Oktobris Latgales vēstniecībā GORS

Oktobra nozīmīgākie pasākumi Latgales vēstniecībā GORS būs laikmetīgās dejas festivāls "Jauna deja jaunā vietā" un atkalsatikšanās ar pianistu Vestardu Šimkus un Latvijas radio kori. Aicinām ielūkoties oktobra repertuārā un rast sev tīkamu kultūras notikumu!

Laikmetīgās dejas festivāls "Jauna deja jaunā vietā". Dejas izrāde UN ATKAL PAR TO PAŠU

3. oktobris 19:00 Mazā zāle. Pirmās 50 biļetes Ls 5, pārējās – Ls 7

Laikmetīgās dejas izrādē "Un atkal par to pašu" darbojas Olgas Žitluhinas deju kompānija, savukārt mūziku dzīvajā izpildījumā spēlēs grupa "Dzelzs Vilks". Izrāde "Un atkal par to pašu" tapusi 2005. gadā un vēl joprojām ir horeogrāfes Olgas Žitluhinas skatītāju iecienītākā izrāde. Stāsts ir vecs kā pasaule - par mīlestību, kas plaukst, sasniedz pilnbriedu un vīst, taču stāstā netrūkst arī jautrības, jutekliskuma un komisku brīžu.

Laikmetīgās dejas festivāls "Jauna deja jaunā vietā". Latvijas Kultūras akadēmijas studentu dejas izrādes sadarbībā ar festivālu PATRIARHA RUDENS

5. oktobris 18:00 Mazā zāle. Biļetes: Ls 2

Laikmetīgās dejas projekta "Jauna deja jaunā vietā" idejas autors ir žurnāls "Dance.lv" (www.journal.dance.lv, www.ballet.dance.lv). Projektā-festivālā "Jauna deja jaunā vietā" Latgales vēstniecībā GORS sadarbībā ar Latvijas Kultūras akadēmijas Teātra un audiovizuālās mākslas katedras festivālu „Patriarha rudens” notiks Latvijas Kultūras akdēmijas studentu izrādes. Skatītājiem būs iespēja apmeklēt arī vairākus bezmaksas pasākumus – neformālas izrādes un meistarklasi. Paralēli noritēs laikmetīgās dejas meistarklases reģiona dejas pedagogiem un laikmetīgās dejas nometne kultūras žurnālistiem un organizatoriem.

Pirmā no izrādes dejām - "Ornaments. Krustu krusti" - ir Krišjāņa Santa projekts – personiskais pētījums latviešu rakstos un senajās tradīcijās, kas pārvērties mēģinājumā atrasto emocionāli paust laikmetīgās dejas valodā. Šajā izrādē autors ne vien cenšas skatīties uz rakstu un tradīciju matemātiskajiem un kompozicionālajiem aspektiem, bet arī uzdod jautājumu bez atbildes par to, kā šis pagātnes mantojums mainās, to vērojot ar šodienas acīm. Izrāde ir turpinājums horeogrāfa pirmajai izrādes versijai – viņa paša solo darbam "Ornamentam", kas tapusi Briselē un pašlaik īpaši pielāgota Kultūras akadēmijas studentiem.

Horeogrāfes, dejotājas Sintijas Siliņas izrāde "Il cimento della struttura e dell'accento" tapusi, ļaujoties Antonio Vivaldi 18. gadsimtā sacerētajam 12 koncertu opusam "Il cimento dell'armonia e dell'inventione", bet piešķirot tam citu skanējumu un sajūtas. Tā ir detalizētas horeogrāfijas saspēle ar eksperimentālas elektroniskās mūzikas ainavām dzīvā, plūstošā izpildījumā – attiecību metafora, cīņa starp divām pasaulēm, kurā neviena neuzvar.

Laikmetīgās dejas festivāls "Jauna deja jaunā vietā". Dejas izrāde TANGO LĪNIJAS

5. oktobris 19:30 Lielā zāle. Biļetes: Ls 5, 7

Laikmetīgās dejas projekta „Jauna deja jaunā vietā” idejas autors ir žurnāls "Dance.lv" (www.journal.dance.lv, www.ballet.dance.lv). Projektā-festivālā "Jauna deja jaunā vietā" Latgales vēstniecībā GORS būs skatāma izrāde "Tango" – par Tango, ap Tango, līdzās Tango. Par pasaulē kaislīgāko un smeldzīgāko deju. Izrādes pamatu veido emocionālās asociācijas, sajūtas, pārdzīvojums, kas perfekti saplūst ar profesionālām mākslinieku kustībām un ķermeņa valodu, ekspresiju, trauslumu, iedvesmu un kaisli. To var nosaukt par muzikāli dejisku Tango kolāžu ar laimīgām beigām. "Tango līnijās" uz skatuves satiekas deju grupas "Ritms" profesionālais dejotāju sastāvs, ansambļa "Tango Sin Quinto" mūziķi un apburošā dziedātāja Aija Vītoliņa. Izrādē skan Astora Pjacollas, Karlosa Gardela un citu komponistu slaveni Tango skaņdarbi.

Pērkot biļeti uz divām festivāla "Jauna deja jaunā vietā" izrādēm, tiek piemērota 20% atlaide, uz trijām – 30% atlaide

B.A.C.H. Koncerts skolu jauniešiem

8. oktobris 16:00 Lielā zāle. Biļetes: Ls 3, grupām (klasēm) virs 15 cilvēkiem 10% atlaide

Kkoncerts "B.A.C.H." paredzēts skolas vecuma jauniešiem (7. - 12. klase). Tajā uzstāsies deju grupa "Buras", "Trio ArtlShok", solisti un Jāņa Ivanova Rēzeknes mūzikas vidusskolas jauktais koris. Koncerts stāsta par slaveno komponistu Johanu Sebastianu Bahu - barokālu, avangardisku, cildenu un harmonisku.

ATSPULGI. Latvijas Radio koris, Sigvards Kļava un Vestards Šimkus

16. oktobris 19:00 Lielā zāle. Biļetes: Ls 5, 7, 10

Koncerta apmeklētājiem būs iespēja piedzīvot koncertprogrammas "Atspulgi" pasaules pirmatskaņojumu. Koncertā piedalās pianists Vestards Šimkus, Latvijas Radio koris un diriģents Sigvards Kļava. Programmā skanēs Jura Karlsona, Deivida Lenga, Hansa Otes, Pētera Vaska un Bernata Vivankosa skaņdarbi.

INDRĀNI. Rīgas Krievu drāmas teātra izrāde

18. oktobris 19:00 Lielā zāle. Biļetes: Ls 5, 7, 10, 12

Rūdolfa Blaumaņa lugu par divu paaudžu konfliktu "Indrāni" Mihaila Čehova Rīgas Krievu teātrī iestudējis jaunais režisors Elmārs Seņkovs. Izrādes scenogrāfs ir Reinis Dzudzilo, kostīmu māksliniece Krista Dzudzilo, gaismu mākslinieks Oskars Pauliņš, izrādes muzikālo noformējumu veido mūziķis Goran Gora jeb Jānis Holšteins. Izrādē piedalās Leonīds Lencs, Svetlana Šiļajeva, Aleksandrs Maļikovs, Olga Ņikuļina, Dmitrijs Palēss, Anastasija Tinošenko, Jeļena Sigova, Jekaterina Frolova, Oļegs Teterins, Kārlis Krūmiņš un Daņila Maligins.

Izrāde GRIBU BĒRNU!

25. oktobris 19:00 Lielā zāle. Biļetes: Ls 5, 7, 9

Izrādes "Gribu bērnu!" veidotāji, izrāžu apvienība "Panna", to nodēvējuši par juteklisku komēdiju normāliem cilvēkiem jeb demogrāfisko sprādzienu divās daļās. Izrādes iecere ir radīt pozitīvas emocijas, rosināt sabiedrību aktīvāk iesaistīties demogrāfiskās situācijas uzlabošanā, uzdrošināties pieņemt lēmumus un domāt par labo.   Izrādē spēlē tautā mīlētie aktieri Ģirts Ķesteris, Maija Doveika, Zane Daudziņa vai Marija Bērziņa un Aldis Siliņš. Izrādes režisors ir Juris Rijnieks, scenogrāfs Ivars Noviks, komponists Niks Matvejevs un autores – Gunta Kalniņa un Inta Bernova.

Pirmais LATVIJAS ORĶESTRU ASOCIĀCIJAS FESTIVĀLS. Atklāšanas koncerts

26. oktobris 19:00 Lielā zāle. Biļetes: Ls 3

Latvijas Orķestru asociācija sadarbībā ar Latgales vēstniecību GORS rīko 1. Latvijas Orķestru asociācijas festivālu, kas norisināsies no 25. līdz 27. oktobrim. Latvijas Orķestru asociācijas festivālā notiks orķestru meistarklases, kuras vadīs profesionāli un pieredzes bagāti diriģenti - Mārtiņš Bergs, Guntars Bernāts, Normunds Dreģis, Andris Vecumnieks un Boļeslavs Voļaks. Plānots, ka festivālā un meistarklasēs piedalīsies vismaz 16 bērnu-jauniešu orķestri (apmēram 500 dalībnieki) no dažādām Latvijas pilsētām un novadiem.

Pirmais LATVIJAS ORĶESTRU ASOCIĀCIJAS FESTIVĀLS. Noslēguma koncerts

27. oktobrī 15:00 Lielā zāle. Biļetes: Ls 3

Latvijas Orķestru asociācija sadarbībā ar Latgales vēstniecību GORS rīko 1. Latvijas Orķestru asociācijas festivālu, kas norisināsies no 25. līdz 27. oktobrim. Latvijas Orķestru asociācijas festivālā notiks orķestru meistarklases, kuras vadīs profesionāli un pieredzes bagāti diriģenti - Mārtiņš Bergs, Guntars Bernāts, Normunds Dreģis, Andris Vecumnieks un Boļeslavs Voļaks. Plānots, ka festivālā un meistarklasēs piedalīsies vismaz 16 bērnu-jauniešu orķestri (apmēram 500 dalībnieki) no dažādām Latvijas pilsētām un novadiem.

Pērkot biļeti uz abiem Latvijas orķestru asociācijas festivāla koncertiem, tiek piemērota 20% atlaide

 

Biļetes uz Latgales vēstniecības GORS pasākumiem iegādājamas "Biļešu paradīzes" tirdzniecības vietās visā Latvijā, tai skaitā Latgales vēstniecībā GORS Rēzeknē, Pils ielā 4. Mūsu draugi: Rēzeknes pilsētas dome, ERAF, Valsts Kultūrkapitāla fonds, "Latvijas Dzelzceļš", "Latgales ziedi", "Valmiermuižas alus".