Ieplāno vasaru GORĀ

Latgales vēstniecība GORS aicina savus apmeklētājus ieplānot vasaru Rēzeknē un no 1. – 10. jūnijam dāvā atlaides visiem satikšanās festivāla #VASALIGORĀ koncertiem, tajos izskanēs - kamerorķestris “Kremerata Baltica” kopā ar vijolnieku Gidonu Krēmeru un grieķu izcelsmes flautistu un diriģentu Statis Karapanu, vijolniece Magdalēna Geka ar stīgu kvartetu “Akilone”, soprāns Ilze Grēvele-Skaraine ar baritonu Rihardu Milleru, pianistes Ērikas Milleres pavadījumā, vasaras noslēgumā muzykys festivals saimei i draugim “LNSO vasarnīca”.

Dodoties īslaicīgā svētku atvaļinājumā, no 10. – 24. jūnijam, Latgales vēstniecība GORS aicina ieplānot vasaru Rēzeknē un iegādāties biļetes ar atlaidi.
No 1. – 10. jūnija satikšanās festivāla #VASALIGORĀ koncertiem 20% atlaide, bet ar Kultūras vēstnieka karti papildus 10% atlaide.

Atlaižu programmā iekļauti notikumi:

TULKOJUMI. Grupa JUUK
Sestdiena, 8. jūnijs 19.00, Mazā zāle 10,00 – 12,00 €

Juuk ir folkroka grupa izdevusi trīs oficiālus albumus, no kuriem pēdējais – “Muļķa stabule” – saņēmis mūzikas ierakstu balvu “Zelta Mikrofonu”. Grupā dzied un spēlē Sniedze Prauliņa, Edgars Šubrovskis, Oskars Jansons, Rasa Pole, Ričards Dauksts un Niks Moss Rodžerss.

ROMANTISMA SERENĀDES. Kamermūzikas programma
Sestdiena, 29. jūnijs 19.00, Mazā zāle 12,00 – 14,00 €

Soprāns Ilze Grēvele-Skaraine, baritons Rihards Millers un pianiste Ērika Millere ir izveidojuši romantisku kamermūzikas programmu “Romantisma serenādes”. Šī koncertprogramma klausītājiem būs vienreizēja iespēja iepazīties ar vācu romantisma mūziku, kā arī ieskatīties tā laika cilvēku dvēseles pārdzīvojumos. Koncerta klausītājus ar programmu un dziesmu saturu iepazīstinās Orests Silabriedis.

O SOLE MIO. Stīgu kvarteta AKILONE (Francija-Latvija) koncerts
Sestdiena, 6. jūlijs 19.00, Mazā zāle 10,00 – 12,00 €

Stīgu kvartets "Akilone" tiek saukts par cilvēcīgu un muzikālu piedzīvojumu, kas radies 2011. gadā Parīzē. Kvarteta pirmā vijole nu jau 2 gadus ir latviešu vijolniece Magdalēna Geka, kura divreiz nominēta "Lielajai Mūzikas balvai". Koncertprogramma “O sole mio” ir prieka pilns koncerts, lai uzzīmētu smaidu sejā un ielietu saules gaismu sirdī, ar Itālijas smaržām un kripatu Spānijas.

FLAUTA UN VIJOLĪTES. Gidons Krēmers, Statis Karapans un Kremerata Baltica
Svētdiena, 7. jūnijs 16.00, Mazā zāle 12,00 – 14,00 €

Kamerorķestris Kremerata Baltica kopā ar savu nemainīgo māksliniecisko vadītāju, leģendāro vijolnieku Gidonu Krēmeru atskaņos Karla Filipa Emanuela Baha, Ludviga van Bēthovena, Sofijas Gubaiduļinas, Gražinas Bacevičas un Franca Šūberta mūziku. Koncerta īpašais viesi – grieķu izcelsmes flautists un diriģents Statis Karapanos.

VĒLĒŠANĀS. Ieva Akurātere. Aivars Hermanis
Svētdiena, 11. augusts 17.00, Mazā zāle 12,00 – 14,00 €

Koncertā skanēs dziesmas no albumiem “Vēlēšanās”, “Klusums starp mums” un “Plīvošana ar pilsētu”, kā arī populāri skaņdarbi no Ievas Akurateres repertuāra. Albuma ”Vēlēšanās” dziesmu teksti ir izteikti sievišķīgi, jo dzejas autores visām dziesmām ir sievietes. Vairumam dziesmu vārdi ir pašas izpildītājas Ievas Akurateres radīti, izmantota arī V. Belševicas un K. Čerijas dzeja. Komponists Aivars Hermanis ir izveidojis skaņu atmosfēru tēlainam muzikālam stāstam par pasauli, kur bez dramatiskiem notikumiem mājo arī atmiņas, paredzējumi un inspirāciju radītas cerības.

LNSO vasarnīca 2024 | BĒTHOVENA PIEKTĀ UN LIETUVAS VALSTS SIMFONISKAIS ORĶESTRIS
Piektdiena, 23. augusts 19.00, Lielā zāle 12,00 – 25,00 €

Lietuvas Valsts simfoniskais orķestris Luks GEŅUŠS (Lukas GENIUŠAS) – klavieres, diriģents Gintars RINKĒVIČS (Gintaras RINKEVIČIUS). Koncertu vada Liene JAKOVĻEVA. Programmā - Mikalojs Konstantīns ČURĻONIS Prelūdijas (pārlikums simfoniskajam orķestrim), Moriss RAVELS Klavierkoncerts kreisajai rokai, Ludvigs van BĒTHOVENS Piektā simfonija.

LNSO vasarnīca 2024 | PASAULES DZIESMAS
Sestdiena, 24. augusts 16.00, Mazā zāle 15,00 – 18,00 €

Perīna MADEFA (Perrine MADOEUF)– soprāns, LNSO KLAVIERTRIO - Indulis CINTIŅŠ – vijole Dace ZĀLĪTE-ZILBERTE – čells Mārtiņš ZILBERTS – klavieres. Koncertu vada Liene JAKOVĻEVA. Programmā - Ludviga van BĒTHOVENA, Georga PELĒČA, Rodžera KVILTERA un Leras AUERBAHAS mūzika.

LNSO vasarnīca 2024 | MĀLERA TREŠĀ
Sestdiena, 24. augusts 19.00, Lielā zāle 12,00 – 25,00 €

Justīna GRINGĪTE (Justina GRINGYTĖ) – mecosoprāns, LATGALES APVIENOTAIS KORIS Andas Lipskas un Jāņa Veļičko vadībā, diriģents Andris POGA. Koncertu vada Liene JAKOVĻEVA. Programmā - Gustavs MĀLERS Trešā simfonija.

LNSO vasarnīca 2024 | MUZIKĀLS SAPNIS. JAPĀNAS PASAKA. 7+
Svētdiena, 25. augusts 15.00, Mazā zāle 12,00 €

Komponists Rihards ZAĻUPE, dramaturgs Klāvs MELLIS, režisore Anna KLIŠĀNE, stāstnieks Andris KEIŠS. Piedalās - Rīgas 1. pamatskolas – attīstības centra Ritma grupa (vadītāja Ieva ALTROFA), Latvijas Nacionālā simfoniskais orķestris, diriģents Raimonds GULBIS.

LNSO vasarnīca 2024 | SIMFO. ETNO. DŽEZS
Svētdiena, 25. augusts 17.00, Lielā zāle 12,00 – 25,00 €

Piedalās - Liene SKREBINSKA – balss, Trio ELPO, MIKC LMMV JIRMS tradicionālās mūzikas nodaļas audzēkņi, diriģents Jānis STAFECKIS. Koncertu vada Liene JAKOVĻEVA. Programmā - Juris KARLSONS “Vakarblāzma”, Jānis RUBIKS/Jānis IVANOVS “Rudens dziesma. Parafrāze” (pirmatskaņojums), Edgars CĪRULIS “Saites” (pirmatskaņojums), Jānis RUBIKS “Zem(es)apziņas” (pirmatskaņojums).

Biļetes iespējams iegādāties Latgales vēstniecības GORS biļešu sistēmā internetā www.latgalesgors.lv  un kasē Pils ielā 4, Rēzeknē, kā arī “Biļešu Paradīze” biļešu tirdzniecības sistēmās kasēs un internetā. Vairāk informācijas par aktualitātēm un iespējamajām notikumu izmaiņām www.latgalesgors.lv vai GORS sociālo tīklu lapās Facebook un Instagram.