Kultūras ministre viesojas Rēzeknē

Jāņa Ivanova Rēzeknes Mūzikas vidusskola jauno mācību gadu ieskandinājusi ar svinīgu pasākumu jaunajā reģionālajā koncertzālē GORS, klātesot kultūras ministrei Žanetai Jaunzemei-Grendei un Rēzeknes pilsētas domes priekšsēdētājam Aleksandram Bartaševičam.

"Rēzekne šogad ir vienīgā vieta, ko apciemoju, sākoties jaunajam mācību gadam, un šeit esmu atbraukusi tieši tāpēc, ka Rēzeknē šobrīd ir Latvijā vislabākā koncertzāle ar vislabāko akustisku," teica kultūras ministre Žaneta Jaunzeme-Grende. Sveicot skolotājus un audzēkņus jaunajā mācību gadā, ministre atzina, ka Rēzeknes mūzikas skolas audzēkņiem ir pieejama vislabākā koncertzāle Latvijā, kur var realizēt savus projektus. "Svarīgi, lai jūs savus sapņus saistītu tieši ar šo skatuvi," uzsvēra Žaneta Jaunzeme-Grende. Arī Rēzeknes pilsētas domes priekšsēdētājs Aleksandrs Bartaševičs atzina, ka, līdz ar koncertzāles izveidi, mūzikas vidusskolai pavērušās daudz plašākās attīstības iespējas, kas ir jāizmanto.

Kultūras ministre norādīja, ka sadarbība, kas veidojas starp Latgales vēstniecību GORS un Rēzeknes mūzikas vidusskolu, ir dabiska. "Rēzeknes mūzikas skola ir brīnišķīga, ar daudzsološiem jaunajiem talantiem. Kultūras ministrija atbalsta gan koncertzāli un profesionālās mākslas pieejamību reģionā, gan arī mūzikas skolu, gan koncertzāles un skolas kopīgos projektus. Valsts, tas ir, mēs visi, nodokļu maksātāji, esam ieinteresēti, lai šeit skanētu pēc iespējas profesionālāki koncerti, un, ja šī valdība turpinās strādāt, tā no valsts budžeta sniegs atbalstu koncertzālei," norādīja ministre.

Gandarīta par sadarbību ar mūzikas profesionāļu kaltuvi ir arī Latgales vēstniecības GORS vadītāja Diāna Zirniņa: "Zīmīgi, ka Rēzeknes mūzikas vidusskola savu mācību gadu sākusi ar svinīgo pasākumu mūsu koncertzālē, apliecinot skolas un GORS sadarbību. To plānojam arī ilgtermiņā, cerot uz Kultūras ministrijas atbalstu. Tāpat ministrijas un valdības atbalsts mums joprojām ir svarīgs, domājot par Latvijā pirmās un pagaidām vienīgās reģionālas koncertzāles pasākumu programmu."

Līdz ar Zinību dienu 2013. gada rudens/ziemas koncertsezona sākusies arī Latgales vēstniecībā GORS. Septembrī spilgtākie notikumi būs jau labi zināmās Baroka mūzikas dienas Rēzeknē, par tradīciju varētu kļūt arī kāds pavisam jauns koncertu cikls – "Džeza rudens Latgalē". Savukārt oktobra spilgtākie notikumi būs laikmetīgās dejas festivāls "Jauna deja jaunā vietā" un atkalsatikšanās ar pianistu Vestardu Šimkus un Latvijas Radio kori.