DVĒSELES 6 STĪGAS. Aivars Gudrais un draugi

Savulaik jaudīgāko latviešu pop un rokmūzikas grupu “Zodiaks”, “Sīpoli” un “Turaidas roze” dalībnieki apvienojušies izcilu mūziķu komandā, lai vienā koncertā dažādās Latvijas vietās izdziedātu un izspēlētu savus labākos hitus, tādējādi sveicot šo grupu ģitāristu Aivaru Gudro 60 gadu jubilejā.

Latgales vēstniecībā GORS vērienīgais koncerts „Dvēseles 6 stīgas” izskanēs 2. jūnijā 19.00, vienkopus pulcējot draugus un domubiedrus - komponistus Mārtiņu Braunu un Jāni Lūsēnu, dziedātājus Zigfrīdu Muktupāvelu, Olgu Rajecku, Uģi Rozi, Zani Gudro un Ievu Sutugovu, mūziķus Raimondu Ozolu (vijole), Juri Kristonu (taustiņinstrumenti), Modri Laizānu (bass), Rūdolfu Dankfeldu (sitamie instrumenti), Andi Klučnieku (flauta, stabules) un par Latvijas “zelta ģitāristu” dēvēto Aivaru Gudro, kurš maijā svin savu dzimšanas dienu.

Koncertā skanēs dziesmas un izcila instrumentālā mūzika no Imanta Kalniņa, Jāņa Lūsēna un Mārtiņa Brauna 80. gadu un vēlākas daiļrades: „Lielais Alberts”, „Elpo”, „Nelaid, māte, bērnus mežā”, „Apvij rokas”, fināls no mūzikas kinofilmai „Pūt, vējiņi”, „Taisnība”, „Tēvu zeme”, Zirgs” un daudzas citas.

„Viņa ģitāras skanējums, tāpat kā īpašas balss tembrs, ir atpazīstams un kļuvis par sava veida zīmi,” saka komponists Jānis Lūsēns, kurš ar Aivaru Gudro ir pazīstams kopš studiju laikiem Konservatorijā. „Aivara izcilā ģitārspēle deva spožu un kaislīgu krāsu kopējā skanējumā gan grupās „Sīpoli” un „Turaidas Roze”, un izteikti tas dominē sadarbībā ar komponistu Imantu Kalniņu.”

„Aivaru Gudro ilgus gadus pazīstu kā savdabīgas un smalkas skaņas veidotāju, un tembrāli viņš ir ļoti interesants mūziķis,” atzīst komponists Mārtiņš Brauns.  Savukārt mūzikas žurnālists Uldis Rudaks atceras, ka „astoņdesmitajos gados Latvijā Aivars Gudrais bija ģitārists „uz izķeršanu””. Aivars uz skatuves no instrumenta stīgām spēj izvilināt skaņas, kas rada plūstošu skaņu ainavu. Šo Gudrā spēju un īpašo vibrāciju pazina un savās kompozīcijās izmantoja labākie latviešu komponisti, kuri vadīja rokgrupas – Mārtiņš Brauns „Sīpolos”, Jānis Lūsēns „Zodiakā”, Imants Kalniņš „Turaidas Rozē”.”

Koncertā izskanēs vairākas instrumentālas kompozīcijas, ļaujot izbaudīt klausītājiem izcilo mūziķu - instrumentālistu muzicētprieku, visu laiku labākās dziesmas lielisku solistu sniegumā, piedaloties vairāku šo dziesmu komponistiem un kopumā tā būs dvēseliska un roķīga tikšanās klausītājiem ar sava laika un joprojām spožākajiem Latvijas mūziķiem.

02. Jūn 2018 19:00, sestdiena

Biļetes cena
10,00 €12,00 €15,00 €18,00 €

Pasākuma datums un laiks

Paredzamais ilgums1 h 30 min
Norises vietaLielā zāle
OrganizētājsIzklaides producentu grupa 7, SIA

Bērniem līdz 7 gadu vecumam (neieskaitot), kas neaizņem atsevišķu vietu, biļete nav jāiegādājas.