IGORA MOISEJEVA VALSTS AKADĒMISKĀ TAUTAS DEJU ANSAMBĻA KONCERTS

Leģendārais Moisejeva ansamblis atgriežas Latvijā ar jaunu izcilu deju programmu.

13. martā Latgales vēstniecībā GORS varēsim skatīt argentīnietes Lauras Roatas iestudēto horeogrāfisko gleznu «Tango Del Plata» un moisejeviešu zelta klasiku – pasaules tautu dejas. Rēzeknes viesizrādē Igora Moisejeva vārdā nosauktais Valsts akadēmiskais tautas deju ansamblis dejos krievu, grieķu, spāņu, adigiešu, argentīniešu un ebreju dejas, kā arī savu jaundarbu – horeogrāfisko gleznu «Tango Del Plata», kurā izklāstīs tango vēsturi no tā pirmsākumiem līdz mūsdienām. Pirmoreiz Latvijā būs skatāma arī ebreju deju svīta «Ģimenes prieki», īsta moisejeviešu repertuāra pērle.

Pasaulē pirmais profesionālais tautas deju ansamblis, ko 1937. gadā nodibināja Igors Moisejevs, ir unikāls. Tam līdzvērtīgu nav joprojām. Ansambļa repertuārā ir vairāki simti sulīgu tēlu un spilgtu raksturu pilnu deju. Tā ir īstena stingrās skatuviskās formās ietvertas folkloras enciklopēdija, dzīva gadsimtu hronika, ko caurauž mīlestība, prieks, humors un pati dzīve – viss tas, kas vienmēr būs saprotams un dārgs jebkuram cilvēkam.

Tieši Igors Moisejevs (1906-2007) pirmo reizi riskēja apvienot folkloras bagātību ar klasisko baletu. Šis savienojums ir pasaulslavenā maestro un viņa izslavētā kolektīva vizītkarte. Ansambļa nepārspējamo meistarību novērtē skatītāji visos kontinentos. Igora Moisejeva balets dažādās valodās tiek nosaukts vienādi, tas it kā burvju formula, kas atver veselu pasauli. Pēc viesizrāžu skaita ansamblis iekļauts Ginesa pasaules rekordu grāmatā!

Bērni līdz 7 gadu vecumam pasākumā var netikt ielaisti. Pusstundu pirms pasākuma sākuma sāk darboties bērnu istaba, kas pieejama bērniem vecumā no trīs līdz septiņiem gadiem. Bērnu istabas apmeklējums ir bez maksas. Pirms tam lūgums pieteikties, zvanot +371 64633303.

Informējam, ka pasākuma laikā ilustratīvi mākslinieciskiem mērķiem un nolūkā informēt sabiedrību par notikušo pasākumu var tikt veikta fotografēšana, video un/vai audio ieraksta veikšana. Minētās darbības tiek veiktas atbilstoši datu apstrādes prasībām, neidentificējot konkrētas personas. Iegūtie materiāli var tikt publicēti un/vai translēti plašsaziņas līdzekļos, kā arī sociālajos tīklos internetā u.tml. 
 
Ja Jūs nevēlaties tikt fotografēts vai filmēts, Jums ir tiesības pieprasīt, lai šādas darbības attiecībā uz Jums netiek veiktas. Jums ir tiesības lūgt neizmantot vai dzēst Jūsu personas datus – fotoattēlu, video vai audio ierakstu, kurā jūs esat fiksēts, sazinoties ar personas datu apstrādes pārzini – SIA “Austrumlatvijas koncertzāle” administrāciju klātienē, Rēzeknē, Pils ielā 4; zvanot 646 33303 vai rakstot koncertzale [at] rezekne [dot] lv.
 

13. Mar 2019 19:00, trešdiena

Biļetes cena
22,00 €30,00 €35,00 €

Pasākuma datums un laiks

Paredzamais ilgums2 h 30 min
Norises vietaLielā zāle
OrganizētājsArt Forte, SIA

Bērni līdz 7 gadu vecumam pasākumā var netikt ielaisti. Pusstundu pirms pasākuma sākuma sāk darboties bērnu istaba, kas pieejama bērniem vecumā no trīs līdz septiņiem gadiem. Bērnu istabas apmeklējums ir bez maksas. Pirms tam lūgums pieteikties, zvanot +371 64633303.