulcēšanās ierobežojumu dēļ “Ķiršu koks” tika pārcelts uz 2022. gada 13. maiju.
 
Uzvedums vēsta par attiecībām starp paaudzēm un mīlestību, kurai nav robežu. Tas stāsta par laimīgo bērnības zemi – tur var kāpt ķirsī, jāt uz zoss un brokastīs ēst gogelmogli. Koncertuzvedumā skanēs dziesmas no Raimonda Paula dziesmu cikla “Mazs, laimīgs zēns” ar Morisa Karēma vārdiem Cecīlijas Dineres atdzejojumā, Ivetas Apkalnas un Ilonas Rupaines pārlikumos korim un ērģelēm, kā arī Johana Sebastiana Baha un Luija Vjerna mūzika.
 
Koncertuzvedumā piedalās Iveta Apkalna (ērģeles), Gundars Āboliņš (stāstnieks), Jāņa Ivanova Rēzeknes mūzikas vidusskolas bērnu koris (diriģenti Anda Lipska un Jānis Veličko). Uzveduma režisore – Inese Mičule, telpa un tērpi – Ināra Apele, gaisma – Ervīns Šaicāns.
 
Tā kā 2021. gada 22.- 24. oktobrī plānotais 6. Starptautiskais ērģeļmūzikas festivāls tika atcelts valstī izsludināta lokdauna dēļ, tajā paredzētā mākslinieciskā programma tiks dāvāta klausītājiem šī gada rudenī, kā programmas papildinājumu piedāvājot jaundarbu bērnu un jauniešu auditorijai.
 
Uzveduma “Ķiršu koks” biļetes iespējams iegādāties GORS un “Biļešu Paradīze” kasēs un biļešu sistēmās internetā. GORS Vēstnieku karšu un ISIC/ITIC karšu īpašniekiem biļešu iegāde ar 10% atlaidi.
 
Aktuālajai informācijai par koncertu ciklu norises laikiem un citu informāciju var sekot līdzi www.latgalesgors.lv, kā arī @latgalesgors platformās Facebook, Instagram un Twitter.