Laikmetīgās mūzikas un cirka darbnīca jauniešiem

No 21. līdz 23. martam Rēzeknē, Latgales vēstniecībā GORS, norisināsies trīs dienu ilga radošā darbnīca jauniešiem, kas mudinās atklāt laikmetīgās mūzikas un cirka pasauli. Tas ir pirmais no četriem šāda veida notikumiem, kurus koncertzāle “Lielais dzintars” organizēs starptautiskā projekta “Mākslu laboratorija “CirqueMusique”” ietvaros. Projekts tapis, pateicoties Eiropas Ekonomikas zonas (EEZ) grantu atbalstam.

Radošās darbnīcas mērķis ir iepazīstināt jauniešus vecumā no 12 līdz 18 gadiem ar laikmetīgo skatuves mākslu, izmantojot mūzikas un cirka valodu. Tāpat nodarbībās liels uzsvars būs uz sadarbības un skatuves prasmju attīstību, jauniešus iesaistot izrādes tapšanā. Savukārt mākslas profesionāļi smelsies iedvesmu no meistarklasēm, lai kopā ar jauniešiem radītu 2024. gadā plānoto izrādi, kurā apvienota mūzikas un cirka māksla.
Radošo darbnīcu kūrēs starptautiski godalgotais komponists Krists Auznieks. Savukārt mūzikas meistarklases vadīs spoži Latvijas mūziķi – vijolniece Agnese Kanniņa, klarnetists Kārlis Catlaks, basģitārists Edvīns Ozols, perkusioniste Elīna Endzele un flautiste Liene Dobičina, bet cirka un kustību mākslas pasaulē ievedīs mākslinieki no Norvēģijas, Latvijas un Argentīnas – žonglieris Julians Sēters (Julian Saether) un akrobāte Zelda Lisenga Storvīka (Zelda Lyseng Storvik), kā arī Rīgas cirka skolas viestreneri – žonglieris Egils Zvejnieks un klauns-žonglieris Mariano Gedvillo (Mariano Gedwillo) ar skatuves vārdu Cronopio no Argentīnas. Darbnīcās piedalīsies audzēkņi no Jāņa Ivanova Rēzeknes Mūzikas vidusskolas, kā arī citām reģiona jauniešu organizācijām.

Trīs dienu garumā jaunieši apgūs radošas metodes laikmetīgajā mūzikā un cirka pamatelementus akrobātikā un žonglēšanā. Pirmajā dienā dalībnieki strādās divās lielās grupās mūziķi – ar mūzikas skolu audzēkņiem, bet nākamajā dienā abas grupas satiksies kopīgā meistarklasē, kur notiks ideju apmaiņa un mākslas formu radoša apvienošana. Trešā diena noslēgsies ar nelielu performanci, kurā uz skatuves pulcēsies gan profesionāļi, gan darbnīcu dalībnieki – jaunieši, lai dalītos ar nodarbībās apgūto un atklāto. Performanci, kas notiks 23. martā plkst. 19.00 Kamerzālē, aicināti apmeklēt darbnīcas dalībnieku vecāki, brāļi un māsas, skolotāji un draugi, kā arī citi interesenti.

Paralēli radošās darbnīcas norisei reģionālo kultūras iestāžu pārstāvji ir aicināti uz divu dienu praktisko semināru, kas būs veltīts auditorijas piesaistes un attīstības jautājumiem. Tēma būs īpaši noderīga profesionāļiem, kas veido kultūras dzīvi novados, kā arī ikdienā strādā ar jauniešu auditoriju. Seminārs veidots tā, lai veicinātu dalībnieku izpratni par auditorijas attīstību un tās specifiku mākslas un kultūras jomā. Dalībnieki apgūs dažādas pieejas auditorijas attīstībai un izstrādās savai organizācijai pielāgotu aktivitāšu plānu. Semināru vadīs Greta Klafa (Greta Clough), Handbendi Leļlu teātra un studijas mākslinieciskā vadītāja un kultūras virzītas lauku kopienu atjaunošanas un auditorijas attīstības eksperte no Islandes. Pieteikties semināram var līdz 17. martam vai kamēr pieejamas brīvas vietas.

Plašāka informācija un pieteikšanās 

Projekts “Mākslu laboratorija “CirqueMusique”” saņem dotācijas 249 972 EUR apmērā no Islandes, Lihtenšteinas un Norvēģijas EEZ grantu ietvaros.