MŪZIKA ADVENTA LAIKAM. Rēzeknes kamerorķestris, Jolanta Strikaite-Lapiņa, Ieva Saliete

Satikšanās ar Rēzeknes kamerorķestri pirms Ziemassvētku laikā Latgales vēstniecībā GORS ir notikums, ko pati koncertzāle gaida ar lielu prieku. Savējie kopā ar ciemiņiem, aizrautība, gaidas un notikums, kas ir tikai te un tagad. Šī gada svētku ieskaņas koncertam izvēlēta baroka laika mūzika – dižā Johana Sebastiāna Baha skaņdarbi, simboliski sasaucoties ar ilgu gadu Rēzeknes tradīciju – Baroka mūzikas dienām Rēzeknē.

Piedalās:
Jolanta Strikaite-Lapiņa (soprāns)
Ieva Saliete (klavesīns)
Agnese Kanniņa (vijole)
Andis Klučnieks (flauta)
Rēzeknes kamerorķestris
J. Ivanova Rēzeknes mūzikas vidusskolas jauktais koris
Diriģents Jānis Stafeckis
 
Programmā: Johana Sebastiāna Baha skaņdarbi – “Brandenburgas koncerts nr. 5”, un fragmenti no kantātēm BWV 132, 36,147 un fragments no darba "Ziemassvētku oratorija".
 
Rēzeknes kamerorķestrī, kura diriģents no 2011. gada ir valsts kamerorķestra “Sinfonietta Rīga” kontrabasu grupas vadītājs Jānis Stafeckis, muzicē Jāņa Ivanova Rēzeknes mūzikas vidusskolas audzēkņi, pedagogi un absolventi. Koncertprogrammu iestudēšanai tiek arī piesaistīti labākie Latvijas profesionālo orķestru mūziķi. Tieši ar Rēzeknes kamerorķestra koncertu 2013. gada 19. maijā aizsākās arī Latgales vēstniecības GORS darbība.
 
Klavesīniste Ieva Saliete, kura par savām mājām sauc Rēzeknes pusi, baroka projektos sadarbojas ar orķestri “Sinfonietta Rīga”, piedalās solo un kamermūzikas projektos Vācijā un Šveicē, ir Bernes senās mūzikas orķestra “Les Passions de l’Ame” klavesīniste. Ievai īpaši tuva ir savulaik Rīgā dzīvojušā Johana Gotfrīda Mīteļa daiļrade, ko mūziķe atskaņo ar “Kesselberg Ensemble” Latvijā, Vācijā un Šveicē. Bijusi Jāzepa Vītola Latvijas mūzikas akadēmijas docētāja. Muzicējusi Freiburgas baroka orķestrī, “Ensemble 415”, Bāzeles kamerorķestrī u. c. Piedalījusies ieskaņojumos, kas izdoti ierakstu namos “Deutsche Harmonia Mundi” un “Sony”, divi no tiem saņēmuši “Diapason d’Or”. Ieva Saliete ir “Lielās mūzikas balvas 2017” laureāte nominācijā “Par izcilu darbu ansamblī”.
 
Dziedātāja Jolanta Strikaite-Lapiņa ieguvusi maģistra grādu operdziedāšanā Latvijas Mūzikas akadēmijā (prof. A. Garančas, K. Gailītes klase) vokālo meistarību papildinājusi meistarklasēs pie dažādiem pedagogiem un dziedātājiem, tostarp Aksela Everaerta (Nīderlande), Astas Kriksciunaites (Lietuva), Lienes Kinčas, Andžellas Gobas (Latvija). 2013. gada vasarā kļuvusi par Alīdas Vānes starptautiskā konkursa diplomandi. Bijusi dalībniece Nordoperas Intensīvajā jauno dziedātāju programmā (2013). Ir Latvijas Nacionālās operas un baleta soliste. Veiksmīga sadarbība ar koncertorganizācijām kamermūzikas projektos Latvijā, Polijā, Vācijā. Koncertējusi kopā ar Latvijas Nacionālo Simfonisko orķestri, Liepājas Simfonisko orķestri, diriģentiem Andri Vecumnieku, Andri Veismani, Normundu Vaici, Māri Sirmo, Zbigniew Graca (Polija).
 
Vijolniece Agnese Kanniņa mācījusies Emīla Dārziņa mūzikas vidusskolā pie Romana Šnē, 2001. gadā ieguvusi bakalaura grādu Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijā Jāņa Bulava klasē, savukārt 2007. gadā JVLMA ieguvusi maģistra grādu senās mūzikas, baroka vijoļspēles un baroka orķestra spēles specialitātē. Agnese šobrīd ir JVLMA Senās mūzikas katedras docente. Bijusi divreiz nominēta Lielajai Mūzikas balvai: 2007. gadā kategorijā “Gada debija” “Sinfonietta Rīga” stīgu kvarteta sastāvā un 2008. gadā “Par izcilu darbu ansamblī”. Kopš 2006. gada mūziķe ir “Sinfonietta Rīga” II vijoļu grupas koncertmeistare un paralēli darbam orķestrī spēlē “Sinfonietta Rīga” stīgu kvartetā, kā arī darbojas kā baroka orķestra “Collegium musicum Rīga” koncertmeistare.
 
Flautists, komponists un diriģents Andis Klučnieks Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijā (JVLMA) Andis Klučnieks ieguvis gan bakalaura grādu flautas spēlē pie profesora Imanta Sneibja, gan maģistra grādu kameransambļa spēles specialitātē pie profesora Jāņa Maļecka. Mūziķis ir vairāku ansambļu dalībnieks, regulāri koncertē Latvijā un ārzemēs dažādu mūzikas kolektīvu sastāvos, sadarbojas ar Latvijas Nacionālo simfonisko orķestri, kamerorķestri “Sinfonietta Rīga”, Latvijas Radio kori, un Valsts akadēmisko kori “Latvija”.
 
Orķestra diriģents Jānis Stafeckis ir arī “Sinfonietta Rīga” kontrabasu grupas koncertmeistars jau kopš orķestra dibināšanas 2006. gadā. Vēl mirkli pirms tam, no 2002. – 2006. gadam, Jānis muzicējis orķestrī “Rīgas kamermūziķi”, kā arī no 2004. – 2008. gadam Latvijas Nacionālā Simfoniskā orķestra sastāvā.  Kopš 2011. gada Jānis uzņēmies Rēzeknes kamerorķestra diriģenta amatu. 2000. gadā absolvēta Jāņa Ivanova Rēzeknes Mūzikas koledža, un 2004. gadā Jānis ieguvis bakalaura grādu Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijā, kam 2006. gadā pievienots arī maģistra diploms. Šobrīd mūziķis studē JVLMA Simfoniskā orķestra diriģēšanas katedras maģistrantūrā. Jānis bieži manāms ārpus akadēmiskās mūzikas skatuves, koncertējot kā ansambļu “Brokastis četratā, “Tango sin Quinto” un “Positive Jazz trio” dalībnieks.
 
GORS Kultūras vēstnieku programmas dalībniekiem biļetes ar 30% atlaidi, veicot pirkumu kasēs vai Latgales vēstniecības GORS biļešu sistēmas klienta profilā. Kasēs lūgums uzrādīt karti pirms pirkuma veikšanas.
 
Bērni līdz 7 gadu vecumam pasākumā var netikt ielaisti. Pusstundu pirms pasākuma sākuma sāk darboties bērnu istaba, kas pieejama bērniem vecumā no trīs līdz septiņiem gadiem. Bērnu istabas apmeklējums ir bez maksas. Pirms tam lūgums pieteikties, zvanot +371 64633303.
 
Informējam, ka pasākuma laikā ilustratīvi mākslinieciskiem mērķiem un nolūkā informēt sabiedrību par notikušo pasākumu var tikt veikta fotografēšana, video un/vai audio ieraksta veikšana. Minētās darbības tiek veiktas atbilstoši datu apstrādes prasībām, neidentificējot konkrētas personas. Iegūtie materiāli var tikt publicēti un/vai translēti plašsaziņas līdzekļos, kā arī sociālajos tīklos internetā u.tml. 
 
Ja Jūs nevēlaties tikt fotografēts vai filmēts, Jums ir tiesības pieprasīt, lai šādas darbības attiecībā uz Jums netiek veiktas. Jums ir tiesības lūgt neizmantot vai dzēst Jūsu personas datus – fotoattēlu, video vai audio ierakstu, kurā jūs esat fiksēts, sazinoties ar personas datu apstrādes pārzini – SIA “Austrumlatvijas koncertzāle” administrāciju klātienē, Rēzeknē, Pils ielā 4; zvanot 646 33303 vai rakstot koncertzale [at] rezekne [dot] lv.
 
02. Dec 201816:00, svētdiena
Biļetes cena
7.00 €
Paredzamais ilgums1 h 30 min
Norises vietaLielā zāle
OrganizētājsAustrumlatvijas koncertzāle, SIA
Pieslēdzies vai Reģistrējies, lai nopirktu biļetes GORS biļešu sistēmā!
Bērni līdz 7 gadu vecumam pasākumā var netikt ielaisti. Pusstundu pirms pasākuma sākuma sāk darboties bērnu istaba, kas pieejama bērniem vecumā no trīs līdz septiņiem gadiem. Bērnu istabas apmeklējums ir bez maksas. Pirms tam lūgums pieteikties, zvanot +371 64633303.