SUDRABU SMELDAMA. Folkloras kopas GRODI Lieldienu koncerts

Mūsu sudraba avoti ir Latvijas ļaudis un viņu tradīcijas, iznestas un izsijātas cauri gadu simteņiem. Tie ir gudrie vīri, čaklās sievas, viņu dziedātās dziesmas un dancotie danči, viņu māka izdzīvot kara un miera laikus. Šajā un iepriekšējā vasarā Grodu dalībnieki devās pie viedajām lauku sieviņām uzzināt viņu dzīves gājumus un pieredzētās atziņas. Saules sagaidīšana un pavadīšana, maizes cepšana, piena slaukšana, segu un dvieļu aušana, dziedāšana, piederība dzimtajai vietai  – tie ir tie mazie ikdienas spēka avoti, par kuriem savā pieredzē dalījās satiktās teicējas.
 
Lieldienu koncertā skanēs šo teicēju balsis, viņu paustās dzīves gudrības. Tajā tiks izdziedātas tās Latgales novada dziesmas un dejas, kas, atjaunojoties Grodu dalībnieku sastāvam, repertuārā ienākušas pēdējos gados. Sevišķi iecienīta šobrīd Grodiem ir Latgales daudzbalsīgā a capella dziedāšana, taču koncertā neizpaliks arī jaunākā folkloras slāņa dziesmas ar mūzikas instrumentu pavadījumu.
 
Līdzīgi kā akas baļķi saglabā dzīvo zemes avotu ūdeni, Grodi 35 gadu garumā ir sargājuši un uzturējuši dzīvas tautas tradīcijas un garīgo mantojumu. Tāpēc katrs, kas joprojām dzied, dejo, svin svētkus, agrāk vai vēlāk varēs teikt: “Sudrabu smeldama, iesmēlu zeltu”.
 
Folkloras kopa „Grodi” dibināta 1987.gadā Tās darbības pamatā ir tautas tradīciju izzināšana, apgūšana un tālāka popularizēšana. Kopas dalībnieki vāc folkloras materiālus ekspedīcijās pie tautas teicējiem, kur arī apgūst tradicionālo dziedāšanas un muzicēšanas manieri. Sadarbojas ar etnomuzikoloģijas, arheoloģijas, antropoloģijas, astronomijas un citu zinātņu speciālistiem seno tradīciju izzināšanā un atjaunošanā. Grodu dalībnieki ir pagatavojuši XII gs. latgaļu apģērba un rotu precīzas rekonstrukcijas. Kopa rīko un piedalās tautas tradicionālo svētku svinēšanā un ar tiem saistītajos rituālos. 
 
Gors vēstnieka kartes īpašniekiem

GORS Kultūras vēstnieku programmas dalībniekiem biļetes ar 10% atlaidi, veicot pirkumu kasēs vai Latgales vēstniecības GORS biļešu sistēmas klienta profilā. Kasēs lūgums uzrādīt karti pirms pirkuma veikšanas. Tāpat 10 % atlaide biļešu iegādei GORS vai "Biļešu Paradīze" kasēs klātienē, uzrādot derīgu ISIC vai ITIC karti.

Noderīga informācija

 

Pusstundu pirms pasākuma sākuma sāk darboties bērnu istaba, kas pieejama bērniem vecumā no trīs līdz septiņiem gadiem. Bērnu istabas apmeklējums ir bez maksas. Pirms tam lūgums pieteikties, zvanot +371 64633303.

Informējam, ka pasākuma laikā ilustratīvi mākslinieciskiem mērķiem un nolūkā informēt sabiedrību par notikušo pasākumu var tikt veikta fotografēšana, video un/vai audio ieraksta veikšana. Minētās darbības tiek veiktas atbilstoši datu apstrādes prasībām, neidentificējot konkrētas personas. Iegūtie materiāli var tikt publicēti un/vai translēti plašsaziņas līdzekļos, kā arī sociālajos tīklos internetā u.tml.

Ja Jūs nevēlaties tikt fotografēts vai filmēts, Jums ir tiesības pieprasīt, lai šādas darbības attiecībā uz Jums netiek veiktas. Jums ir tiesības lūgt neizmantot vai dzēst Jūsu personas datus – fotoattēlu, video vai audio ierakstu, kurā jūs esat fiksēts, sazinoties ar personas datu apstrādes pārzini – SIA “Austrumlatvijas koncertzāle” administrāciju klātienē, Rēzeknē, Pils ielā 4; zvanot 646 33303 vai rakstot koncertzale [at] rezekne.lv

09. Apr 2023

16:00, svētdiena
Paredzamais ilgums1 h 30 min
Norises vietaMazā zāle
Organizētājs: Austrumlatvijas koncertzāle, SIA

Biļetes cena

11.00 €
13.00 €

Pusstundu pirms pasākuma sākuma sāk darboties bērnu istaba, kas pieejama bērniem vecumā no trīs līdz septiņiem gadiem. Bērnu istabas apmeklējums ir bez maksas. Pirms tam lūgums pieteikties, zvanot +371 64633303.