OPEN PLACE 2017 godalgoto filmu seanss. Īsfilma REIZ RĒZEKNĒ

Iespēja noskatīties visas V starptautiskā Baltijas valstu īsfilmu kinofestivāla “Open Place” 2017 godalgotās konkursa īsfilmas.
Filmas oriģinālvalodā ar subtitriem angļu valodā un sinhrono tulkojumu latviešu un krievu valodā.
 
Seansa programma (bez starpbrīža):
 
1. TRĪS SOĻI (THREE STEPS), rež. Josebs “Soso” Bliadze, Vācija/Gruzija, 2017, 18 min.
Labākais  scenārijs – Giga Liklikadze, Josebs “Soso” Bliadze (Ioseb “Soso” Bliadze), Elmārs Imanovs (Elmar Imanov)
Trīspadsmit gadus vecā Marjama dzīvo kopā ar tēvu Rezo Tbilisi nabadzīgajā graustu rajonā. Viņi dala vienu istabu. Marjama un Rezo knapi velk galus kopā, dažreiz viņi ir spiesti zagt. Vienlaikus ar cīņu pret nabadzību, Marjamai arī jātiek galā ar faktu, ka viņa kļūst par sievieti, un bailēm, ka tēvs viņu nodos, lai pelnītu naudu.
 
2. ZVEJNIEKS (THE FISHERMAN/ IL PESCATORE), rež.  Mišels Kadejs, Adels Oberto (Michele Cadei, Adel Oberto), Lietuva/Itālija/Vācija, 2015, 10 min.
Labākais operators – Kaspers Vinds Nīlsens (Kasper Wind Nielsen)
Džuzepe dzīvo zvejnieku pilsētā Ligūrijas piekrastē. Kādu dienu viņš saņem piedāvājumu, kas var mainīt viņa dzīvi.
 
3. TAGAD UZ MŪŽU (FOREVER NOW), rež. Kristjans Hoskjolds (Kristian Håskjold), Dānija, 2017, 19 min
Labākā aktrise – Frederika Dēla Hensena (Frederikke Dahl Hansen) – Sesīlija (Cecilie)
Pēc vairākiem kopā būšanas gadiem Viljams un Sesīlija izšķiras. Lai ārstētu skumjas ar mīlestību tajā pašā naktī, viņi nolemj kopīgi lietot MDMA narkotikas. Tās izraisa emocionālus karuseļus uz labu vai ļaunu nedēļas nogales garumā, kad viņi ir izolēti kopā savā dzīvoklī.
 
4. FINĀLSPĒLE (THE PLAY-OFF/ BARAŻ), rež. Tomašs Gasovskis (Tomasz Gąssowski), Polija, 2016, 30 min
Labākais režisors – Tomašs Gasovskis.
Labākais aktieris – Jaceks Borušiņskis (Jacek Borusiński) – Zigis/ Zyga, Olivers Kozlovskis (Oliwier Kozłowski) –  Viteks/ Witek.
Trīsdesmit astoņus gadus vecais Ziga dzīvo Varšavas priekšpilsētā un cenšas izskaidrot pasaulē valdošos noteikumus savam dēlam Vitekam: Nav jau tā, ka viņš pats tiem vienmēr seko, un šo faktu ir pamanījusi arī viņa atjautīgā atvase.
 
5. GRAND PRIX – VISS KĀRTĪBĀ ( IT`S ALRIGHT/ VI KAN IKKE HJELPE ALLE), rež. Nina Knaga (Nina Knag), Norvēģija, 2016, 10 min
Piecus gadus vecā Aleksa apzinās, ka viņas jaunā māte ir bez naudas un ir uz sabrukšanas sliekšņa. Cerēdama glābt situāciju, Aleksa pieņem lēmumu, ko nekad neaizmirsīs.
 
Piedzīvojumu komēdija “REIZ RĒZEKNĒ” (Однажды в Резекне) (2017, Krievija, Latvija), 30 min
Filma latviešu un krievu valodā ar subtitriem latviešu un krievu valodā.
 
Ātrvilciena “Maskava-Rīga” kupejā kāds neparasta izskata vīrs izstāsta leģendu par princesi Rozi. Nākamajā rītā stāstnieku atrod mirušu, bet aizdomās turētie ceļabiedri tiek izsēdināti Rēzeknes stacijā. Agnei, Jānim, Ļovam un Kostjam izdodas bēgt, bet nu viņus vajā ne tikai mirušā rēgs, bet arī pilsētas policija, kā arī – leģenda par Rēzeknes pils pagrabos apslēptajiem Rozes dārgumiem. Pa to laiku Rēzeknē notiek gatavošanās pilsētas svētkiem.
Režisors: Aleksandrs Baršaks.
 
Lomās: Liza Arzamasova, Edijs Zalaks, Andris Bulis, Maksims Kolosovs, Viktors Pipa, Arnis Līcītis, Sarmīte Rubule, Genādijs Voronovs, Edijs Klimanovs, Andris Ušpelis un citi.
 
Filmu veidojusi starptautiska komanda: režisors ir populārās komēdijas “Vēlēšanu diena – 2” autors Aleksandrs Baršaks (Krievija), galvenais operators Aleksandrs Grebņevs (Latvija), mākslinieces Paraskeva Deikina un Viktorija Zaiceva (Latvija), izpilddirektors Edgars Blinovs (Latvija), producents Sergejs Novožilovs (Krievija).

02. Okt 2017 18:00, pirmdiena

Biļetes cena
3,00 €

Pasākuma datums un laiks

Paredzamais ilgums2 h
Norises vietaMazā zāle
OrganizētājsRēzeknes Kultūras un Tūrisma centrs

Filmas nav ieteicamas bērniem līdz 16 gadu vecumam.