GRIBĒTOS BŪT APLIM. Dokumentālā filma

Dokumentālā filma ir stāsts par talantīgu un radošu cilvēku, viņa meklējumiem, dzinējspēku un iedvesmas avotiem. Par to, ko nozīmē sadegt uz skatuves. Filmas gaitā, sekojot līdzi nozīmīgiem dzīves punktiem, skatītājam atklājas pēdējo 20 gadu izcilākā Latvijas Nacionālās Operas un Baleta solista Alekseja Avečkina radošā personība, tās uzplaukums un briedums. Ceļš no Brestas Baltkrievijā, tālāk uz Minsku un vēlāk uz Rīgu, kur viņa mākslinieka būtība uzplaukst pilnā spožumā. Filmā piedalās Arturs Maskats, Kšistofs Pastors, Jūlija Gurviča, Margarita Demjanoka, Inese Zandere, Andrejs Žagars, Alekseja Avečkina ģimenes locekļi, u.c.

Filmas režisors ir Roberts Rubīns, kurš starptautisku atzinību ieguvis ar dokumentālo filmu “Kā Tev klājas, Rūdolf Ming?”. Veidojis arī citas dokumentālās filmas par izcilām personībām Latvijas baletā – “Tangijeva”, “Ar sirsnīgiem sveicieniem, Anna Augustovna”, kā arī strādājis pie dažādu multimediālu projektu veidošanas – Dabas koncertzāle, Ērika Ešenvalda “Vulkānu simfonija”, Kristīnes Luīzes Avotiņas izstāde “Sapņu upe” un citiem.

Par dokumentālās filmas “Gribētos būt aplim” ieceri režisors stāsta: “Aleksejs Avečkins bija viens no tiem retajiem māksliniekiem, uz kura izrādēm nāca tieši viņa dēļ. Viņš uz skatītājiem ir atstājis neizdzēšamu iespaidu. Kā režisoram man personīgi ļoti saistoša ir tēma par mākslinieka atbildību, sevis ziedošanu mākslai un arī iekšējo konfliktu, kas rodas, esot konkrētajā vietā un laikā. Aleksejs Avečkins dzīvoja dejai, viņam faktiski nebija māju, un viņa dzīves ceļš jebkuram radošam cilvēkam liek pārdomāt un izvērtēt savu darbību. Veidojām šo filmu kā mozaīku, cenšoties atklāt Alekseja Avečkina personību no viņa kolēģu, draugu un ģimenes skatupunktiem.”

Filmas režisors Roberts Rubīns, scenārija autore Krista Vāvere, operators Uldis Jancis, montāžas režisori Sandra Alksne un Roberts Rubīns, komponists Reinis Sējāns, skaņu režisors Jevgenijs Svjatovs, izpildproducente Marta Kontiņa, producente Antra Cilinska.

Filmas tapšanu atbalstījis Nacionālais Kino Centrs, Valsts Kultūrkapitāla fonds un Rīgas dome.

GORS Kultūras vēstnieku programmas dalībniekiem biļetes ar 10% atlaidi, veicot pirkumu vai Latgales vēstniecības GORS un Biļešu Servisa kasēs un internetā. Kasēs lūgums uzrādīt karti pirms pirkuma veikšanas.
 
Informējam, ka pasākuma laikā ilustratīvi mākslinieciskiem mērķiem un nolūkā informēt sabiedrību par notikušo pasākumu var tikt veikta fotografēšana, video un/vai audio ieraksta veikšana. Minētās darbības tiek veiktas atbilstoši datu apstrādes prasībām, neidentificējot konkrētas personas. Iegūtie materiāli var tikt publicēti un/vai translēti plašsaziņas līdzekļos, kā arī sociālajos tīklos internetā u.tml.
 
Ja Jūs nevēlaties tikt fotografēts vai filmēts, Jums ir tiesības pieprasīt, lai šādas darbības attiecībā uz Jums netiek veiktas. Jums ir tiesības lūgt neizmantot vai dzēst Jūsu personas datus – fotoattēlu, video vai audio ierakstu, kurā jūs esat fiksēts, sazinoties ar personas datu apstrādes pārzini – SIA “Austrumlatvijas koncertzāle” administrāciju klātienē, Rēzeknē, Pils ielā 4; zvanot 646 33303 vai rakstot koncertzale [at] rezekne [dot] lv.
 

07. Apr 201915:00, svētdiena
Biļetes cena
3.50 €
Paredzamais ilgums1 h 15 min
Norises vietaMazā zāle
OrganizētājsAustrumlatvijas koncertzāle, SIA
Pieslēdzies vai Reģistrējies, lai nopirktu biļetes GORS biļešu sistēmā!
Bērniem līdz 7 gadu vecumam, kas neaizņem atsevišķu sēdvietu, biļetes nav jāiegādājas.