SAULE BRAUCA DEBESĪS. Rozes Stiebras animācijas filma

Latvijas animācijas filmu klasiķes Rozes Stiebras vizuāla poēma par Latviju kā Saules meitu, kura piedzimst tumsā, tiek nozagta, bet vēlāk atbrīvota, lai uzplauktu kā skaists zieds mūžībā.

Saulei un Mēnesim piedzimst bērniņš, kuru sveikt ierodas ķekatnieki. Vispārējā līksmībāneviens nepamana, ka Saules meita pazūd, līdz visi attopas pie tukša šūpulīša. Lai cik stipri arī būtu gan Saules māte, gan tēvs Mēness, vieniem viņiem neizdodas bērnu ne atrast, ne mājās pārvest. Izrādās, vajadzīgs cilvēks! No ķekatniekiem palīgos piesakās Nabašnieks, kāda meitene un viņas mazais brālītis un visi dodas pasaulē, lai atrastu un pārvestu mājās Saules meitu. Palīgiem dotas tikai trīs dienas – ja šajā laikā Saules meita netiks atrasta, viņa zaudēs savu spēku un kļūs par parastu meiteni. Seko piedzīvojumiem un pārdzīvojumiem pilns ceļojums, kura laikā ikvienam jāpierāda gan drosme un attapība, gan izturība un izpalīdzība.

Beigas, protams, ir laimīgas! Visiem kopā tomēr izdodas pārvarēt Tumsas valdnieces Selēnas izliktos slazdus un atbrīvot Saules meitu. Pazemes pasaule nogrimst dziļā dzelmē, vienlaicīgi kļūstot par pamatu un saknēm Gaismas kokam, kurš paceļas debesīs, uznesot tur arī Saules meitu. Ķekatnieki atkal līksmo – pasaules kārtība ir atgriezusies!

režisore: Roze Stiebra
scenārija autore: Roze Stiebra
māksliniece: Ilze Vītoliņa
komponists: Juris Kaukulis
producents: Roberts Vinovskis
studija: Studija Lokomotīve

ROZE STIEBRA

Režisore, scenāriste un producente, kopā ar dzīvesbiedru Ansi Bērziņu atklājusi un izveidojusi divdimensiju animāciju Latvijā. 1960.– 1964. gadā ieguvusi leļļu teātra aktrises izglītību Ļeņingradā (tagad Sanktpēterburga, Krievijā), 1969. gadā uzņēmusi pirmo animācijas filmu aplikācijas tehnikā. 1983. gadā tapa pirmā zīmētā filma, kopumā Roze Stiebra kā režisore uzņēmusi 62 filmas – no īsām miniatūrām līdz pilnmetrāžas darbiem. Saņēmusi Latvijas Kultūras fonda balvu „par profesionālā animācijas kino izveidi Latvijā, cilvēcisko vērtību, labestības un iejūtības veidošanu bērnu apziņā”.

Studija LOKOMOTĪVE

Studija dibināta 1999. gadā, producē spēlfilmas, dokumentālās, animācijas un arī TV filmas. Studija Lokomotīve ir vienīgā studija Latvijā, kas viena gada Nacionālajā filmu festivālā Lielais Kristaps saņēmusi septiņas balvas par trim dažādām filmām; tāpat vienīgā studija, kuras līdzproducētās filmas vienā gadā izvirzītas ASV Kino akadēmijas Oskara balvai vienlaikus no divām valstīm – gan no Latvijas, gan Lietuvas.

Projekts Saule brauca debesīs ir studijas pirmā sadarbība ar Latvijas zīmētās animācijas pamatlicēju Rozi Stiebru, kura līdz šim ilgus gadus strādājusi pati savā animācijas studijā Dauka.

GORS Kultūras vēstnieku programmas dalībniekiem biļetes ar 10% atlaidi, veicot pirkumu kasēs vai Latgales vēstniecības GORS biļešu sistēmas klienta profilā. Kasēs lūgums uzrādīt karti pirms pirkuma veikšanas.

Informējam, ka pasākuma laikā ilustratīvi mākslinieciskiem mērķiem un nolūkā informēt sabiedrību par notikušo pasākumu var tikt veikta fotografēšana, video un/vai audio ieraksta veikšana. Minētās darbības tiek veiktas atbilstoši datu apstrādes prasībām, neidentificējot konkrētas personas. Iegūtie materiāli var tikt publicēti un/vai translēti plašsaziņas līdzekļos, kā arī sociālajos tīklos internetā u.tml.
 
Ja Jūs nevēlaties tikt fotografēts vai filmēts, Jums ir tiesības pieprasīt, lai šādas darbības attiecībā uz Jums netiek veiktas. Jums ir tiesības lūgt neizmantot vai dzēst Jūsu personas datus – fotoattēlu, video vai audio ierakstu, kurā jūs esat fiksēts, sazinoties ar personas datu apstrādes pārzini – SIA “Austrumlatvijas koncertzāle” administrāciju klātienē, Rēzeknē, Pils ielā 4; zvanot 646 33303 vai rakstot koncertzale [at] rezekne [dot] lv.

19. Nov 201814:00, pirmdiena
Biļetes cena
3.50 €
Paredzamais ilgums1 h 10 min
Norises vietaMazā zāle
OrganizētājsAustrumlatvijas koncertzāle, SIA
Pieslēdzies vai Reģistrējies, lai nopirktu biļetes GORS biļešu sistēmā!